Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nawet 100 tys. zł. Szansa na pieniądze dla śląskich sołectw

- Województwo Śląskie to nie tylko duże miasta aglomeracji. To także ogromne przestrzenie terenów wiejskich. Nasze małe ojczyzny to miejsca piękne, malownicze, ale ich atrybutem jest w równym stopniu ciężka praca lokalnej społeczności. I właśnie do niej skierowana jest idea inicjatywa sołecka - mówi marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Nawet 100 tys. zł. Szansa na pieniądze dla śląskich sołectw
Nabór wniosków trwa do 13 lutego. Maksymalna kwota pomocy finansowej dla gminy wynosi 100 tys. złotych. (fot. fot. arch. UMWS/ Tomasz Żak)

O pomoc finansową w ramach kolejnej już edycji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” mogą aplikować sołectwa za pośrednictwem gmin. Maksymalna kwota pomocy finansowej dla gminy wynosi 100 tys. złotych.

Nabór wniosków trwa do 13 lutego. Wniosku muszą dotyczyć zadań jednoetapowych, przygotowywanych lub planowanych do realizacji, których zakończenie oraz rozliczenie nastąpi do 9 października br. Zadania realizowane w ramach konkursu nie mogą mieć charakteru komercyjnego. - Zakres wsparcia jest szeroki, od zakupu sprzętu wyposażenia świetlic, jak meble, komputery czy sprzęt RTV po tworzenie warunków pod rozwój turystyki, modernizację infrastruktury i organizację imprez integrujących lokalną społeczność. Warto z tej oferty skorzystać – przekonuje marszałek Jakub Chełstowski.

Jak czytamy w komunikacie prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, sołtys, po ustaleniu z Radą Sołecką na podstawie oceny bieżących potrzeb mieszkańców danego sołectwa, zgłasza pisemnie gminie zadania do realizacji w ramach konkursu. Do konkursu nie mogą być też zgłaszane zadania, których realizacja jest lub będzie w jakimkolwiek stopniu współfinansowana ze środków finansowych zewnętrznych (np. instrumenty wsparcia z funduszy UE, krajowe itp.) za wyjątkiem funduszu sołeckiego, którego środki mogą być łączone w celu realizacji przedsięwzięć.

Ludzie

Jakub Chełstowski

Były marszałek Województwa Śląskiego

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~obiektywny_ (178.218. * .117) 26.01.2023 23:19

zapomnieli dodać ze to tylko dla pisowskich sołectw

~Heheh (87.239. * .85) 26.01.2023 22:32

Co to jest 100 tys w dzisiejszych czasach