Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Parlamentarzyści prawicy z naszego regionu bronią św. Jana Pawła II. Poseł Lewicy uważa, że są współwinni pedofilii

Wielki, odważny, dar Boży - to tylko część słów, po jakie sięgają posłowie prawicy z naszego regionu mówiąc i pisząc o św. Janie Pawle II. Z drugiej strony jest poseł Maciej Kopiec z Lewicy, który parlamentarzystów stojących w obronie JPII określa jako "współwinnych" pedofilii.

Parlamentarzyści prawicy z naszego regionu bronią św. Jana Pawła II. Poseł Lewicy uważa, że są współwinni pedofilii
Fot. arch. Nowiny.pl, sejm.gov.plGregorini Demetrio, wikipedia.org, CC BY-SA 3.0.

9 marca Sejm RP podjął uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Za głosowali w większości posłowie PiS oraz Koalicji Polskiej. Przeciwko opowiedziała się Lewica. 125 posłów Koalicji Obywatelskiej nie wzięło udziału w głosowaniu (szczegółowe wyniki głosowania dostępne są tutaj).

Podjęcie uchwały ma związek z reportażem "Franciszkańska 3", który został opublikowany na antenie TVN 7 marca. W reportażu znalazły się wypowiedzi świadków, według których Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii wśród podwładnych księży, wyciszał sprawy, a jednego z księży przeniósł na posługę do Austrii.

- Sprawiedliwa ocena Karola Wojtyły, a także uczciwe wyjaśnienie zarzutów wobec kardynała Sapiehy, wymaga dalszych badań archiwalnych - komentował materiał Episkopat Polski.

A jakie zapatrywania w tej kwestii mają posłowie z naszego regionu?

Oni mają poplątane w głowach

Michał Woś określił posłów Platformy Obywatelskiej i Lewicy jako "osoby, które mają poplątane w głowach". - Tu nie chodzi o religię. Tu chodzi o naród. Tu chodzi o państwo. Tu chodzi o osobę, której zawdzięczamy naszą wolność - przekonywał M. Woś na łamach TVP 1.

Pochodzący z Raciborza wiceminister sprawiedliwości opublikował w ostatnich dniach szereg wiadomości w obronie św. Jana Pawła II.

Szczęśliwy jest naród, który ma upodobanie w Prawie Pana

"Papieski" wpis zamieścił również poseł Bolesław Piecha z Rybnika. Zdjęcie z papieżem Polakiem opatrzył cytatem Jana Pawła II: "Budujcie przyszłość narodu na miłości Boga i braci, na poszanowaniu przykazań Bożych i na życiu łaski. Szczęśliwy jest bowiem człowiek, szczęśliwy jest naród, który ma upodobanie w Prawie Pana".

Stańmy razem w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

Powyższy apel zamieściła w mediach społecznościowych Ewa Gawęda. Senator zauważa: "Na 460 posłów w polskim Sejmie tylko 271 głosowało za uchwałą w obronie dobrego imienia Ojca Świętego Jana Pawła II!".

Symbol odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów

- Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje za filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy, także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce - to fragment poselskiej uchwały, którą w mediach społecznościowych opublikował poseł Adam Gawęda.

Bezcenny dar Boga

Posłanka Teresa Glenc określa Jana Pawła II jako "wielkiego", "odważnego". Posłanka z powiatu wodzisławskiego uważa, że JP II jest "bezcennym darem Boga".

Państwo zasilane frazesami, papieżem i defraudacją publicznych pieniędzy

Po drugiej stronie aktywny jest poseł Lewicy Maciej Kopiec z Rybnika. Podkreśla, Sejm to nie sąd czy kościół, a Polska to nie Watykan. - Jeśli Wojtyła ukrywał pedofilię, to jest jej współwinny. Ci, którzy dziś głosowali w obronie Wojtyły i wymusili procedowanie tego gniota w Sejmie - także - komentuje przyjęcie przez Sejm RP uchwały w sprawie obrony św. Jana Pawła II. M. Kopiec uważa, że "Polska PiS A.D. 2023" to "Państwo zasilane frazesami, papieżem i defraudacją publicznych pieniędzy".

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Ewa Gawęda

Była senator.

Maciej Kopiec

Poseł na Sejm

Teresa Glenc

Była posłanka na Sejm RP.

111 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zobacz (46.134. * .111) 24.03.2023 13:04

h.....s://youtu.be/rE3G-WlCuQ4

~Okropne (146.70. * .66) 23.03.2023 20:10
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Żenada ten pis wszelką ceną chce się utrzymać przy władzy więc nawet imię naszego świętego papieża użyje by ten cel zrealizować

~fgh (178.219. * .41) 23.03.2023 17:48
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@"Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje za filar zwycięstwa nad imperium zła.". Cały świat uznaje za filar zwycięstwa nad imperium zła przede wszystkim Lecha Wałęsę. Naszego papieża pewno w jakimś stopniu też, ale to Wałęsa jest symbolem zwycięstwa nad komuną. Czy PiS rozpocznie kampanię by bronić dobrego imienia Wałęsy?

~tak_tylko (5.184. * .232) 21.03.2023 15:01

Sąd: Cały majątek księdza Irka dla jego syna

~KREMUFKA (103.208. * .133) 18.03.2023 07:00

Gdzie chodzili na kremówki,do cukierni po maturze?
"Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje! Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł! Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania"
"Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo przemienia się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm"
"Sumienie jest dla każdego człowieka sprawą o zasadniczym znaczeniu. Jest ono jego wewnętrznym przewodnikiem i jest także sędzią jego czynów"
"Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć. Może ona być użyta dobrze lub źle, na służbę dobra prawdziwego lub pozornego"
"Boża miłość nie nakłada na nas ciężarów, których nie moglibyśmy unieść, ani nie stawia nam wymagań, którym nie moglibyśmy sprostać, jeśli wzywa, przychodzi z konieczną pomocą".
"Dzisiaj potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem, którzy w pokorze służą i miłują, błogosławią, a nie złorzeczą, i błogosławieństwem ziemię zdobywają"
teoria była piękna a co z prawdą i praktyką?tylko kremówki niezłomne kasę dalej nabijają..

~Krolowaremiz (37.235. * .61) 16.03.2023 22:29

ale kolocz był dobry !

~do_nizej (37.235. * .61) 16.03.2023 21:53

każdy ma inflację ale my NAJWIĘKSZĄ
każdy wycina las ale my NAJWIĘCEJ
każdy kraj ma zwolnienia ale my NAJWIĘCEJ
z każdego kraju wyjeżdżają ale z naszego NAJWIĘCEJ
w każdym kraju niszczą publiczną tv ale u nas NAJBARDZIEJ
w każdym kraju dają na kościół ale w naszym NAJWIĘCEJ

itd, itd.

~do_Podpis (188.137. * .10) 16.03.2023 20:58Wyjazdy za granicę za lepszym wynagrodzeniem były od lat a największe za rządów SLD i PO. 2. Inflacja jest w całej europie co najlepiej widać w sklepach i na stacjach benzynowych w Chałupkach i w rejonach graniczących z Czechami, Słowakami i Niemcami to on jeżdżą na zakupy do Polski a nie odwrotnie. Tak więc nie siej propagandy bo każdy kraj w europie mierzy się z takimi problemami~Podpis (146.70. * .226) 16.03.2023 20:17
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Chcecie sukcesy pis-u?
Proszę oto dzisiejsze sukcesy:
1.Wyjazd za granicę za lepszym wynagrodzeniem rozważa coraz więcej Polaków. Nad takim krokiem zastanawia się około 17 proc. respondentów co czwarty nie potrafi zdecydowanie wypowiedzieć się na ten temat, co jest najwyższym odsetkiem od 2015 roku, wynika z raportu "Migracje zarobkowe Polaków" przygotowanego przez Gi Group.
2.Inflacja wkroczyła na poziomy, których polscy ekonomiści nie widzieli od 26 lat.
3.Volvo Buses zamyka fabrykę autobusów we Wrocławiu. Ma działać tylko do początku 2024 roku. Pracę straci 1500 osób - wszyscy zatrudnieni w fabryce.

~do_niżej (193.169. * .48) 16.03.2023 20:15

~dokłamcówioszczerców (188.137. * .10)
prawda boli co ?

~dokłamcówioszczerców (188.137. * .10) 16.03.2023 20:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Uważacie jak będziecie pluć na Jana Pawła i bez przerwy powielać te kłamstwa to ludzie wam uwierzą, Otóż te kłamstwa są tak oczywiste, że nikt bezstronny tego nie kupi chcecie opluć WIELKIEGO POLAKA>

~Podpis (37.235. * .61) 16.03.2023 19:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

nigdy już nie zagłosuje na pis po tym wszystkim co zniszczyli

~eqwqdorrr (193.169. * .48) 16.03.2023 19:17

~dosyćkłamstw (188.137. * .10)
właśnie dość kłamstw

"W reportażu znalazły się wypowiedzi świadków, według których Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii wśród podwładnych księży, wyciszał sprawy, a jednego z księży przeniósł na posługę do Austrii."

kto kłamie ?


~nie_takie_zero (5.184. * .150) 16.03.2023 18:49

Pewnie! ci z SRC, SR, SJZ ostro grabią do swoich miast, tylko trójca 3xG z SWD tamtych wspiera, a dla swoich ma jedynie ochłapy i zdjęcia z dożynkowego kołocza. A spróbuj się z nimi umówić, elektoracie. Powodzenia.

~dosyćkłamstw (188.137. * .10) 16.03.2023 18:48
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tematem jest obrona dobrego imienia Jana Pawła 2 a nie pomyje które wylewacie na rząd TVP i kościół, brak argumentów zastępujecie kłamstwami, wyzwiskami pomówieniami. Z czym pchacie się do rządzenia

~mamdosc (185.232. * .18) 16.03.2023 18:07

a te wasze (bo nie moje) pisowskie posły coś zrobiły dla regionu????
ZERO

~do_niżej (193.169. * .48) 16.03.2023 16:22

inflacja inflacją
a z tym ?

W reportażu znalazły się wypowiedzi świadków, według których Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii wśród podwładnych księży, wyciszał sprawy, a jednego z księży przeniósł na posługę do Austrii.

~do_niżej (193.169. * .48) 16.03.2023 15:44

nie inflacja to nic ważnego

"Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) zwraca uwagę, że za wysoką inflację płacą przede wszystkim obywatele i przedsiębiorcy. Na wysokiej inflacji najwięcej zyskuje budżet państwa dzięki wyższym wpływom podatkowym. Można szacować, że wynagrodzenia, emerytury oraz inne dochody ok. 60% Polaków rosną obecnie w wolniejszym tempie niż inflacja. "

~martacomadoscpisu (195.154. * .189) 16.03.2023 15:28

mam pytanie czy inflacja to coś ważnego?
bo wszystkie stacje o tym trąbią a w "wiadomościach tvp" ani słóweczka

~ostereich (146.70. * .22) 16.03.2023 15:27

do do_doniżej (188.137. * .10)
"Odnośnie TVP, może byś podał jakiś przykład, wtedy jest możliwość odnieść do danej informacji"
to wpisz sobie: [Oglądam "Wiadomości", bo nie stać mnie na dopalacze] tam masz setki przykładów manipulacji i przeinaczania rzeczywistości

~do_niżej (193.169. * .48) 16.03.2023 13:43

~do_doniżej (188.137. * .10)
TVP nie publikuje przeprosin pomimo prawomocnego wyroku sądu.

Wyrokiem z dnia 2 grudnia 2021 r. Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał Telewizję Polską S.A. w Warszawie (TVP) do opublikowania na własny koszt przeprosin, w terminie 14 dni od uprawomocnienia się wyroku. TVP nie wykonuje jednak wyroku sądu i nie publikuje przeprosin. Robimy to w jej zastępstwie. Publikujemy również uzasadnienie wyroku z dn. 3 listopada 2022 r

~do_doniżej (188.137. * .10) 16.03.2023 10:49

Uważasz, że prywatna stacja może kłamać, ogłupiać ludzi. Odnośnie TVP, może byś podał jakiś przykład, wtedy jest możliwość odnieść do danej informacji.

~Fidel (188.147. * .174) 16.03.2023 10:43
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Do_nizej (5.173. * .172) 16.03.2023 10:25

To prawda że co KILKA MIESIĘCY ale to stacja prywatna i może se puszczać co chce
tvp natomiast CODZIENNIE publikuje idiotyzmy (jak się wyraziłeś) i my wszyscy musimy za to płacić !!!

~WODAZMÓZGU (188.137. * .10) 16.03.2023 10:02
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~do_trolla_nizej (146.70. * .130) 14.03.2023 21:46

twojej głupoty też nie da się ukryć

~Prawdy_nie_ukryjecie (188.147. * .174) 14.03.2023 21:31
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Głównym powodem ataku na JP2, jest potężna afera pedofilska w Platformie Obywatelskiej, za sprawą jej członka i zarazem bardzo znanego aktywisty LGBT, Krzysztofa F. Atak na papierza ma celu odbicie od tematu pedofilii w PO.

~Metodysta (188.147. * .7) 14.03.2023 19:51
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~do_niżej (5.184. * .160) 14.03.2023 19:14

~dotroli (188.137. * .10)
mnie interesuje prawda
Czy Wojtyła nie wiedział o przypadkach pedofili wśród podwładnych mu księży, nie wyciszał sprawy molestowania i nikogo nie przeniósł na posługę do Austrii

~dotroli (188.137. * .10) 14.03.2023 19:10

Żadnego z was nie interesuje prawda, chcecie dokopać kościołowi i kopiecie zmarłego, który sam się nie może obronić na szczęście bronią go jego dokonania i uczciwi Polacy chociaż nie tylko Polacy.

~do_Pozdrro (5.184. * .160) 14.03.2023 17:48

~Pozdrro (188.137. * .10)
dlaczego ?
Abp Jędraszewski blokuje publikację dokumentów synodu krakowskiego.
Powód?

~do_niżej (5.184. * .160) 14.03.2023 17:41

~dotroliobrażająchJPII (5.184. * .254)
ja tylko oczekuję komentarzu
Wojtyła nie wiedział o przypadkach pedofili wśród podwładnych mu księży, nie wyciszał sprawy molestowania i nikogo nie przeniósł na posługę do Austrii
KTO ODPOWIE NA TO PYTANIE ?

~Pozdrro (188.137. * .10) 14.03.2023 17:40

Dajemy się wpuszczać w różne brednie jakiś idiota słyszał wypowiedzi świadków, jakie to media społeczne były, żeby nagrywać zeznania świadków, żeby po kilkudziesięciu latach mogli odtworzyć co słyszeli. W tamtym czasie mało kto miał telefon a ty po 50-ciu latach chcesz odtworzyć jak było. Zostały ci akta SB i zeznania wrogów kościoła no i bujna wyobraźnia.

~FurBundestag (83.4. * .242) 14.03.2023 17:12
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~do_niżej (5.184. * .160) 14.03.2023 17:04

~dotroliobrażająchJPII (5.184. * .254
podważasz wypowiedzi świadków ???

~do_niżej (5.184. * .160) 14.03.2023 17:01

~dotroliobrażająchJPII (5.184. * .254)
a takiej prawdy chcemy jak piszą nowiny

""W reportażu znalazły się wypowiedzi świadków, według których Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii wśród podwładnych księży, wyciszał sprawy, a jednego z księży przeniósł na posługę do Austrii."

CZY TO PRWADA ???

~dotroliobrażająchJPII (5.184. * .254) 14.03.2023 16:52

Jakiej prawdy wy chcecie, prawdy tych którzy chcieli zabić papieża, prawdy tych którzy zamordowali księdza Popiełuszkę, prawdy tych którzy zamordowali kilkunastu księży w latach osiemdziesiątych. Prawdy tych co internowali kardynała Wyszyńskiego. Żadna z tych spraw nie została wyjaśniona a wy bezczelnie domagacie się waszej prawdy i akceptujecie słowa SB- ka jako prawdę objawioną. Obrażacie uczucia większości Polaków , obrażacie pamięć o WIELKIM POLAKU> Wstyd. Normalnie rzygać się chce jak czytam takie idiotyzmy.

~chcemy_prawdy (5.184. * .160) 14.03.2023 16:50

~Gratulujemy (188.147. * .54)
piszesz
znany aktywista LGBT Krzysztof F, molestował małe dzieci , za co teraz odsiaduje wyrok.

a co z tym trzeba zrobić

"W reportażu znalazły się wypowiedzi świadków, według których Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii wśród podwładnych księży, wyciszał sprawy, a jednego z księży przeniósł na posługę do Austrii."

~chcemy_prawdy (5.184. * .160) 14.03.2023 16:26

~Gratulujemy (188.147. * .54)
a co zrobić z tm faktem

"W reportażu znalazły się wypowiedzi świadków, według których Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii wśród podwładnych księży, wyciszał sprawy, a jednego z księży przeniósł na posługę do Austrii."

~Gratulujemy (188.147. * .54) 14.03.2023 16:06
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem