Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Tu jest przyszłość” - posłowie Koalicji Obywatelskiej w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]

„Tu jest przyszłość” - pod takim hasłem odbyło się spotkanie posłów Koalicji Obywatelskiej z mieszkańcami Jastrzębia-Zdroju.  Duża sala Domu Zdrojowego była wypełniona po brzegi. Na zaproszenie posła Krzysztofa Gadowskiego przybyli: Katarzyna Piekarska, Marzena Okła-Drewnowicz, Tomasz Nowak.

"Tu jest przyszłość” - posłowie Koalicji Obywatelskiej w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]
W spotkaniu z posłami Koalicji Obywatelskiej wzięło udział liczne grono mieszkańców. Fot KaBa

„Tu jest przyszłość” - posłowie Koalicji Obywatelskiej w Jastrzębiu-Zdroju

Na spotkanie z posłami Koalicji Obywatelskiej w Domu Zdrojowym przyszło liczne grono mieszkańców, chcących zapoznać się z programem politycznym tego ugrupowania. Posłowie podkreślali, że chodzi im o to, aby Polska była państwem nowoczesnym, sprawnie zarządzanym, przyjaznym dla obywateli. Politycy mówili, że wszelkie spory ideologiczne nie służą obywatelom, a podziały w ten sposób powstające, są trudne do zniwelowania.

Państwo ma być nowoczesne i przyjazne obywatelom

- Państwo powinno zapewnić wysoką, jakość usług publicznych. Szpitale, szkoły, opieka zdrowotna, administracja publiczna mają być na wysokim poziomie. Obywatel jest petentem, któremu należy się sprawna i przyjazna obsługa. Na pewno wiąże się z tym odpowiednie, uczciwe wynagrodzenie za pracę, które spowoduje dobór najlepszych kadr na te stanowiska pracy - mówiła poseł Katarzyna Piekarska.

Jedna z mieszkanek poruszyła temat wspólnej listy wyborczej kandydatów opozycyjnych.

- My, jako Koalicja Obywatelska cały czas jesteśmy otwarci na przedstawicieli innych partii. Nie zamykamy drogi do wspólnej listy. Mamy już uzgodniony pakt senacki. Najważniejsze jest to, aby opozycja porozumiała się w sprawach istotnych i z tym nie ma problemów. Najbliższe wybory są bardzo ważne. Jeżeli PiS je wygra, to musimy liczyć się z polexitem, z wystąpieniem z Unii Europejskiej. Wiąże się z to z rządami autorytarnymi, zamordyzmem, upadkiem demokracji - uzasadniał poseł Tomasz Nowak.

Koalicja Obywatelska ma konkretny program

Padły również pytania o program, jaki Koalicja Obywatelska, ma dla kraju.

- Część oponentów zarzuca wam, że oprócz haseł nic nie macie. Mówi się: PiS ma program - PO nie ma nic". Czy macie jakieś konkrety, które mogłyby przekonać wyborców, szczególnie młodzież?- pytał jeden z uczestników spotkania.

Posłowie mówili, że mają konkretne propozycje. Wskazują na program mieszkaniowy z zerowym oprocentowaniem, dopłaty dla osób wynajmujących oraz remontujących mieszkania. Przedsiębiorcy mają płacić podatek PIT tylko od opłaconych faktur. Zasiłek chorobowy opłaci ZUS i to już od pierwszego dnia zwolnienia lekarskiego dla pracowników w mikroprzedsiębiorstwach.

Po zakończonym spotkaniu przed Domem Zdrojowym zgromadziło się czterech zwolenników partii Prawo i Sprawiedliwość, ubranych w mundury górnicze. Trzymali transparenty z fotografiami zamieszek przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w 2015 roku. Poseł Grzegorz Matusiak (PiS) złożył w tej sprawie pozew sądowy przeciwko Donaldowi Tuskowi z żądaniem przeprosin rannych górników.

27 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Equity (178.36. * .239) 22.03.2023 11:48
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Szokuje, że straż pożarna pozwoliła na takie przepełnienie obiektu :)))))))

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 20.03.2023 10:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Większość tu komentujących nie rozumie co przeczytali i na dodatek nie rozumieją, co sami napisali. Zadziwiające, jak szybko obniża się poziom intelektualny narodu, pod rządami PiS-u.

~Tutejszy1 (89.72. * .111) 19.03.2023 16:39

Wypełniona po brzegi sala? Kim (czym)? Przecież tam same POpaprańce w wieku 60+

~do_nizej (46.204. * .145) 19.03.2023 12:39

Dobrze że napisałeś "normalne" spotkanie a nie : normalne spotkanie. Cudzysłów bardzo na miejscu. Poza tym mało mnie interesuje ile jest osób na spotkaniach wyborczych poszczególnych partii. Ważne żeby media przedstawiały frekwencję obiektywnie. Jesteś adwokatem autorki?

~Realista_ (178.218. * .117) 19.03.2023 10:22
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Wypełnione po brzegi sale to ma pis, gdzie mają pełne autobusy klakierów dla których najważniejsze są pierdoły które głosi ich "wudz",jad i nienawiść, która przemawia w twoim komentarzu a wszystko to możesz obejrzeć (po opłaceniu abonamentu) na twojej ulubionej tvp!
Stąd nigdy nie zrozumiesz co to wolność i chęć przyjścia na takie "normalne" spotkanie

~Do_autorki (46.204. * .11) 19.03.2023 09:55
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Nie widzę nigdzie tej "wypełnionej po brzegi" sali. Naliczyłem mniej więcej 50 osób. Tyle było pani redaktor? Apeluję o dziennikarską rzetelność. Pani prywatne polityczne sympatie nie powinny wpływać na obiektywizm informacji.

~BiałaFuria (89.72. * .111) 19.03.2023 06:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A co tam robi nasza bezpartyjna, bezstronna i obiektywna pani prezydentka?

~Marnnnnn (46.204. * .51) 18.03.2023 23:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Go...na prawda .Wam wszystkim chodzi tylko o koryta i kase do wkasnych np..PIS wydrukował Bilety Narodowego Drulu Polskiego czym dokonał nieskodyfikowanego złodziejstwa gdyz celowa inflacja i jej prowokowanie aby zapełnić dziure budżetową spowodowaną kupowaniem głosów w pełnej demokratycznej uczciwosci bylo by uznawane za zwykle zlodziejstwo tak samo jak bez względu na staż pracy pracownika kradzież wieku emerytalnego. Obie partie to zwykle szubrawcze szmiry i dlatego ide na wybory świadome skreslic wszystkie.

~mry (195.88. * .80) 18.03.2023 22:50
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

do poniżej Czesi przyjeżdżają ponieważ kurs złotego jest niski i po przeliczeniu zakupy w Polsce są tańsze,

~doopozycji (188.137. * .10) 18.03.2023 22:08
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Komentarze zwolenników opozycji są żałosne. Czy wy wierzycie w to co piszecie,, trochę więcej kultury. bo na tle PISiorów wyglądacie jak hołota. Klepiąca jedno i to samo , rozwalili Polskę , ceny rosną i mamy się gorzej. W płaczecie a wszyscy sąsiedzi z zagranicy przyjeżdżają do nas na zakupy widać oni mają jeszcze drożej. Niedowiarkom proponuję wyjazd do Biedronki do Gorzyc.

~JanekNowak (89.77. * .147) 18.03.2023 21:59
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

To była całkiem sensowna rozmowa. Mógł włączyć się każdy-nawet oponenci PO. A obrzucanie się inwektywami, co widać, w co poniektórych komentarzach, zostawmy ludziom do wynajęcia, którzy nakręcają się wyzywaniem innych. Oni już tak mają.

~PoselSrosel (188.215. * .58) 18.03.2023 21:08
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Trzeźwy (5.184. * .81) 18.03.2023 20:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Przyjechali, pojechali i teraz gdzieś biesiadują a wy tym się jaracie przy parówkach na kolację. Czy w ogóle ktoś z was pamięta z jakich powodów przegrywali poprzednie wybory? PiS- PO jedno ZŁO!

~WrobelekElemelek (84.247. * .62) 18.03.2023 19:53
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~kxx (195.88. * .80) 18.03.2023 16:52
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Gonimy PIS!!!

~Yetii (91.219. * .190) 18.03.2023 16:32
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Bardziej rozpindolić tego kraju jak zrobił pis się po prostu nie da
Każda inna opcja jest 10000000000 razy lepsza od pis-u

~To_sem_ja (31.0. * .202) 18.03.2023 15:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Nie cierpię PiS. Ale przypomnę taką kwestię co poniektórym. "jadło się i piło, aż nagle wszystko pierdyknęło".
Podpowiem: to ta gwiazda peło, co to objaśniała nam, kto pracuje za 6 tysięcy...

~nemesis (188.137. * .142) 18.03.2023 15:20
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Panie Gadowski, mam do Pana 3 konkretne pytania (nie miałem okazji ich zadać osobiście):
1) Czy popiera Pan już aborcję dziecka do 12 tygodnia w łonie matki zgodnie z rozkazem Tuska że wytnie z list wyborczych każdego kto tego nie zrobi? - skoro stara się Pan o ponowny start do sejmu to mniemam że zmienił Pan już swoje konserwatywne poglądy, podobnie jak Paweł Kowal.
2) Czy wyciągnął Pan tchórzliwie kartę (jak pozostali towarzysze z PO) w trakcie głosowania w Sejmie nad uchwałą o obronie Jana Pawła II?
3) Czy to prawda, że nie poparł Pan uchwały Sejmu ws uznania Federacji Rosyjskiej za państwo wspierające terroryzm i stosujące środki terroru z 2022r.?

~do_nizej (188.137. * .125) 18.03.2023 14:39
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Nie musiala. Kradła nie przejmując się kościołem.

~Raperkaklasztorna (89.64. * .162) 18.03.2023 13:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

PO rządziła tyle lat i nie zrobiła porządku z kościołem. Nie wierzcie, że teraz coś zmienią.

~Wow23 (5.184. * .11) 18.03.2023 13:39
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Bardzo konkretne spotkanie, rzeczowi goście. Zmieńmy ten syf wreszcie. Jestem za!

~Szprot (46.114. * .108) 18.03.2023 13:27
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~takaprawda (46.204. * .45) 18.03.2023 13:23
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Szkoda że za swoich rządów nie zrealizowali choć jednego procenta tych szczytnych haseł o proobywatelskim państwie, wysokiej jakości usług publicznych i uczciwym wynagrodzeniu za pracę.

~Honecker (83.4. * .22) 18.03.2023 12:58
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Posłowie Milicji Obywatelskiej spotkali się ze swoimi podstarzałymi fanami ze ZBOWiDu.

~Prowda22 (146.70. * .226) 18.03.2023 12:51
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

gonić ten pis który zrujnował i podzielił nasz kochany kraj

~Mieszkaniecccc (85.202. * .83) 18.03.2023 12:19
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Oni wszyscy to przkretasy.PO wydłużyć chcialo wszystkim wiek emerytalny kradnąc zapracowanym czyli nie baczac kompletnie na ubezpieczeniowy staz pracy,PIS odmiennie ,ukradł spracowanym i oszczędnym czesc oszczednosci wywolujac celowo zaplanowana inflacje. Tym Poslom wcale nie o Wasze dobro chodzi ale;. wlasne Ich koryto.Dlatego ide na wybory radośnie skreślić wszystkich .Ciekawi mno bardziej niz pytanie Kto wygra ,jaka bedzie wyborcza frekwencja...

~To_sem_ja (31.0. * .10) 18.03.2023 12:06
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Co trzeba mieć we łbie, albo jakim trzeba być turem (bez honoru), aby nie dostrzegać oceanu obłudy płynącego z tych słówek...