Tragedia w parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach. Arcybiskup Skworc zabrał głos

W piątek rano doszło do wybuchu w budynku, w którym mieściło się probostwo parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach. Metropolita Górnośląski Arcybiskup Wiktor Skworc skierował specjalne wezwanie dotyczące tragedii, w której śmierć poniosły dwie osoby, a siedem zostało poszkodowanych.

Tragedia w parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach. Arcybiskup Skworc zabrał głos
Abp. Wiktor Skworc przesłał wyrazy solidarności Biskupowi Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Prezesowi Synodu Ewangelickiego, zaś rodzinom ofiar złożył wyrazy współczucia. Foto Archidiecezja Katowice

W wyniku wybuchu gazu obiekt częściowo się zawalił. Na miejscu pracowali strażacy, w tym specjalistyczna grupa z Jastrzębia-Zdroju. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Poniżej publikujemy pełną treść listu.

Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry!

Jesteśmy głęboko wstrząśnięci tragedią, która dotknęła parafię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Katowicach-Szopienicach, w wyniku której - wskutek wybuchu gazu – dwie osoby zginęły, kilka osób zostało rannych i znajduje się w szpitalach, a budynek probostwa uległ całkowitemu zniszczeniu.

W duchu braterskiej jedności oraz w imieniu Archidiecezji Katowickiej przesyłam wyrazy solidarności Biskupowi Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Prezesowi Synodu Ewangelickiego. Rodzinom ofiar składam wyrazy współczucia, zaś rannym, wśród nich dzieciom, życzę rychłego powrotu do zdrowia, o co się modlimy.

Jednocząc się z naszymi braćmi i siostrami w modlitwie, o którą proszę wszystkich diecezjan i wspólnoty parafialne naszej archidiecezji, zapewniam także o gotowości udzielenia pomocy materialnej w formie ustalonej z poszkodowanymi. Już dziś deklarujemy gotowość udzielenia gościny, mieszkania i utrzymania.

W obliczu dramatu, który nas wszystkich dotyka i mobilizuje do modlitwy i solidarnego działania, wspierajmy się słowami Pana Jezusa z Ewangelii, proklamowanej dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła Rzymskokatolickiego: „Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni”.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Wiktor Skworc

Arcybiskup Metropolita Katowicki

Katowice, 27 stycznia 2023 r.

Żródło: www.archidiecezjakatowicka.pl

oprac.FK

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pocoto (146.70. * .106) 29.01.2023 18:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

po co te złoto w tych kościołach ?
nie możnaby tego przeznaczyć na potrzebujących, modlić można się przy białych ścianach z krzyżem

~KapustaKiszona (191.101. * .38) 29.01.2023 18:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

By sie obronca pedofilow i komuszy TW nie posral.

~maaaaat (89.64. * .50) 28.01.2023 23:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ten pan lepiej niech się nie odzywa... Nie rozliczył się z ukrywania pedofilii w diecezji tarnowskiej, więc niech już milczy... Za kilka miesięcy kończy 75 lat i zniknie, tylko dlaczego Watykan nie chce zrobić z nim porządku już dziś?

~TowarzyszSekretarz (95.181. * .166) 28.01.2023 20:46
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~nic_do_dodania (193.169. * .48) 28.01.2023 20:35
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ponad rok temu Watykan podzielił niepokojące doniesienia o zaniedbaniach arcybiskupa Skworca w stosunku do księży pedofilów z kierowanej przez niego diecezji tarnowskiej. Arcybiskup wiedział o molestowaniu dzieci, ale zamiast księży ukarać, przenosił ich w inne miejsca.