Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju przejechali w zeszłym roku blisko 143 tys. kilometrów na miejskich rowerach

Urzędnicy z Jastrzębia-Zdroju chwalą się, że rowery miejskie w zeszłym roku cieszyły się dużą popularnością. - Rowerzyści pobili rekord poprzedniego sezonu w pokonanych kilometrach - przekazują.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju przejechali w zeszłym roku blisko 143 tys. kilometrów na miejskich rowerach
System" JASkółka" obsługiwał w zeszłym roku 27 punktów wypożyczania rowerów. Do najpopularniejszych należała m.in. stacja na Os. Pionierów. (fot. UM w Jastrzębiu-Zdroju)

Jazda na rowerze korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i sylwetkę. Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mogli w zeszłym roku korzystać z tych zalet, korzystając z 84 miejskich jednośladów. 15 z nich posiadało foteliki do przewozu dzieci, które umożliwiły aktywne spędzenie czasu z rodziną. "Pozytywne aspekty związane z korzystaniem z tej formy spędzania czasu, wpływają na coraz większą popularność Rowerów Miejskich „JASkółka”" - czytamy w komunikacie prasowym Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

- Odnotowaliśmy ponad 68 tys. wypożyczeń, czyli niemal o 35% więcej w stosunku do sezonu poprzedniego. To dobry prognostyk dla naszego miasta i mieszkańców, bo lubią aktywnie spędzać czas, wykorzystując sieć dróg rowerowych. Cieszę się, że korzystają z możliwości, jakie daje Jastrzębie-Zdrój. Nie zapominają także o Żelaznym Szlaku Rowerowym, który jest odwiedzany przez rowerzystów nie tylko z regionu, ale również z całej Polski - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Zwróćmy uwagę, że w pierwszym sezonie trwającym od 19 czerwca do 20 grudnia 2021 r., w systemie zarejestrowano ponad 51 tys. wypożyczeń jednośladów. W tym okresie z systemu korzystało 32 tys. użytkowników. Łączny przejechany dystans przez mieszkańców w 2021 wyniósł 127 tys. km. W ubiegłym sezonie, czyli w 2022 r. rowerzyści pokonali blisko 143 tys. km. To 16 tys. km więcej w porównaniu do poprzedniego roku. System" JASkółka" obsługiwał 27 punktów wypożyczania rowerów. Do najpopularniejszych należały stacje na Os. Pionierów, al. Piłsudskiego, Dworcu Autobusowym, ul. Podhalańskiej, Rondzie na ul. Podhalańskiej i Os. Gwarków. Suma wypożyczeń na tych stacjach w obu sezonach wynosiła ponad 37 tys.

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].