"Moje Prawa, Moje Granice" - o przemocy i odpowiedzialności z uczniami z Jastrzębia-Zdroju [ZDJĘCIA]

W VI Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego oraz w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego "Jastrzębski Węgiel" w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie w ramach kampanii "Moje prawa, moje granice-o przemocy i odpowiedzialności".

"Moje Prawa, Moje Granice" - o przemocy i odpowiedzialności z uczniami z Jastrzębia-Zdroju [ZDJĘCIA]
Uczniowie dowiedzieli się, że źródłem wszelkich praw i wolności jest godność każdej osoby. Jako podstawowe normy, przysługują one wszystkim i wynikają z samego faktu bycia człowiekiem. / fot. Policja Jastrzębie-Zdrój

Policjanci z jastrzębskiej komendy: profilaktycy oraz dzielnicowi, wspólnie z mundurowymi z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z KWP w Katowicach, przeprowadzili zajęcia pod hasłem "Moje prawa, moje granice - o przemocy i odpowiedzialności". Spotkanie odbyło się w VI Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego oraz w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego "Jastrzębski Węgiel", a odbiorcami ważnych treści byli uczniowie klas sportowych.

Zajęcia rozpoczęły się od zaprezentowania krótkiego rysu historycznego związanego z prawami człowieka. Następnie uczniowie dowiedzieli się, że źródłem wszelkich praw i wolności jest godność każdej osoby. Jako podstawowe normy, przysługują one wszystkim i wynikają z samego faktu bycia człowiekiem. Podczas rozmów policjanci podkreślali powszechny, przyrodzony, niezbywalny, nienaruszalny, naturalny i niepodzielny charakter tych praw, zwracając jednocześnie uwagę, że ich przestrzeganie powinno być gwarantowane i chronione przez państwo. Przy tej okazji mundurowi poruszyli temat handlu ludźmi oraz uświadamiali jak postępować, aby nie stać się ofiarą tego procederu.

Kolejną częścią zajęć było omówienie, czym jest przemoc, cyberprzemoc oraz mowa nienawiści. Szczególną uwagę policjanci zwrócili na wszelkiego rodzaju aspekty etyczne oraz prawne związane z tym zagadnieniem. Następnie słuchacze wspólnie wypracowywali algorytmy właściwego postępowania w różnego rodzaju trudnych sytuacjach, z którymi mogą się oni spotkać w swoim życiu. Uczestnicy spotkania aktywnie w nim uczestniczyli, wykazując się dużą wiedzą w zakresie omawianych zagadnień.

/źr.: Policja Jastrzębie-Zdrój/

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Graża (51.158. * .216) 16.03.2023 09:16

Co się dziwić, przemoc, bujki na ulicach, policjanci zamiast chodzić ulicami, wolą siedzieć w szkołach. Cała komenda mogła tam zajechać.

~Trzeźwy (5.184. * .79) 16.03.2023 06:41

Pamiętajcie. Łobuz kocha najbardziej.