Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przygotowania do Pływadeł 2023 ruszyły. Wymyśl hasło tegorocznej imprezy

Pływadła, czyli impreza miłośników pływania na wszystkim, co się da, odbędzie się w czerwcu. Już teraz można szykować oryginalną łódź i zgłosić propozycję hasła tegorocznej imprezy. Można zdobyć nagrodę.

Przygotowania do Pływadeł 2023 ruszyły. Wymyśl hasło tegorocznej imprezy
Pływadła to przede wszystkim pomysł na ciekawą łódkę

Pływadła to jednostki pływające zbudowane zgodnie z zasadami dobrej praktyki żeglarskiej. Najważniejsze jest to, że mają utrzymywać się na wodzie, a przy tym oryginalnie wyglądać. Kraina Górnej Odry informuje, że jest to największa tego typu impreza w Europie. Natomiast jej  bywalcy twierdzą, że jest również największym takim wydarzeniem na świecie.

Wymyśl hasło Pływadeł 2023

Pływadła 2023 odbędą się w dniach 24-25 czerwca. Już teraz można przygotowywać swoją jednostkę pływającą, aby powalczyć o nagrodę. Można też, do dnia 15 lutego, zgłaszać propozycję hasła Pływadeł 2023. Tutaj również przewidywana jest nagroda rzeczowa. Propozycje należy wysyłać pod e-mail: stowarzyszenie.plywadlo@gmail.com

- W Pływadłach chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, spotkanie ludzi o podobnych, wodniackich pasjach. Poza tym cieszmy się naszą piękną rzeką Odrą i jej otoczeniem. Propagujemy spływy kajakowe i turystykę wodną. Rzeka ma swój niepowtarzalny urok, wystarczy tylko to zauważyć - mówił Bronisław Piróg, który już 24. raz organizuje imprezę.

W Pływadłach biorą udział ludzie z całej Polski oraz z zagranicy

Przez te wszystkie lata Pływadła zyskały sobie renomę. Uczestnicy imprezy to nie tylko ludzie zamieszkujący nasz region, ale przyjezdni z innych części kraju, a nawet z zagranicy. Blisko ćwierć wieku Pływadeł zaowocowało odkryciem na nowo rzeki Odry. Budową przystani kajakowych i rozwoju turystyki.

Bronisław Piróg, pomysłodawca przedsięwzięcia, zachęca do udziału w Pływadłach. Swoje zaproszenie kieruje nie tylko do mieszkańców nadodrzańskich miejscowości, ale dla każdego amatora: rzeki, przyrody, dobrej zabawy, wspólnego bycia w gronie pozytywnie zakręconych ludzi.

 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Szkółkapływaniapietrzykk (89.64. * .43) 22.06.2023 21:56

Super impreza
My jedziemy i ekipa z jastrzębia
Będzie nas sporo i będzie się działo
Zapraszamy TEAM Spływy kajakowe Pietrzyk

~Kajakarz (89.77. * .147) 21.01.2023 14:29

Plywadła są fajne...

~Jastrzębiak88 (185.246. * .52) 21.01.2023 13:23

A może Jastrzębie wystawi swoje pływadło!