Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju przejechali w zeszłym roku blisko 143 tys. kilometrów na miejskich rowerach

Urzędnicy z Jastrzębia-Zdroju chwalą się, że rowery miejskie w zeszłym roku cieszyły się dużą popularnością. - Rowerzyści pobili rekord poprzedniego sezonu w pokonanych kilometrach - przekazują.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju przejechali w zeszłym roku blisko 143 tys. kilometrów na miejskich rowerach
System" JASkółka" obsługiwał w zeszłym roku 27 punktów wypożyczania rowerów. Do najpopularniejszych należała m.in. stacja na Os. Pionierów. (fot. UM w Jastrzębiu-Zdroju)

Jazda na rowerze korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i sylwetkę. Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mogli w zeszłym roku korzystać z tych zalet, korzystając z 84 miejskich jednośladów. 15 z nich posiadało foteliki do przewozu dzieci, które umożliwiły aktywne spędzenie czasu z rodziną. "Pozytywne aspekty związane z korzystaniem z tej formy spędzania czasu, wpływają na coraz większą popularność Rowerów Miejskich „JASkółka”" - czytamy w komunikacie prasowym Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

- Odnotowaliśmy ponad 68 tys. wypożyczeń, czyli niemal o 35% więcej w stosunku do sezonu poprzedniego. To dobry prognostyk dla naszego miasta i mieszkańców, bo lubią aktywnie spędzać czas, wykorzystując sieć dróg rowerowych. Cieszę się, że korzystają z możliwości, jakie daje Jastrzębie-Zdrój. Nie zapominają także o Żelaznym Szlaku Rowerowym, który jest odwiedzany przez rowerzystów nie tylko z regionu, ale również z całej Polski - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Zwróćmy uwagę, że w pierwszym sezonie trwającym od 19 czerwca do 20 grudnia 2021 r., w systemie zarejestrowano ponad 51 tys. wypożyczeń jednośladów. W tym okresie z systemu korzystało 32 tys. użytkowników. Łączny przejechany dystans przez mieszkańców w 2021 wyniósł 127 tys. km. W ubiegłym sezonie, czyli w 2022 r. rowerzyści pokonali blisko 143 tys. km. To 16 tys. km więcej w porównaniu do poprzedniego roku. System" JASkółka" obsługiwał 27 punktów wypożyczania rowerów. Do najpopularniejszych należały stacje na Os. Pionierów, al. Piłsudskiego, Dworcu Autobusowym, ul. Podhalańskiej, Rondzie na ul. Podhalańskiej i Os. Gwarków. Suma wypożyczeń na tych stacjach w obu sezonach wynosiła ponad 37 tys.

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].