Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie-Zdrój: Pijany kierowca potrącił seniora, który próbował powstrzymać go przed jazdą

73-latek trafił do szpitala po potrąceniu przez busa. Prowadził go mężczyzna tak pijany, że ledwo mógł ustać. Będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz potrącenie.

Jastrzębie-Zdrój: Pijany kierowca potrącił seniora, który próbował powstrzymać go przed jazdą
Po zdarzeniu kierowca pędził przez miasto, został zatrzymany chwilę później, był kompletnie pijany / fot. Policja

Kierujący busem uszkodził na parkingu jeden z samochodów. Właściciel auta, 73-latek, kiedy zwrócił sprawcy zdarzenia uwagę, wyczuł jednocześnie, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Natychmiast zareagował.

- Trzymając za klamkę pojazdu, starał się powstrzymać kierowcę dalszą jazdą. Jednak kierowca bez skrupułów ruszył, w wyniku czego 73-latek upadł na ziemię. Mężczyzna nie zatrzymał się, by udzielić mu pomocy - relacjonuje rzecznik jastrzębskiej policji, st. asp. Halina Semik.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę (11.03.) po 13:00 na parkingu przy ul. Warszawskiej. Świadkowie zdarzenia zaopiekowali się seniorem do czasu przybycia na miejsce pogotowia ratunkowego, które zabrało go do szpitala. Przekazali także wezwanej na miejsce policji numery rejestracyjne pojazdu.

- Jeden z patroli zauważył na mieście białego busa, który jechał z nadmierną prędkością. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany w swoim domu. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu, nie mógł ustać na nogach - przekazuje oficer prasowa.

44-latek miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, potrącenie pieszego oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pikanta (51.158. * .216) 16.03.2023 09:26

Słaba głowa, dwa promile i nie mógł ustać na nogach? Wogóle mnie nie dziwi że jechał, bo niby jak miał chodzić .

~mysz (178.43. * .134) 14.03.2023 23:03

To już bandyta