Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sukces ucznia ZS nr 9 w konkursie wojewódzkim

Jan Nowicki, uczeń Zespołu Szkół nr 9, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych - XIX Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej.

Sukces ucznia ZS nr 9 w konkursie wojewódzkim
Dyrektor szkoły Jolanta Grabkowska prezentuje dyplom laureata. Fot. ZS nr 9

Sukces ucznia ZS nr 9 w konkursie wojewódzkim

Konkurs zyskał sobie renomę, gdyż organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Zabrze i Fundacji Wisławy Szymborskiej. Wśród recenzentów znalazły się tak znane osobistości, jak: Jan Miodek, Anna Dymna, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Jerzy Bralczyk, Grzegorz Turnau.

Utwór jastrzębianina - Jana Nowickiego, został doceniony przez jury i opublikowany w XIX tomie Antologii Dziecięcej i Młodzieżowej. Uczeń kształci się w Zespole Szkół nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka -  Szkole Podstawowej nr 22,  w klasie VII „a”, a do konkursu przygotowała go pani Anna Kolwicz.

- Celem konkursu jest wydawanie tomików poetyckich z nagrodzonymi wierszami laureatów konkursu, rozwój talentów literackich wśród dzieci i młodzieży, a także uwrażliwienie młodych ludzi na piękno języka ojczystego oraz zmotywowanie ich do twórczych działań - podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia.

 

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Lenaaa (89.77. * .147) 01.03.2023 19:46

Gratulacje dla ucznia i dla szkoły! Brawo!

~Sodafos (91.90. * .3) 01.03.2023 19:38
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Sodafos (77.81. * .156) 01.03.2023 19:03
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Sodafos (95.181. * .131) 01.03.2023 17:40
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu