Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowy człowiek we władzach województwa śląskiego. Z którą partią jest związany?

Uzupełnienie składu zarządu to ostatni akord przesilenia we władzach województwa śląskiego, do którego doszło w listopadzie 2022 roku.

Nowy człowiek we władzach województwa śląskiego. Z którą partią jest związany?
Marszałek Jakub Chełstowski i nowy Członek Zarządu Województwa Śląskiego Grzegorz Boski. Fot. Andrzej Grygiel/UMWS.

Grzegorz Boski został członkiem Zarządu Województwa Śląskiego. G. Boski jest działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego i reprezentuje we władzach województwa śląskiego interesy subregionu północnego (Częstochowa, Kłobuck, Myszków).

Decyzja o powołaniu Grzegorza Boskiego do władz województwa zapadła podczas styczniowej sesji sejmiku. 26 radnych było za, 14 przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

- Wybór pana Grzegorza Boskiego na piątego członka zarządu województwa spina klamrą kwestie związane z istniejącą od listopada nową koalicją w regionie. To nie tylko ważny dzień dla Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale przede wszystkim dla Subregionu Północnego, tamtejszych powiatów, który jest niezwykle istotny dla województwa a jak dotąd nie miał swojego reprezentanta w zarządzie województwa. Chcemy razem pracować dla dobra i rozwoju regionu, walczyć o unijne fundusze i budować nową polityczną jakość. Jesteśmy pełni energii i dobrej woli aby przekuć to w rzeczywistość – komentuje marszałek województwa Jakub Chełstowski.

W przeszłości Grzegorz Boski kierował Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. W ostatnich latach pracował w częstochowskim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie.

Aktualnie w skład zarząd województwa śląskiego wchodzą: marszałek Jakub Chełstowski, (TAK! Dla Polski), wicemarszałek Anna Jedynak (TAK! Dla Polski, wcześniej m.in. wiceprezydent u boku prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego z PO, założyciela ruchu TAK! Dla Polski), wicemarszałek Łukasz Czopik (bezpartyjny), członek zarządu Krzysztof Klimosz (bezpartyjny), członek zarządu Grzegorz Boski (PSL).


Zobacz również:

Ludzie

Jakub Chełstowski

Marszałek Województwa Śląskiego

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].