Mieszkaniec Jastrzębia zareagował na zagrożenie. Policja zatrzymała kierowcę

Widział, jak pijany kierowca wsiada do samochodu i rusza w drogę. Natychmiast powiadomił policję, nie godząc się na tego typu postępowanie, stanowiące zagrożenie w ruchu drogowym. Policja chwali postawę świadka, zaś zatrzymanemu kierowcy grozi nawet 2-letnie więzienie.

Mieszkaniec Jastrzębia zareagował na zagrożenie. Policja zatrzymała kierowcę
Policjanci szybko zatrzymali wskazany samochód, kierowca był kompletnie pijany. / fot. Policja ilustracyjne

W czwartkowe popołudnie (9.03.), około 17:30, dyżurny jastrzębskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o pijanym kierowcy. Świadek zauważył go na osiedlu Barbary, kiedy mężczyzna odjeżdżał sprzed sklepu.

- Dzięki rzetelnie przekazanym informacjom mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie jastrzębianina 1,5 promila alkoholu. Amator jazdy na "podwójnym gazie" stracił prawo jazdy - przekazuje rzecznik prasowa, st. asp. Halina Semik. 

38-late ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie. Policja gratuluje świadkowi postawy obywatelskiej godnej naśladowania. - Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w działania Policji, efektem, których było wyeliminowanie z ruchu kompletnie pijanego kierowcy - dodaje oficer prasowa.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].