Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jaka będzie pogoda w Walentynki? Dużo pogodnego nieba i bez opadów

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają, że 14 lutego, czyli w dzień zakochanych będzie pogodnie, bez opadów i z temperaturą powyżej zera. A jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach?

Jaka będzie pogoda w Walentynki? Dużo pogodnego nieba i bez opadów
We wtorek, środę, a także w czwartek niebo ma być na ogół pogodne i bez opadów. (fot. ilustracyjna/unsplash.com)

W najbliższy weekend z północnego zachodu na wschód i południe Polski będzie przemieszczał się niż z frontami atmosferycznymi, który przyniesie opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Lokalnie wystąpią opady marznące. Odczucie zimna będzie potęgował silny i porywisty wiatr, w porywach nad morzem do 85 km/h. Od poniedziałku stopniowe ocieplenie i znaczna poprawa pogody. Wiatr osłabnie, a temperatura w dzień będzie wzrastać miejscami nawet do 10°C.

Dziś (10.02) Polska jest na skraju zatoki niżu znad Skandynawii, na północny i wschodzie zaznaczy się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Od zachodu napływać będzie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie, jedynie południowy wschód pozostanie w chłodnym powietrzu arktycznym. Ciśnienie w nocy będzie spadać, w dzień niewielki wzrost. W województwie śląskim i opolskim na ogół pochmurno jedynie początkowo więcej przejaśnień. Lokalnie słabe opady śniegu przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna od 1°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów temperatura od –5°C do –3°C. Wiatr w porywach do 60 km/h, północno-zachodni, miejscami może powodować zamiecie śnieżne.

Jutro Polska będzie pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych, przemieszczającego się znad Morza Norweskiego, przez Skandynawię, nad zachodnią Rosję. Z północnego zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać. W naszym regionie nadal będzie zachmurzenie duże. Okresami wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów okresami opady śniegu. Temperatura od –3°C do –1°C. Wiatr bardzo silny, od 55 km/h do 70 km/h, w porywach do około 100 km/h, północno-zachodni. Będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę przeważający obszar kraju będzie w zasięgu klina wyżu znad Holandii, jedynie północne rejony znajdą się na skraju zatoki niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu będzie napływała dość ciepła polarna morska masa powietrza. W naszym regionie wystąpi zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W nocy możliwa mżawka i mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów temperatura od –3°C do 0°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

W poniedziałek odczuwalne ocieplenie, ale nadal sporo chmur i opady deszczu lub mżawki. Temperatura w dzień od 3°C na południowym wschodzie do 9°C na zachodzie, na Podhalu około 0°C. W nocy na południu kraju nadal mroźno, a temperatura spadnie do około –5°C, a w górach do –9°C. Będzie wiał porywisty, zachodni wiatr.

We wtorek, środę, a także w czwartek pogoda bardzo podobna. Na ogół dużo pogodnego nieba i bez opadów. Temperatura w dzień od 3-5°C na wschodzie kraju do 8-9°C na zachodzie – tam w czwartek nawet do 11°C. Nocami, zwłaszcza w południowej połowie Polski, nadal spodziewane są spadki temperatury poniżej 0°C, lokalnie na Podhalu w środę do –7°C. Wiatr słaby z kierunków południowych i zachodnich, tylko we wtorek północno-zachodni.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~CzłowiekBiegunka (178.43. * .106) 10.02.2023 13:49

Święty Walenty to patron obłąkanych i chorych psychicznie

~Henryk@_12 (89.64. * .26) 10.02.2023 11:49

Walentynki co to takiego?