Jastrzębie-Zdrój: Pijany kierowca potrącił seniora, który próbował powstrzymać go przed jazdą

73-latek trafił do szpitala po potrąceniu przez busa. Prowadził go mężczyzna tak pijany, że ledwo mógł ustać. Będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz potrącenie.

Jastrzębie-Zdrój: Pijany kierowca potrącił seniora, który próbował powstrzymać go przed jazdą
Po zdarzeniu kierowca pędził przez miasto, został zatrzymany chwilę później, był kompletnie pijany / fot. Policja

Kierujący busem uszkodził na parkingu jeden z samochodów. Właściciel auta, 73-latek, kiedy zwrócił sprawcy zdarzenia uwagę, wyczuł jednocześnie, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Natychmiast zareagował.

- Trzymając za klamkę pojazdu, starał się powstrzymać kierowcę dalszą jazdą. Jednak kierowca bez skrupułów ruszył, w wyniku czego 73-latek upadł na ziemię. Mężczyzna nie zatrzymał się, by udzielić mu pomocy - relacjonuje rzecznik jastrzębskiej policji, st. asp. Halina Semik.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę (11.03.) po 13:00 na parkingu przy ul. Warszawskiej. Świadkowie zdarzenia zaopiekowali się seniorem do czasu przybycia na miejsce pogotowia ratunkowego, które zabrało go do szpitala. Przekazali także wezwanej na miejsce policji numery rejestracyjne pojazdu.

- Jeden z patroli zauważył na mieście białego busa, który jechał z nadmierną prędkością. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany w swoim domu. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu, nie mógł ustać na nogach - przekazuje oficer prasowa.

44-latek miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, potrącenie pieszego oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pikanta (51.158. * .216) 16.03.2023 09:26

Słaba głowa, dwa promile i nie mógł ustać na nogach? Wogóle mnie nie dziwi że jechał, bo niby jak miał chodzić .

~mysz (178.43. * .134) 14.03.2023 23:03

To już bandyta