Firmowy wrak usunięty z osiedlowego parkingu w Jastrzębiu

Strażnicy z Jastrzębia interweniowali w sprawie nieużywanego pojazdu pozostawionego na osiedlu Chrobrego. W efekcie właściciel pojazdu usunął go na własny koszt.

Firmowy wrak usunięty z osiedlowego parkingu w Jastrzębiu
Przed usunięciem pojazdu, funkcjonariusze dokładają wszelkiej staranności, aby skutecznie powiadomić jego właściciela lub użytkownika o konieczności usunięcia pojazdu / fot. Straż Miejska Jastrzębie-Zdrój

Nieużytkowane auto trzeba wyrejestrować i poddać recyklingowi, przypomina straż miejska z Jastrzębia-Zdroju. Często jednak pojazdy pozostawiane są na osiedlowych parkingach czy drogach publicznych.

- Ich właściciele nie liczą się z utrudnieniami, jakie stwarzają mieszkańcom oraz użytkownikom dróg, a także nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo, gdyż wraki często są w złym stanie technicznym - przekazują strażnicy.

W ostatnim czasie dzielnicowy miejscowej jednostki podjął czynności w sprawie wraku pozostawionego na osiedlu Chrobrego. Ustalił iż pojazd należy do jednej z firm z Wrocławia, która usunęła go na własny koszt.

Jednocześnie strażnicy przypominają, iż mogą usuwać pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje na to, że nie są użytkowane. Ale tylko wtedy, gdy znajdują się one na drodze publicznej w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu.

- W pierwszej kolejności trzeba jednak powiadomić właściciela. Przed usunięciem pojazdu, funkcjonariusze dokładają wszelkiej staranności, aby skutecznie powiadomić jego właściciela lub użytkownika o konieczności usunięcia pojazdu - dodaje straż miejska.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Cywil (89.64. * .111) 10.02.2023 12:17

Jeżeli ma opłacone OC to wara od mojej własności. Przeglądu nie ma? Moja sprawa. Nie używam? Moja sprawa. Radni nie oddadzą nie mózgów, chociaż nie używają.

~Bylejaki (5.173. * .41) 09.02.2023 21:57

Przy krakowskiej 36 stoi taki jeden na flakach mogli by też go zabrać szczególnie że ciężko tam o parking

~policmajster (31.174. * .91) 08.02.2023 13:10

Żadna w tym zasługa strażników. Firma zabrała swoją własność, bo wykazała się dobrą wolą. Zgodnie z prawem pojazd mógł nadal parkować w tym miejscu. Komendant ma "gorący fotel" , więc chwali się byle czym aby tylko wykazać potrzebę istnienia jego stanowiska.

~kaznodzieja (89.77. * .80) 08.02.2023 12:49

Właściciele takich wraków naginają prawo i resztę lokatorów mają za nic to zwykłe skur-------wo