Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policyjny "Sznupek" zyskał nowy wizerunek [ZDJĘCIA]

Maskotka śląskiej Policji "Sznupek" od blisko dwóch dekad towarzyszy policjantom z województwa śląskiego w ich misji edukacji społecznej. Już od 5 grudnia 2003 roku, kiedy to pojawił się po raz pierwszy, ma za zadanie pomagać w nauce podstawowych zasad bezpieczeństwa, oraz właściwych nawyków i postaw. Teraz, po wielu latach nadszedł czas na zmiany w jego wizerunku.

Policyjny "Sznupek" zyskał nowy wizerunek [ZDJĘCIA]
Dzieci w maskotce postrzegają przyjaciela, który pomaga im zrozumieć skomplikowane tematy w przystępny sposób. / fot. Policja

Wizyta "Sznupka" to zawsze wielka atrakcja dla najmłodszych. W maskotce postrzegają przyjaciela, który pomaga im zrozumieć skomplikowane tematy w przystępny sposób. "Sznupek" jest przede wszystkim symbolem bezpieczeństwa - przy jego pomocy dzieci poznają zasady prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Ale to nie tylko edukacja - maskotka wzbudza także uśmiech i sympatię, co z pewnością ułatwia nawiązywanie kontaktu z policjantami i buduje pozytywne relacje z nimi.

Nowy wizerunek "Sznupka", który został wprowadzony zgodnie z jego "wkroczeniem w wiek dorosły", to kolejny etap w historii tej popularnej maskotki. Jego aktualny wygląd wprowadza nowe elementy kolorystyczne, które sprawiają, że jest on bardziej nowoczesny i przystosowany do wymagań dzisiejszych czasów. Zmiana kolorów w kostiumie maskotki sprawia, że "Sznupek" jest jeszcze bardziej rozpoznawalny i atrakcyjny dla dzieci. Charakterystyczny uśmiech i sympatyczna aparycja maskotki pozostają niezmienne, co gwarantuje, że "Sznupek" będzie cieszył się sympatią dzieci i dorosłych i skutecznie pomagał w profilaktyce społecznej.

"SZNUPEK"

Sznupek uwielbia z dziećmi spotkania

(nie lubi tylko za ogon szarpania)

Chętnie pocieszy, doradzi, odwiedzi

Lubi być w ruchu więc rzadko siedzi

Gdy jesteś w szpitalu, po ciężkiej chorobie

I smutne myśli krążą Ci po głowie

Pamiętaj, że Sznupek chętnie Cię odwiedzi

Przytuli, pogłaszcze, przy Tobie posiedzi

Sznupek lubi także chodzić do przedszkola

Wtedy Pani dzieci w jedno miejsce woła

Sznupek w mig doradza oraz informuje

I o bezpieczeństwie wiedzę przekazuje

Spotkać Sznupka możesz także w swojej szkole

Dla niego to wielkie do działania pole

O drodze do szkoły chętnie Ci opowie

Zadba by ta wiedza została w Twej głowie

Sznupek może gościć także w Twoim domu

W postaci maskotki, plakatu, dyplomu

Może z kalendarza, co wisi na ścianie

Codziennie umilać poranne wstawanie

A może i Ty chcesz być bohaterem?

Wypracuj więc w sobie właściwą manierę!

I zacznij Sznupka wiernie naśladować

Aby dobre wzorce wspólnie z nim promować

Wiersz powstał dzięki zaangażowaniu kom. Lesława Podgórskiego i mł. asp. Rafała Kołodziejczyka oraz mundurowych z Wydziału Gabinet Komendanta.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].