Uczniowie „Korfantego” na stażu w Portugalii [ZDJĘCIA]

Grupa 12 uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju wyjechała na staż zawodowy do Portugalii. Jest on realizowany w ramach Programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Młodzież zdobywa umiejętności zawodowe i językowe oraz poznaje zabytki i kulturę kraju przez nich odwiedzanego.

Uczniowie „Korfantego” na stażu w Portugalii [ZDJĘCIA]
Zagraniczne praktyki zawodowe to dobry sposób na naukę zawodu. Fot. ZS Nr 2

Uczniowie „Korfantego” na stażu w Portugalii

Młodzież klas ekonomicznych, pracując w firmie szkoleniowej Casa da Educação, miała okazję nie tylko doskonalić branżowy język angielski, ale również poznała obieg dokumentów w firmie, struktury organizacyjne czy sposoby przechowywania dokumentacji. Uczniowie tworzyli również bilans, czyli zestawienie aktywów i pasywów w firmie na dany dzień oraz analizowali i kalkulowali przychody, koszty i zyski firmy.

Młodzi jastrzębianie odkrywają kulturę Portugalii. Fot. ZS Nr 2

Młodzież poznaje kulturę i historię Portugalii

Nauczyciele ZS nr 2 podkreślają, że staże zagraniczne to także możliwość poznania bogatej kultury i historii Portugalii. Każdy dzień jest świetną okazją do odkrywania ciekawych miejsc Lizbony. Uczniowie wraz z opiekunami Marią Pietranik i Małgorzatą Lach zwiedzili Wieżę Belem czyli Torre de Belem, która należy do najcenniejszych zabytków całej Portugalii i jest drugim zabytkiem na liście UNSECO tego kraju.

- Ciekawą formą spędzania wolnego czasu był przejazd kolejką linową ponad Parkiem Narodów wzdłuż rzeki Tag. Można z niej podziwiać prawie wszystkie atrakcje Parque das Nações, gdyż 44 wagoniki kursują pomiędzy Oceanarium a Wieżą Vasco da Gama. Oczywiście nie mogło zabraknąć obecności stażystów w słynnej lizbońskiej windzie Elevador de Santa Justa. To świetny sposób na poznanie Lizbony i jej zabytków całkowicie z innej perspektywy - relacjonuje Małgorzata Lach, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zmywarka (91.90. * .153) 19.03.2023 18:31
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Zmywarka (154.47. * .196) 19.03.2023 18:15
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem