W galerii „Epicentrum” odczarowano mrok

W galerii „Epicentrum” Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż fotografii. Na ścianach pojawiły się zdjęcia, w których dominował mrok. Jednak autorka Joanna Chrząszcz przekonywała o pozytywnym przesłaniu jej wystawy.

W galerii „Epicentrum” odczarowano mrok
Wernisaż w galerii „Epicentrum” zgromadził spore grono zainteresowanych. Fot. KaBa

W galerii „Epicentrum” odczarowano mrok

Wystawę pt. „Światłocienie” można oglądać w galerii „Epicentrum” do końca marca. Po wejściu na ekspozycję widz bez trudu zauważy, że większość zdjęć utrzymana jest w tonacji ciemnej, mrocznej. Autorka prac Joanna Chrząszcz przekonuje jednak, że w ten sposób poszukiwała harmonii i jasności.

- Zdecydowałam się na „odczarowanie” mroku, powszechnie kojarzonego ze: smutkiem, złem, samotnością czy alienacją.  Pomocną wydaje się Biblia, która interpretuje mrok  jako ten element rzeczywistości, z którego w czwartym dniu stwarzania świata, powstała jasność. Jasność i mrok nie mogą bez siebie istnieć.  Są one dla Boga dobre i stanowią „trwały kontrast”. Moje wędrowanie pomiędzy jasnością i mrokiem to również poszukiwanie harmonii - uzasadniała Joanna Chrząszcz.

 Joanna Chrząszcz mieszka i pracuje w Oświęcimiu, jest zatrudniona w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, jako konserwatorka lubi podróżować i poznawać ludzi.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Laleczka (84.17. * .115) 12.03.2023 21:45
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Kassenbon (178.175. * .165) 12.03.2023 14:50
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem