Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Moje Prawa, Moje Granice" - o przemocy i odpowiedzialności z uczniami z Jastrzębia-Zdroju [ZDJĘCIA]

W VI Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego oraz w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego "Jastrzębski Węgiel" w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie w ramach kampanii "Moje prawa, moje granice-o przemocy i odpowiedzialności".

"Moje Prawa, Moje Granice" - o przemocy i odpowiedzialności z uczniami z Jastrzębia-Zdroju [ZDJĘCIA]
Uczniowie dowiedzieli się, że źródłem wszelkich praw i wolności jest godność każdej osoby. Jako podstawowe normy, przysługują one wszystkim i wynikają z samego faktu bycia człowiekiem. / fot. Policja Jastrzębie-Zdrój

Policjanci z jastrzębskiej komendy: profilaktycy oraz dzielnicowi, wspólnie z mundurowymi z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z KWP w Katowicach, przeprowadzili zajęcia pod hasłem "Moje prawa, moje granice - o przemocy i odpowiedzialności". Spotkanie odbyło się w VI Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego oraz w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego "Jastrzębski Węgiel", a odbiorcami ważnych treści byli uczniowie klas sportowych.

Zajęcia rozpoczęły się od zaprezentowania krótkiego rysu historycznego związanego z prawami człowieka. Następnie uczniowie dowiedzieli się, że źródłem wszelkich praw i wolności jest godność każdej osoby. Jako podstawowe normy, przysługują one wszystkim i wynikają z samego faktu bycia człowiekiem. Podczas rozmów policjanci podkreślali powszechny, przyrodzony, niezbywalny, nienaruszalny, naturalny i niepodzielny charakter tych praw, zwracając jednocześnie uwagę, że ich przestrzeganie powinno być gwarantowane i chronione przez państwo. Przy tej okazji mundurowi poruszyli temat handlu ludźmi oraz uświadamiali jak postępować, aby nie stać się ofiarą tego procederu.

Kolejną częścią zajęć było omówienie, czym jest przemoc, cyberprzemoc oraz mowa nienawiści. Szczególną uwagę policjanci zwrócili na wszelkiego rodzaju aspekty etyczne oraz prawne związane z tym zagadnieniem. Następnie słuchacze wspólnie wypracowywali algorytmy właściwego postępowania w różnego rodzaju trudnych sytuacjach, z którymi mogą się oni spotkać w swoim życiu. Uczestnicy spotkania aktywnie w nim uczestniczyli, wykazując się dużą wiedzą w zakresie omawianych zagadnień.

/źr.: Policja Jastrzębie-Zdrój/

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Graża (51.158. * .216) 16.03.2023 09:16

Co się dziwić, przemoc, bujki na ulicach, policjanci zamiast chodzić ulicami, wolą siedzieć w szkołach. Cała komenda mogła tam zajechać.

~Trzeźwy (5.184. * .79) 16.03.2023 06:41

Pamiętajcie. Łobuz kocha najbardziej.