Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie z klas turystycznych i hotelarskich w Beskidach

Klimat beskidzkiej zimy! Wspominając mijające ferie, uczniowie klas I „f” i III „c” Technikum Hotelarskiego oraz I „f” Technikum Organizacji Turystyki w „Korfantym”, wybrali się na zajęcia edukacyjne do Hotelu Crystal Mountain do Wisły.

Uczniowie z klas turystycznych i hotelarskich w Beskidach
Wycieczka do Wisły to jedna z form doskonalenia zawodowego w „Korfantym”. Fot. Miasto Wisła

Uczniowie z klas turystycznych i hotelarskich pojechali do Wisły

Pan dyrektor Łukasz Mączka wraz z pracownikami bardzo serdecznie przyjął młodych jastrzębian. W Hotelu Crystal Mountain w pięknych okolicznościach górskiej przyrody oraz w nowoczesnych wnętrzach hotelowych, można skorzystać z wielu atrakcji, zarówno latem jak i zimą. Uczniowie zwiedzili hotel i zapoznali się ze sposobem jego funkcjonowania. Zwiedzili kilka pokoi oraz apartamentów.

- Mogliśmy zaobserwować pracę pań pokojowych, pracowników organizujących konferencję oraz serwisu przygotowującego śniadania dla gości. Basen Blue Lagoon zachwycił wszystkich, a wielu z nas chętnie swój wolny czas spędziłoby w pokoju zabaw Fun Zone. Widoki z hotelu na panoramę miasta zrobiły na nas ogromne wrażenie. Na zakończenie młodzież mogła zadać szereg pytań do specjalistów. Bardzo dziękujemy dyrekcji hotelu za umożliwienie nam zajęć na terenie 5-gwiazdkowego, luksusowego hotelu. Praktyczne lekcje w tego typu obiektach, są dla naszych uczniów bardzo cennym doświadczeniem - mówi Barbara Omylakowska, organizatorka wycieczki.

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~T_L_M (188.137. * .26) 16.02.2023 13:28
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~T_L_M (188.137. * .26) 15.02.2023 09:59
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~T_L_M (188.137. * .26) 15.02.2023 09:07
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~T_L_M (188.137. * .26) 15.02.2023 08:59

@Jastrzębianin778 No to jak to jest? Są w Jastrzębiu szkoły o takich nazwach (Technikum Hotelarskie i Technikum Organizacji Turystyki) czy nie ma?

~T_L_M (188.137. * .26) 14.02.2023 16:44
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~T_L_M (188.137. * .26) 14.02.2023 15:58

Zapoznałem się. W skład ZS2 im. Wojciecha Korfantego (a nie w "Korfantym") w Jastrzębiu Zdroju wchodzą: II LO, Technikum Nr 1, Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

~Jastrzębianin778 (89.77. * .147) 14.02.2023 15:49

Do T_L_M
Proszę nie wprowadzać w błąd. Technikum Hotelarskie i Technikum Organizacji Turystyki funkcjonują w "Korfantym" ZS 2. W razie wątpliwości proszę zapoznać się z informacjami znajdującymi się na stronie internetowej szkoły

~T_L_M (188.137. * .26) 14.02.2023 15:30

1. W Jastrzębiu zdroju nie ma ani Technikum Hotelarskiego ani Technikum Organizacji Turystyki. 2. "W Hotelu Crystal Mountain w pięknych okolicznościach górskiej przyrody oraz w nowoczesnych wnętrzach hotelowych,..." Te wnętrza należą chyba do tego hotelu? Po co pisać dwa razy o tym samym? 3. "Uczniowie zwiedzili hotel i zapoznali się ze sposobem jego funkcjonowania. Zwiedzili kilka pokoi oraz apartamentów." Jeśli zwiedzili hotel no to pewnie też pokoje i apartamenty. Znowu dwa razy o tym samym. "Nowiny" płacą od ilości słów?

~BladaJadzia (89.64. * .63) 14.02.2023 15:07

Technikum hotelarskie

~TowarzyszSekretarz (178.26. * .23) 14.02.2023 08:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"w nowoczesnych wnętrzach hotelowych, można skorzystać z wielu górskich atrakcji"

Takich jak skoki narciarskie na schodach.