Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cios w gang pseudokibiców. Policja ujawnia szczegóły kolejnej akcji w Jastrzębiu-Zdroju [WIDEO]

By zmusić kobietę do handlu narkotykami, groził jej połamaniem nóg. Świadka zastraszał maczetą i kijem bejsbolowym, próbując wymusić na nim fałszywe zeznania. Członkowie gangu z Jastrzębia zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚP i kryminalnych miejscowej komendy. To kolejny cios wymierzony w przestępców.

Cios w gang pseudokibiców. Policja ujawnia szczegóły kolejnej akcji w Jastrzębiu-Zdroju [WIDEO]
Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w sprawie / fot. CBŚP

Mogli wprowadzić na rynek co najmniej 100 kg narkotyków

Podejrzanych jest już 25 osób, które usłyszały łącznie ponad 70 zarzutów. Zabezpieczone mienie zatrzymanych warte jest prawie 1,5 mln złotych. Policja ujawniła szczegóły kolejnej akcji kryminalnych, jaką przeprowadzono w ostatnim czasie.

Śledztwo w sprawie gangu powiązanego ze śląskimi pseudokibicami, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej z Jastrzębia-Zdroju, prowadzą Funkcjonariusze śląskiego oddziału Centralnego Biura Śleczego Policji. Gang rozprowadzał narkotyki na terenie Śląska, głównie substancję psychoaktywną Alfa PiHP (tzw. zombie).

Szczegóły ostatniej akcji CBŚP i kryminalnych z Jastrzębia

Zatrzymanie pięciu osób w wieku od 26 do 35 lat oraz 21-latka z Jastrzębia doprowadzona do prokuratury z zakładu karnego, to efekty ostatnich skoordynowanych działań śląskiej CBŚP współpracujących z miejscowymi kryminalnymi i wspieranych przez CBŚP z Wrocławia.

Podejrzanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienia przestępstw narkotykowych, w tym także wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków psychoaktywnych.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli substancję chemiczną, przekazaną do specjalistycznych badań, a także dokumenty i sprzęt elektroniczny.

Niewykluczone są dalsze zatrzymania w sprawie

Jednemu z podejrzanych, 32-letniemu mężczyźnie, prokurator przedstawił zarzut kierowania groźby pobicia wobec kobiety.

- Podejrzany zagroził połamaniem nóg pałką teleskopową, jeśli pokrzywdzona nie będzie rozprowadzać narkotyków dla grupy przestępczej. Ponadto zatrzymany usłyszał zarzut kierowania gróźb wobec mężczyzny w celu wpłynięcia na treść składanych przez niego wyjaśnień. Mężczyzna miał kilkukrotnie grozić pokrzywdzonemu maczetą i kijem bejsbolowym, chcąc zmusić go do fałszywego zeznania, że dotychczasowe wyjaśnienia w tym postępowaniu zostały wymuszone na nim przez funkcjonariuszy CBŚP - informują służby.

Wobec 5 podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W całym śledztwie, które jest prowadzone od zeszłego roku, występuje już 25 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 70 zarzutów. W toku postępowania śledczy zabezpieczyli mienie należące do podejrzanych w postaci nieruchomości, samochodów i pieniędzy, o łącznej wartości ponad 1,5 mln zł.

O sprawie pisaliśmy już w ubiegłym roku:

W Jastrzębiu rozbito gang narkotykowy pseudokibiców

Agenci CBŚP w akcji. Kolejne zatrzymania członków gangu w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, FILM]

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Buahhaahbab (46.204. * .18) 07.02.2023 20:39
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~bbbb (89.72. * .41) 07.02.2023 13:34

Ten co na tym filmie najgłośniej wrzeszczy powinien popracować nad dykcją.

~Sprawiedliwy11 (87.239. * .85) 06.02.2023 22:12
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~NieSzczepSię (89.64. * .6) 06.02.2023 16:32

Buaha
Oni bywali na meczach buahaha chyba Play station albo w bierki
Co by tu jeszcze wymyśleć ?

~DawoHanys (37.30. * .57) 06.02.2023 14:24

Z którego kondonu czy tam bastionu są zatrzymani?

~kaznodzieja (89.77. * .80) 06.02.2023 13:19

Szeryf Polski zajmuje się polityką a nie bandytami jeszcze ich finansuje widać to na marszach 11 listopada

~Obiektywny48 (46.204. * .73) 06.02.2023 11:31

Od 10 lat w górę powinno się zaczynać wyroki dla tej...... No właśnie, jak ich nazwać?? Od znajomych dzieciak po jakimś dopalaczu wyskoczył z okna... Więc czy gangi handlujące tym g..... ? Śmierć handlarzom śmierci!!

~TowarzyszSekretarz (178.26. * .23) 06.02.2023 09:18

Jeszcze więcej pieniędzy od miasta na tę bandyterke.