Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkaniec Jastrzębia zareagował na zagrożenie. Policja zatrzymała kierowcę

Widział, jak pijany kierowca wsiada do samochodu i rusza w drogę. Natychmiast powiadomił policję, nie godząc się na tego typu postępowanie, stanowiące zagrożenie w ruchu drogowym. Policja chwali postawę świadka, zaś zatrzymanemu kierowcy grozi nawet 2-letnie więzienie.

Mieszkaniec Jastrzębia zareagował na zagrożenie. Policja zatrzymała kierowcę
Policjanci szybko zatrzymali wskazany samochód, kierowca był kompletnie pijany. / fot. Policja ilustracyjne

W czwartkowe popołudnie (9.03.), około 17:30, dyżurny jastrzębskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o pijanym kierowcy. Świadek zauważył go na osiedlu Barbary, kiedy mężczyzna odjeżdżał sprzed sklepu.

- Dzięki rzetelnie przekazanym informacjom mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie jastrzębianina 1,5 promila alkoholu. Amator jazdy na "podwójnym gazie" stracił prawo jazdy - przekazuje rzecznik prasowa, st. asp. Halina Semik. 

38-late ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie. Policja gratuluje świadkowi postawy obywatelskiej godnej naśladowania. - Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w działania Policji, efektem, których było wyeliminowanie z ruchu kompletnie pijanego kierowcy - dodaje oficer prasowa.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].