Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poseł Matusiak nie poprzestaje na pozwie. Będzie wystawa o strzelaniu do protestujących [WIDEO]

Poseł z Jastrzębia-Zdroju Grzegorz Matusiak rozwija narrację, dotyczącą wydarzeń z lutego 2015 roku pod Jastrzębską Spółką Węglową. Po zorganizowaniu wystawy zdjęć w sejmie, także mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mają ujrzeć zapis wydarzeń sprzed JSW. 

Poseł Matusiak nie poprzestaje na pozwie. Będzie wystawa o strzelaniu do protestujących [WIDEO]
Podczas kolejnej konferencji prasowej poseł Grzegorz Matusiak znów przypomniał wydarzenia z 2015 roku.

Poseł Matusiak nie poprzestaje na pozwie. Będzie wystawa o strzelaniu do protestujących [WIDEO]

Podczas kolejnej konferencji prasowej poseł Grzegorz Matusiak zapowiedział, że do Jastrzębia-Zdroju ma przyjechać wystawa, która była prezentowana w sejmie. - Przykro, że pani Leszczyna nie skorzystała, pan Donald Tusk nie skorzystał [z wystawy-red.] - zaznaczył poseł Matusiak, podkreślając, że na wystawie prezentowane były zarówno zdjęcia, jak i filmy, ukazujące wydarzenia przed budynkiem JSW. - Byli świadkowie wydarzeń, w tym najbardziej ranny górnik, który dwa miesiące spędził w szpitalu, a ponad rok miał rehabilitację w związku z urazami, doznanymi przed JSW. Pragniemy tę wystawę zaprezentować w Jastrzębiu-Zdroju - zapowiedział poseł, który chce się zwrócić do prezydent Anny Hetman o udostępnienie pomieszczenia do pokazania wystawy. Jak zapowiedział poseł, jeśli prezydent nie wyrazi zgody, wystawa mimo wszystko zostanie zaprezentowana w Jastrzębiu-Zdroju, ale w miejscu niezależnym od miasta. 

"To byli policjanci"

O wydarzeniach przed JSW opowiedział przewodniczący zgromadzenia z 2015 roku, Zbigniew Jaskólski. 

- Mając doświadczenie ze stanu wojennego, chcieliśmy pilnować, aby nie doszło do jakiejś zadymy czy prowokacji. Z ramienia komendy miejskiej policji w Jastrzębiu-Zdroju ochraniał nas i pilotował pan insp. Potępa. Miałem z nim koordynację telefoniczną, jakby się coś działo, miał mój nr telefonu - wspominał Zbigniew Jaskólski, pokazując zezwolenie na kierowanie demonstracją.

- Wszystko przebiegało pozytywnie, nie było żadnych kiboli, chuliganów, nie było żadnych prowokacji. Do momentu, kiedy popatrzyliśmy z al. Jana Pawła II na budynek JSW, na rogu budynku stało około 12 ludzi. Mieli nowe uniformy granatowe, z napisem Jastrzębska Spółka Węglowa w nowych hełmach. To była policja, która potem robiła prowokacje - podkreślał podczas konferencji Zbigniew Jaskólski, później nazywając interweniujących policjantów "zomo". 

Dlaczego dopiero teraz?

Od wydarzeń przed Jastrzębską Spółką Węglową mija w tym roku 8 lat. Dlaczego poseł zdecydował się teraz na powrót do tamtych wydarzeń? - Bo w listopadnie 2022 pan Donald Tusk stwierdził, że nie było rannych górników. To nie było tak, że żeśmy się nie interesowali. Ja interesowałem się tymi osobami i cały czas były informacje w tym temacie, a to nasiliło się po wystąpieniu Donalda Tuska przed swoim ugrupowaniem politycznym. To było czyste kłamstwo, że nie było rannych górników - wyjaśnił Grzegorz Matusiak

Zdaniem niektórych komentatorów, zwrócenie uwagi na sprawę strzelania do protestujących przed JSW w 2015, to próba budowania kampanii wyborczej na ludzkiej krzywdzie (wybory parlamentarne odbędą się jesienią 2022 roku). - Bronię godności górnika. Bronię prawdy o 2015 roku. Jestem z Jastrzębia-Zdroju i uczestniczyłem w tym, dlatego nie pozwolę na kłamstwa z ust polityków Platformy Obywatelskiej. Uważam, że nie jest to kampania, a wręcz przeciwnie, obrona godności górnika - odpowiedział na zarzuty poseł Grzegorz Matusiak. 

Wystawa zdjęć i filmów, dokumentujących tłumienie protestów w 2015 roku ma zostać udostępniona w najbliższych dniach. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie zostanie umieszczona. 

Ludzie

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

67 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 27.03.2023 08:36
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A kiedy wystawa na temat słynnego brata szachisty, który wygrał sam ze sobą w jednoosobowym turnieju?

~WyborczyFan (83.22. * .143) 11.03.2023 06:11
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ponoć ustrzelili znanego handlarza tabaki, ale heca to nie był żaden
Osobnik rzucający kamieniami w funkcjonariuszy taki postronny widz obywatel. Wybory idą a ze Nie ma nic w ofercie odgrzewanie starych kotletów

~hmm (46.204. * .219) 01.03.2023 07:20
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Te PPK to oplaca sie jeszcze tylko tym co za niedlugo odejda na emeryture.Oni z tych swoich pieniedzy wiekszosc wezma ale mlodsi ,zapomnijcie,tak to dziala.-sory taki klimat,hmm chcialem powiedziec inflacja

~KubJ (85.202. * .83) 25.02.2023 14:38
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do PeOwiec (155.133. * .231) No próbuje Ci własnie uswiadomić ze nie tylko iz jesteś niedouczony ale i skrajnie nieświadomy.............to nie jest tak że nie musisz ,nie musisz jak zdecydujesz się być ze 100% wydudkany ekonomicznie ...: to jest dobrowolno przymusowe jak u mafii : ,"albo sie zapiszesz i dasz nam korzystać z tej kasy a Tobie moze wówczas kiedyś skapną ochlapy albo z podwyzki nici bo zamiennie nie podniesiemy Ci jako pracodawca za brak przelewu do PPK nic do placy --juz prosciejszym jezykiem nie mozna Ci tego mafijnego PISowskiego przekrętu wytłumaczyć . *czytaj Interia* tekst: ( "Rezygnujesz z PPK? Nie dostaniesz podwyżki od pracodawcy
ppk.interia.pl/moje-ppk/news-wypisujesz-sie-z-ppk-to-tak-jakbys-oddal") --wiesz co to oznacza że jesteś głpi i nieouczony. Potwierdza to wiele gazet --a więc zreasumujmy PISowski przekręt:
1.Niezapiszesz się -nie dostaniesz zamiennie podwyżki od pracodawcy
2.Juz teraz od Twojego przelewu do PPK pobierają realnie wysoki podatek za który mogą jeszcze coś uzyskać bo wiedzą że za ileś lat to bedzie nic nie warte..
3. Choc by Ci za każdy wpłacany rok dołozyli w roku 100% to i tak za ileś lat kupisz sobie za to gów..w sreberku.(inflacja jak ze 100zł Waryńskiego)
4. Tłuste PISowskie Koty na tym zeruja zarzadzajać tymi pieniędzmi za niezła kase i smieja się ze wszystkich.
5. Tluste Koty walczą juz miedzy soba ktora frirma ma pod nich należeć aby mieli jak najwiekszy dochod.
6. Bohdan Bankowy ma na noc w tym przekręcie
7 za 15,25,30 lat Morawieckiego nie będzie ,Kaczyńskiego nie bedzie, tej forsy tez nie będzie i nie bedzie odpowiezialnych za ten przekret.--Paniał Mato--wiecej Ci tłumaczyć nie będe..

~west (83.4. * .128) 24.02.2023 23:56

osieł matusiak pewnie marzy o jakiejś posadzce w spółce SP za kilkadziesiąt tysięcy zł na m-c dlatego trzeba się przypodobać władzy która to rozdaje takie konfitury . A tak na marginesie to może zrobisz wystawę jak pisobolszewicka milicja łamię ręce młodej 50 kilogramowej dziewczynie albo jak tajniacy z ubecji pisobolszewickiej okładają teleskopowymi palkami młodych spokojnie protestujących ludzi . Matusiak moralnie jesteś zgnilizną tak jak ta cała pisobolszewicka mafia która kradnie w całej Polsce ile tylko się da . Uchwalili sobie nawet takie prawo które na to im legalnie pozwala - coś czego nigdy w naszym kraju nie było nawet za KOMUNY .

~PeOwiec (155.133. * .231) 24.02.2023 18:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A ten jeden caly czas o ppk przecież nikt nikogo nie zmusza do tego dlaczego nie napisze o okrążeniu Polaków z OFE przez czerwona zarazę z po

~do_nizej (178.218. * .117) 24.02.2023 17:28
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

............mnie śmiechem :))))))))))

~GlupiaCapcha (81.31. * .128) 24.02.2023 16:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

to kogo to zastrzelili ????

~alesiara (185.104. * .78) 24.02.2023 12:29
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"wystawa o strzelaniu"........................... chyba mnie rozwali :)))))))
jeszcze "miesięcznice" zróbcie pod gablotą partyjną
gwarantuję liczebność oddziału na poziomie turnieju szachowego

~dodam (85.202. * .83) 24.02.2023 11:21
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Przekret i rechot PISu oraz jej Tlustych Kotow ,tak Was robią w ciula. Tak zmuszaja do przymusowego oszczedzania popatrzcie jak dbaja ale o biznes dla siebie ,,ha ha ha za 30 lat czy Kaczynski za to odpowie,Czy Morawiecki?l dzisiejszy zloty bedzie warte grosze. Spytajcie sie Posla o jego wplaty w 1991r na wklad mieszkania spoldzielczego .ha haha ...za 30 lat czy Kaczynski za to odpowie,Czy Morawiecki?l dzisiejszy zloty bedzie warte grosze. Spytajcie sie Posla o jego wplaty w 1991r na wklad mieszkania spoldzielczego .ha haha ...

~KubJ (85.202. * .83) 24.02.2023 11:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

No i co zwolennicy PISu. Mam Wam udowodnić czarno na białym ze PIS okrada i oszukuje. Przykładem niech bedzie PPK lub PPE. Jestem zbyt doświadczony aby nie pamiętać wszystkie kiedys przekrety na funduszach jakie byly takze za komuny i potem a majace uszczęśliwić ludzi, czyli" Bohdan Bankowy ,polisa na posag ,na dożycie, OFE "itp ktore do chwili realizacji inflacja zeżarla lub inaczej rozkradziono a ich zarządcy obłowił sie jak wiecie sowicie gażami na yej forsie. Co teraz na odmiane wymyslila nowa PISowska mafia w tym z autozapisami gdybys niechciał. Zrobila tzw PPK lub zamiennie PPE .,Wszyscy prywaciarze spierdalaja tylko państwowi zmuszają...Rzad juz bierze od wplacanych tam pieniedzy podatek i ogłaszaja ze przez to juz za Nich wzrosla placa brutto, ale forsy nie zobaczycie,- inflacja .Tak to dziala,kilka pieczeni na jednym ogniu ,o naiwni.. Wiedza o tym wiec Oni inkasuja juz teraz swoje sowite gaze od zarządzenia, -kolesie królika tzw. tluste koty zeruja.!! A co dostaniecie przy tej inflacji z tych funduszy za 20_35lat od wpłaconych dzisiaj ,wczoraj ,rok trzy lata temu tam pieniedzy ,--...go...wno.Nawet gdyby Ci dzis do wplaconej za ten rok sumy dołożyli na zachętę 200%.Oni gaże wezma. Wszystkich pracujacych znow okradają ,żerują jak pasozyty na tym biznesie..--Wiem bo wybrałam jako jeden z pierwszych w ramach odejscia na emeryture kase z przymusowego PPE gdyz moja firma kiedys zalozyla w zamian za PPK to ustrojstwo ,wybralem jako i dostalem mniej nie z wplacilem .Na moje pisemne zapytanie do funduszu odpowiedzieli mi ,bo tyle sa warte obecnie jednostki uczestnictwa. Ja straciłem niewiele ale Wy. A Oni zeruja i śmieją sie z was ,niewierzycie ,to kupcie sobie cos teraz za 100zl z czerwonym Waryńskim z okresu komuny.A co sobie za 20 ,30 lat kupicie za obecnie wplacane?pomysl !..

~Inot (91.225. * .65) 23.02.2023 23:35
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A gdy by tak zajął się opieką zdrowotną w Jastrzębiu: brak dermatologa na NFZ, na wizytę u kardiologa czeka się do 2024r., Szpital:Działalność poradni gastrologicznej zawieszona od dnia 01.07.22 do odwołania, do endokrynologa itd. A strzelanie w 2015 niech sprawdzi raport u obecnego komendanta głównego policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

~NIECHCEMY (89.64. * .136) 22.02.2023 18:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wyborcy chcą a nawet żądają aby Poseł Grzegorz Matusik, złożył legitymację poselską. On służy tylko PiS. Jak widać, gotowy jest szkodzić nam jak najwięcej aby tylko wypełnić polecenie wodza PiS. To jest skandaliczne.

~Kubarrr (46.204. * .10) 20.02.2023 10:32

Czekamy na publikacje oplaconego postu ,szczegolnie podstawy prawnej bez przedawnienia.Trzymamy za slowo.

~Jorguś_z_Pochwacio (194.169. * .93) 18.02.2023 22:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A z czego to ZOMO szczelało? Czym szczelali? Dostał w skroń i przeżył? Nie może być

~wybory (89.64. * .39) 16.02.2023 16:27
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Poseł Matusiak musi wyjaśnić nam wszystkim, dlaczego bezmyślnie głosuje za ustawami tworzonymi przez PiS, które nie są dla nas dobre. Poseł PiS nie ma prawa wykonywać poleceń partii do której należy bezmyślnie. Tak samo jak żołnierz, może odmówić wykonania rozkazu jeśli on jest sprzeczny z logiką, bądź zwyczajnie nieludzki. A poseł Matusiak tak robi.
Żądamy zorganizowania spotkania z ogółem mieszkańców i wyjaśnienie nam swoich działań.

~górnicyemeryci (89.64. * .39) 16.02.2023 13:03
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Panie pośle Matusiak!
Kłamie pan zupełnie bezwstydnie. Czy to pan zorganizował tą bandę która atakowała budynek Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Proszę podać ich dane osobowe. Na pewno ma pan je. Proszę wyjaśnić gdzie oni zniknęli bo tej akcji. Powinni być ukarani za czynną napaść na policjantów. Narażali ich życie. Z tego co robili, jasno wynika, że chcieli zabijać lub okaleczać policjantów rzucając w nich i w budynek koktajle mołotowa. Pan dużo wie na ten temat.

~pytamsie (193.161. * .11) 11.02.2023 21:32
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

czemu nie poszedł na miesięcznicę ?

~Piotfdd577 (178.43. * .55) 11.02.2023 19:00
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Co za człowiek ...obudził się po 8 latach

~do_mysz (85.202. * .231) 11.02.2023 18:58

Do papieża jeszcze napisz co zrobił w związku z zamarznięciem dwóch bezdomnych albo do lekarza psychiatry , może coś ci poradzi na twoją głupotę.

~Strachsiebać (46.204. * .216) 11.02.2023 09:33

Pamietaj Przyjacielu stary i mlody ,ze jak jeszcze kiedykolwiek Politycy obiecają Ci 1000+;700+18000+ lub nawet tylko 100+ zazwyczaj bez zarobienia,to Oni najpewniej pożyczkami,długami , inflacją lub jakąkolwiek inną metodą odbiorą Ci co najmniej dwa razy tyle ,a wiesz dlaczego ?,gdyz Morawiecki ,Masiak,Gadowski sami na te rozdawane w celu kupienia Ciebie pieniadze, nigdy nie zapracowali a to oznacza ze gdy Komus chca cos dac ,wczesniej czy pozniej Komu trzeba zabrac.I dlatego gdy pieniądze z obiecanych pożyczek niedoszly to z nas zribili ta mafie VATowska --inflacją. Pamietaj Przyjacielu stary i mlody ,ze jak jeszcze kiedykolwiek Politycy obiecają Ci 1000+;700+18000+ lub nawet tylko 100+ zazwyczaj bez zarobienia,to Oni najpewniej pożyczkami,długami , inflacją lub jakąkolwiek inną metodą odbiorą Ci co najmniej dwa razy tyle ,a wiesz dlaczego ?,gdyz Morawiecki ,Masiak,Gadowski sami na te rozdawane w celu kupienia Ciebie pieniadze, nigdy nie zapracowali a to oznacza ze gdy Komus chca cos dac ,wczesniej czy pozniej Komu trzeba zabrac.I dlatego gdy pieniądze z obiecanych pożyczek niedoszly to z nas zribili ta mafie VATowska --inflacją. .

~Mieszkaniecccc (188.137. * .217) 11.02.2023 08:58
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Nikagda (5.184. * .10) 11.02.2023 08:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Przecież on już ma wille. Wiec o co mu chodzi???

~Wstydzęsięzaniego (87.207. * .59) 11.02.2023 08:11
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Jastrzębie może jedynie przeprosić za tego pana posła. Nie mamy wpływu na to,że on identyfikuje się z naszym miastem.Dla mieszkańców miasta to wstyd za niego.

~mysz (83.10. * .213) 10.02.2023 21:31
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Panie Pośle Matusiak ,dwóch bezdomnych mężczyzn zamarzło w naszym mieście. CO Pan zrobił aby tym ludziom poprawić byt?
To wstyd dla miasta.Dla Pana też.

~Mireek (85.202. * .83) 10.02.2023 18:42

do (199.247. * .239) ...dzisiaj oszczędny w złotówkach ,sory ,to tylko głuptak.
Czyz bys chciał sobie za te dzisiejsze oszczednosci za 25lat kupic co najwyżej papierosy.

~jastrzębianka_niestety_jeszcze (46.204. * .121) 10.02.2023 17:52

Polecę jego niejakim kolegą sejmowym Januszem Kowalskim - "Brawo, brawo, wstajemy, brawo, brawo"...
I już, lecimy oglądać tę wystawę...tylko niech nie zapomni postawić tam też pucharu braciszka z Mistrzostw Polski w szachach wygranych samemu ze sobą, no i protokołu wygranego konkursu do zatrudnienia swego synalka w spółce Skarbu Państwa...
Panie Matusiak, w tym narodzie są też oświeceni ludzie, którzy potrafią patrzeć na pisowskie ręce, zachowania i myśleć, gdzie jest prawda...

~Proste (94.254. * .54) 10.02.2023 16:46

To odwracanie uwagi od rzeczy ważnych nic więcej
Ludzie widzą owoce „dobrej zmiany” biedę,drożyznę inflacje i syf płynący z tvp

~robi (84.234. * .218) 10.02.2023 15:31

Człowieku - opamiętaj się ..od 2015 zamykaliście polskie kopalnie (np krupiński) i stawialiście na ruski węgiel którego import wzrósł z około 5mln ton w 2015 do 14 mln ton w 2021...gdyby nie wojna na Ukrainie to byłoby jeszcze więcej.. poza tym drożyzna , bieda,,brak perspektyw dla młodych ..brak mieszkań....a Ty wystawę....człowieku wstydu nie masz.

~Nie_kompromisuj_się (185.120. * .20) 10.02.2023 15:14

"Bronię godności górnika" ..... ja prdl co za idiota , obudził się 8 lat po fakcie i bredzi robiąc z tego jakąś tragedię na miarę kopalni Wujek z 1981 roku albo Holocaustu.

~Arnii (89.77. * .147) 10.02.2023 15:04

Śruby M-20, Nakretki M-20,kostka brukowa to takie tylko przedmioty leciały w kierunku Policjantów, którzy ochraniali budynek Spółki JSW SA i pracowników tej Spółki
Podjarani, pijani górnicy nie patrzyli,że rzucają do ludzi tylko patrzyli na tarcze z napisem Policja.
Dziś PiS odwraca kota ogonem bo chce zdobyć poklask, bo idą wybory.

~robi (84.234. * .218) 10.02.2023 14:56

PiS to czysty PZPR...Czy się stoi czy się leży 500zł się należy- było za komuny- dziś to samo; Partia rządzi partia sądzi - było za komuny -dziś.. to samo ...było 8klas podst i do roboty - PiS robi to samo..itd ...itd

~robi (84.234. * .218) 10.02.2023 14:50

Pisowskie kłamstwa....jak długo ci ludzie będą mącić w głowach uczciwych górników..najpierw zamach smoleński- kłamstwo..mafie watowskie - kłamstwo.. że PO zamykała kopalnie - kłamstwo....itd..itd...teraz znów ..przecież nawet pisowski "szpec" od granatników twierdzi że policja się broniła przed agresywną i pijaną grupą ORMo..

~Icek (159.242. * .123) 10.02.2023 14:21

Gdyby to były czasy średniowiecza gotów, bym uwierzyć w te bzdury i współczuć wyrazom twarzy tych "mówców".
Cóż mamy XXI wiek i sporo materiałów, które przeczą tym bzdurom opowiadanym przez emerytów.
Tak to już jest nie zaistnieli lub mało zaistnieli wcześniej w życiu społeczeństwa Jastrzębia-Zdroju, to teraz nadrabiają stracony czas, ale to się już nie wróci.
Idą wybory , czas kampanii wyborczej ruszył i co i nic ?
PiS - ory , orać dalej będą brudy a do pracy się nie wezmą.
Kogo to obchodzi czy i kto i z kim i dlaczego za ile, o której godzinie, z kim, z czym a czy oni byli tu, czy byli tam a, czy byli pijani oni, czy tamci ?
Hańbicie tylko Mundur Górniczy i ośmieszacie społeczność rodzin górniczych.
Nienawiść myli się wam z prawdą, prawda dla was nie istnieje a prawo to "wy" egoiści .

~Mozliwe (85.202. * .83) 10.02.2023 14:02

Uwaga -sensacyjna wiadomosc.W radiu Z podali ze Donald Tusk zapowiedzial iz jak poseł z Jastrzebia nie dotrzyma słowa i go nie zaskarży to On złoży kontr pozew....

~Jontek (5.184. * .249) 10.02.2023 13:56

Nawet obecny pisowski gen. Szymczyk mówił w 2015 , że "policja była zmuszona użyć broni przeciw chuliganom".

~kkk (85.202. * .83) 10.02.2023 13:03

oj zatroskany.Ja jestem i Ciebie Byle Kto robi Ciebie w ciu..a ,oklamuje ,oszukuje,; by ecuje a ty mu wierzysz.

~ciekawe (46.204. * .44) 10.02.2023 12:21

~@dobrze (87.101. * .55) no wlasnie ,latwo udowodnic, celową inflacje i okradanie społeczenstwa z oszczędności tez latwo ale czy to jest zaskarżalne ,czy tylko zwykle bicie piany ,a jak Tusk sie odwinie z KK?!

~KJM (85.202. * .83) 10.02.2023 12:15

Niezorientowanym dodam ze Posel Matusiak bardzo a bardzo walczyl wowczas z inflacja stale doplacajac topniejace srodki

~hmm (85.202. * .83) 10.02.2023 12:03

(193.169. * .48) Czyli wg radia Z bedzie heca,Tusk tez zlozy pozew?!