Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W galerii „Epicentrum” odczarowano mrok

W galerii „Epicentrum” Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż fotografii. Na ścianach pojawiły się zdjęcia, w których dominował mrok. Jednak autorka Joanna Chrząszcz przekonywała o pozytywnym przesłaniu jej wystawy.

W galerii „Epicentrum” odczarowano mrok
Wernisaż w galerii „Epicentrum” zgromadził spore grono zainteresowanych. Fot. KaBa

W galerii „Epicentrum” odczarowano mrok

Wystawę pt. „Światłocienie” można oglądać w galerii „Epicentrum” do końca marca. Po wejściu na ekspozycję widz bez trudu zauważy, że większość zdjęć utrzymana jest w tonacji ciemnej, mrocznej. Autorka prac Joanna Chrząszcz przekonuje jednak, że w ten sposób poszukiwała harmonii i jasności.

- Zdecydowałam się na „odczarowanie” mroku, powszechnie kojarzonego ze: smutkiem, złem, samotnością czy alienacją.  Pomocną wydaje się Biblia, która interpretuje mrok  jako ten element rzeczywistości, z którego w czwartym dniu stwarzania świata, powstała jasność. Jasność i mrok nie mogą bez siebie istnieć.  Są one dla Boga dobre i stanowią „trwały kontrast”. Moje wędrowanie pomiędzy jasnością i mrokiem to również poszukiwanie harmonii - uzasadniała Joanna Chrząszcz.

 Joanna Chrząszcz mieszka i pracuje w Oświęcimiu, jest zatrudniona w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, jako konserwatorka lubi podróżować i poznawać ludzi.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Laleczka (84.17. * .115) 12.03.2023 21:45
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Kassenbon (178.175. * .165) 12.03.2023 14:50
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem