Zebrano dwa samochody nakrętek dla Mikołaja [VIDEO]

Akcja zbierania nakrętek dla Mikołaja, która odbyła się przed „Korfantym”, zakończyła się dużym sukcesem. Organizatorzy chcieli napełnić nimi czerwoną toyotę, tymczasem nakrętki z trudem zmieściły się w dwóch samochodach.

Zebrano dwa samochody nakrętek dla Mikołaja [VIDEO]
Mieszkańcy wypełnili dwa samochody plastikowymi nakrętkami. Fot. KaBa

Zebrano dwa samochody nakrętek dla Mikołaja

We wtorek, punktualnie o godz. 18:30, na parkingu przed Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęła się akcja zbierania plastikowych nakrętek dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni Mikołaja. Organizatorem przedsięwzięcia była jastrzębska drużyna „Kobiety na 5+”. Czerwona toyota należąca do Barbary Myśliwiec szybko napełniła się nakrętkami, a mieszkańcy ciągle przyjeżdżali i przywozili kolejne. W efekcie dwa samochody zostały po brzegi wypchane workami.

 Jastrzębianie pokazali, że mają duże serce

- Bardzo jesteśmy wdzięczni za to, że jastrzębianie tak żywo odpowiedzieli na nasz apel. Odzew był naprawdę imponujący. Zakrętki zostaną zawiezione do Gorzyc, gdzie znajduje się główny punkt zbiorczy. Wiemy, że mieszkańcy całe regionu zaangażowali się w akcję pomocową - Mówi Barbara Myśliwiec, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia.

Osoby, które odpowiedziały na apel grupy „Kobiety na 5+” przynosiły zarówno duże worki, jak i kilka garści nakrętek. Wszystkich jednoczyło jedno - chcieli pomóc małemu chłopcu.

- W zasadzie to mama zobaczyła na profilu Facebook „Korfantego” ogłoszenie o tym, że zbiórka odbędzie się przed naszą szkołą. Mieliśmy w domu trochę odłożonych nakrętek, więc je przyniosłem. Jeśli mogą się komuś przydać i pomóc, to bardzo dobrze - mówił Mateusz z klasy 2 a Szkoły Branżowej w „Korfantym”.

Każdy, kto chce wesprzeć małego Mikołaja w walce o zdrowie, może to zrobić wpłacając, choćby niewielki datek na portalu zrzutka.pl. Suma, jaka jest potrzebna, aby móc zakończyć zbiórkę maleje z godziny na godzinę. Liczy się każda złotówka.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].