Na placu WOŚP powstanie mały park

Przed kinem „Centrum”, na placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, powstanie mały park. Przedsięwzięcie będzie zrealizowane w ramach Budowy Ogrodów i Parków Kieszonkowych.

Na placu WOŚP powstanie mały park
Przed kinem „Centrum”, na placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, powstanie mały park. fot. KaBa

Plac WOŚP przejdzie w tym roku metamorfozę. Jego południowa część, ta znajdująca się bliżej al. Piłsudskiego, stanie się małym parkiem kieszonkowym. Z tego powodu będzie mniej miejsca na parkingu dla samochodów, ale jak podkreślają urzędnicy, nieznacznie.

- Tworzenie małego parku na placu WOŚP ma uatrakcyjnić przestrzeń, na której organizowane są wydarzenia miejskie. Przebudujemy ciąg pieszo-rowerowy w południowej części placu oraz zaaranżujemy park kieszonkowy. Projekt zagospodarowania przestrzennego nie został jeszcze wykonany - wyjaśnia Małgorzata Krzeszkiewicz, rzecznik prasowy jastrzębskiego magistratu.

21 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MariuszBbb (87.239. * .85) 21.01.2023 13:58

Na parkingu powinny stać samochody a nie jakieś widzimisię.

~Pył (89.25. * .86) 20.01.2023 07:36

"no nie... no po prostu KU**A no nie! Boże czy ty to widzisz?!"

Mamy kolejnego kandydata na "Bzdurne pomysły Anki(izki) w drugiej kadencji".

~Ryl (46.134. * .108) 20.01.2023 07:30

Plac WOŚP.... Buahahahahahaaaaaa

~NieJestemRobotem (46.204. * .25) 20.01.2023 05:53

Świetny pomysł!A za budynkiem wynajmowanego kina za 90tyś miesięcznie dalej syf i strach tam zaglądać i jeszcze kilka metrów dalej atrakcja żulowska legowisko Leclerc centrum Psycho City.

~To_sem_ja (89.64. * .209) 20.01.2023 00:16

Skwer przed piekarnią "Kłos", kosztował majątek (jak na tamte czasy).
Niezbędność (kolejna) tego czegoś, co ma powstać, to taki podpis rządów "mocnej figury".
Jeśli można, to na środku poproszę duży dom dla owadów...

~TowarzyszSekretarz (84.17. * .144) 19.01.2023 21:59

"Tego nam było najbardziej potrzeba! Dzięki Królowo nasza złota! "

Chodzi o zakamuflowanie wieloletniego nierobstwa prezydent przed wyborami.
Nastawia grzmotow w miescie w ostatnim roku, by ludzkosc myslala, ze cos robi.

~Menel (89.72. * .111) 19.01.2023 21:41

Tego nam było najbardziej potrzeba! Dzięki Królowo nasza złota!

~Trzeźwy (46.134. * .19) 19.01.2023 21:05

Niech żyje wolność, wolność i swoboda
Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda

~TowarzyszSekretarz (185.253. * .243) 19.01.2023 16:29

"lądowisko dla dronów :) "

Ladowisko dla dronow miesci sie w kieszeni, wiec tak samo jak ten park.

~Skarbnik (178.43. * .106) 19.01.2023 16:07

Jeszcze tam zróbcie lądowisko dla dronów :)

Astronom 19.01.2023 15:33

Przede wszystkim wymienił bym te szpetne latarnie parkowe na tym placu które i tak już nie świecą, a jak świeciły to na okropny żółty kolor jak zwykłe uliczne sodówy. Jestem za ulepszeniem tego parkingo-placu. By był bardziej reprezentacyjny za dnia i po zmroku

~Gadzina (165.225. * .188) 19.01.2023 15:18

Potencjalne laweczki nie sa dla ciebie tylko chlopaki spod Kłosa sa za malo widoczni i nie wszyscy sie tam mieszcza.

~Maal (89.70. * .156) 19.01.2023 14:57

Też mi atrakcja siedzieć przy głównej arterii miasta i wąchać spaliny

~AAaaAA (89.64. * .66) 19.01.2023 14:42

To może od razu rynek??Jak szaleć to szaleć :D

~Gadzina (165.225. * .188) 19.01.2023 13:42

Polecam tez zapoznanie sie z definicja slowa park: rodzaj dużego ogrodu z alejkami spacerowymi
Potrzeba nam jeszcze wiecej humanistow, nie bedzie lepiej ale bedzie smieszniej.

~Gadzina (165.225. * .188) 19.01.2023 13:39

Brawo dla nauczycielki za zmniejszenie parkingu, czekamy na utworzenie strefy centrum dookoła parkingu i ostatecznie zakaz wjazdu do stefy centrum.
Kolejne nagrody gwarantowane.

~wicenty (89.64. * .254) 19.01.2023 13:09

Jak juz to na parkingu...i zablokuje klienów i pracowników okolicznych galerii...brawo Anka!!!

121210416 19.01.2023 13:00

Przestańcie wreszcie biadolić.Brawo Pani Prezydent.

~SJZwstyd (46.134. * .82) 19.01.2023 12:43

W innych miastach tak wyglądają zaplecza magazynów na peryferiach. W Jastrzębiu to plac w centrum. Koszmar!

~Malamika (87.101. * .98) 19.01.2023 12:40

Niech się pani prezydent zastanowi nad swoimi decyzjami bo rujnuje miasto . Jej decyzje to powrót do wsi a tęgi młodzież nie potrzebuje.

~TowarzyszSekretarz (178.26. * .23) 19.01.2023 12:10

Przecież od północy jest już duży park,
dumna strefa centrum.