Spalał płyty meblowe i panele w domowym piecu. Interweniowali strażnicy z Jastrzębia
Karą finansową za zanieczyszczanie środowiska ukarano jednego z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Straż miejska w czasie kontroli ujawniła iż mężczyzna spala w domowym piecu odpady, które powinny zostać przekazane do utylizacji.
Zgodnie z zaleceniami tzw. uchwały antysmogowej, strażnicy miejscy prowadzą kontrole urządzeń grzewczych i wykorzystywanego paliwa, a także oceniają gospodarowanie odpadami, sprawdzając, czy różnego rodzaju śmieci nie trafiają do domowych pieców.
W tym tygodniu, w czasie jednej z kontroli strażnicy ujawnili nielegalny przypadek.
- Mieszkańcy pozbywali się odpadów w niewłaściwy sposób, spalali w przydomowym kotle na paliwa stałe płyty meblowe oraz panele podłogowe - przekazuje jastrzębska straż miejska.
Właściciel nieruchomości, który dopuszczał się tego wykroczenia, otrzymał mandat. Funkcjonariusze przypominają iż zgodnie z art. 191 ustawy o odpadach "Kto, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współpalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny". Kara finansowa może wynieść do 500 złotych.
Jeden wybuch wulkanu zanieczyszcza pół planety na kilka lat - a mamy czynnych kilkadziesiąt. Gigantyczne ilości pyłów z wulkanów wiatry roznoszą po CAŁYM świecie, a to nie tylko pyły - to także związki siarki, azotu, metan, tlenek i dwutlenek węgla. Wybuch wulkanu na Islandii odzczuła cała Europa - w Polsce ilość pyłów PM 10, PM2,5 przekroczyła normy 1000 razy (i więcej) - stężenie było takie, że nawet jakby w całej PL WSZYSCY palili mułem, oponami a elektrownie wyłączyły by filtry - to byłoby to "zaledwie" 5 PROCENT tego co z JEDNEGO wulkanu. Skutki były odczuwalne przez ponad rok. Czemu "ekolodzy" nie protestowali przeciw zakazowi wybuchów wulkanów... Co jakiś czas dowiadujemy się o pożarach składowisk, sortowni śmieci - o karach cisza. Kary powinny być dla producentów - za nadmiar opakowań - ileż jest produktów gdzie np kremu masz 50 gramów a wielomateriałowe opakowanie sugeruje że jest tam 250 gramów (reszta to powietrze/plastik/szkło), plus wytłoczka plus duży kartonik. Czemu producenci nie napełniają ponownie opakowań (np proszki do prania, płyny do mycia) - owszem - są już dystrybutory gdzie możesz ponownie napełnić puste opakowanie - ale jest ich zdecydowanie za mało i ograniczona ilość produktów...
Mnie zastanawia jakim cudem jak pali się śmietnisko średnio dwa razy na tydzień w Polsce jest wszystko Ok nie ma żadnego negatywnego oddziaływania na środowisko i ludzi nawet jak pali się dwa tygodnie np: w Żorach Rudziczce opony czy wystawa śmieci w Jastrzębiu Zdroju w środku miasta.
Za to jak ktoś spali to w domu ogrzeje dom tanim kosztem, bo go państwo okrada jak tylko może to jest super niebezpieczne. Trzeba jeszcze wspomnieć jeśli spali te meble, okna drewniane itd. to nie spali węgla, drewna itd. czyli nie zanieczyszcza tym środowiska tak samo paliwem na transport opału do domu.
Tak samo jak spala to w piecu to nie powinien mieć zniesiony podatek śmieciowy, bo znacznie zmniejsza ilość śmieci.
Od tysięcy lat ludzi spalają odpady swoje na początku było to ognisko potem, kominki, piece kotły wiec czemu zakazywać czegoś co funkcjonowało tysiące lat i jakoś żyjemy. Może warto zrewidować całą pseudo ekologię!
Mają w całej Polsce bardzo naganną opinie. Że są nierobami i bandytami . Tak ich naród podsumowal
Bez nakazu nie mają prawa wejść . W urzędzie miasta jest już projekt o likwidacji straży miejskiej. Ich utrzymanie to miliony z podatków mieszkańców miasta. A najczęściej można ich spotkać w Zdroju pod cmentarzem w godzinach wieczornych. To zwykle lenie i bandziory
Dajcie ludziom godne zarobki by na opał było stać i będzie ok. A utylizacja to spalanie i przerobienie na pelet bo makaronu z tego się nie robi. A i drzewa, rośliny potrzebują dwutlenku by przerabiać na tlen i żyć. Widać że większość miastowych nie ma pojęcia a tylko by donosili sprzedawczyki SS
Czy zastanawiałeś sie może kiedys czytelniku ilu w firmie która ogrzewa nasze domy jest Prezesów i podobnych ,jak często sie Oni wymieniają ,ile odpraw umownych wzięli za wcześniejsze odejście z funkcji ?! to sa tez koszty.Kto za to wszystko placi. .
Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu
Miał do oddać do "utylizacji" (zapłacić) - tam by to przerobili na EKO pellet (pomielić, dodać kleju, sprasować) i sprzedać za ciężką kasę "jeleniom"... Po prostu nieumiejętnie tym palił... Czepiają się zwykłych ludzi a nie zajmują się mafiami śmieciowymi - a jak już złapią, to za dużo większe ilości odpadów - dostają taką samą karę jak zwykły obywatel (czyli jakieś 500 zeta). Gdzie byli ekolodzy jak w Arabii Saudyjskiej przez PONAD 3 ( T R Z Y ) MIESIĄCE !!! paliły się zużyte opony? (siedzieli cicho licząc petrodolary na kolejne "akcje", czy są ekolodzy przy kopalniach litu do ich elektroautozabawek (gdzie wylewa się do rzek i na pola gigantyczne ilości odpadów poprodukcyjnych zawierających metale ciężkie) - tam ich nie ma!
Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem
Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem
Prezes powiedział że.mozna palić wszystkim oprócz opon bo polska musi być ogrzana !
Płyty meblowe, panele mdf i hdf, treciny, wióry papier itd. to to samo co pelet drzewny tylko w większych kawałkach z mniejsza ilością kleju mączki kostnej itd i bardzo drogi, a to czym palił jest darmowe do tego mniej szkodliwe jak ma się spalić na wysypisku śmieci a w domu dodatkowo palić np węglem czy drewnem.
To samo dotyczy peletu węglowego jest to nic innego jak muł i flotokoncentrat sprasowany i wysuszony - jest przez to dużo droższy.
Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu