Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie „Korfantego” na stażu w Portugalii [ZDJĘCIA]

Grupa 12 uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju wyjechała na staż zawodowy do Portugalii. Jest on realizowany w ramach Programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Młodzież zdobywa umiejętności zawodowe i językowe oraz poznaje zabytki i kulturę kraju przez nich odwiedzanego.

Uczniowie „Korfantego” na stażu w Portugalii [ZDJĘCIA]
Zagraniczne praktyki zawodowe to dobry sposób na naukę zawodu. Fot. ZS Nr 2

Uczniowie „Korfantego” na stażu w Portugalii

Młodzież klas ekonomicznych, pracując w firmie szkoleniowej Casa da Educação, miała okazję nie tylko doskonalić branżowy język angielski, ale również poznała obieg dokumentów w firmie, struktury organizacyjne czy sposoby przechowywania dokumentacji. Uczniowie tworzyli również bilans, czyli zestawienie aktywów i pasywów w firmie na dany dzień oraz analizowali i kalkulowali przychody, koszty i zyski firmy.

Młodzi jastrzębianie odkrywają kulturę Portugalii. Fot. ZS Nr 2

Młodzież poznaje kulturę i historię Portugalii

Nauczyciele ZS nr 2 podkreślają, że staże zagraniczne to także możliwość poznania bogatej kultury i historii Portugalii. Każdy dzień jest świetną okazją do odkrywania ciekawych miejsc Lizbony. Uczniowie wraz z opiekunami Marią Pietranik i Małgorzatą Lach zwiedzili Wieżę Belem czyli Torre de Belem, która należy do najcenniejszych zabytków całej Portugalii i jest drugim zabytkiem na liście UNSECO tego kraju.

- Ciekawą formą spędzania wolnego czasu był przejazd kolejką linową ponad Parkiem Narodów wzdłuż rzeki Tag. Można z niej podziwiać prawie wszystkie atrakcje Parque das Nações, gdyż 44 wagoniki kursują pomiędzy Oceanarium a Wieżą Vasco da Gama. Oczywiście nie mogło zabraknąć obecności stażystów w słynnej lizbońskiej windzie Elevador de Santa Justa. To świetny sposób na poznanie Lizbony i jej zabytków całkowicie z innej perspektywy - relacjonuje Małgorzata Lach, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zmywarka (91.90. * .153) 19.03.2023 18:31
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Zmywarka (154.47. * .196) 19.03.2023 18:15
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem