Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tragedia w parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach. Arcybiskup Skworc zabrał głos

W piątek rano doszło do wybuchu w budynku, w którym mieściło się probostwo parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach. Metropolita Górnośląski Arcybiskup Wiktor Skworc skierował specjalne wezwanie dotyczące tragedii, w której śmierć poniosły dwie osoby, a siedem zostało poszkodowanych.

Tragedia w parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach. Arcybiskup Skworc zabrał głos
Abp. Wiktor Skworc przesłał wyrazy solidarności Biskupowi Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Prezesowi Synodu Ewangelickiego, zaś rodzinom ofiar złożył wyrazy współczucia. Foto Archidiecezja Katowice

W wyniku wybuchu gazu obiekt częściowo się zawalił. Na miejscu pracowali strażacy, w tym specjalistyczna grupa z Jastrzębia-Zdroju. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Poniżej publikujemy pełną treść listu.

Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry!

Jesteśmy głęboko wstrząśnięci tragedią, która dotknęła parafię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Katowicach-Szopienicach, w wyniku której - wskutek wybuchu gazu – dwie osoby zginęły, kilka osób zostało rannych i znajduje się w szpitalach, a budynek probostwa uległ całkowitemu zniszczeniu.

W duchu braterskiej jedności oraz w imieniu Archidiecezji Katowickiej przesyłam wyrazy solidarności Biskupowi Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Prezesowi Synodu Ewangelickiego. Rodzinom ofiar składam wyrazy współczucia, zaś rannym, wśród nich dzieciom, życzę rychłego powrotu do zdrowia, o co się modlimy.

Jednocząc się z naszymi braćmi i siostrami w modlitwie, o którą proszę wszystkich diecezjan i wspólnoty parafialne naszej archidiecezji, zapewniam także o gotowości udzielenia pomocy materialnej w formie ustalonej z poszkodowanymi. Już dziś deklarujemy gotowość udzielenia gościny, mieszkania i utrzymania.

W obliczu dramatu, który nas wszystkich dotyka i mobilizuje do modlitwy i solidarnego działania, wspierajmy się słowami Pana Jezusa z Ewangelii, proklamowanej dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła Rzymskokatolickiego: „Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni”.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Wiktor Skworc

Arcybiskup Metropolita Katowicki

Katowice, 27 stycznia 2023 r.

Żródło: www.archidiecezjakatowicka.pl

oprac.FK

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pocoto (146.70. * .106) 29.01.2023 18:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

po co te złoto w tych kościołach ?
nie możnaby tego przeznaczyć na potrzebujących, modlić można się przy białych ścianach z krzyżem

~KapustaKiszona (191.101. * .38) 29.01.2023 18:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

By sie obronca pedofilow i komuszy TW nie posral.

~maaaaat (89.64. * .50) 28.01.2023 23:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ten pan lepiej niech się nie odzywa... Nie rozliczył się z ukrywania pedofilii w diecezji tarnowskiej, więc niech już milczy... Za kilka miesięcy kończy 75 lat i zniknie, tylko dlaczego Watykan nie chce zrobić z nim porządku już dziś?

~TowarzyszSekretarz (95.181. * .166) 28.01.2023 20:46
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~nic_do_dodania (193.169. * .48) 28.01.2023 20:35
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ponad rok temu Watykan podzielił niepokojące doniesienia o zaniedbaniach arcybiskupa Skworca w stosunku do księży pedofilów z kierowanej przez niego diecezji tarnowskiej. Arcybiskup wiedział o molestowaniu dzieci, ale zamiast księży ukarać, przenosił ich w inne miejsca.