Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cała łąka krokusów. Nadchodzi wiosna [ZDJĘCIA]

Weekend, 18-19 marca, jest chyba pierwszym tak ciepłym, zwiastującym nadchodzącą wiosnę. Trudno się dziwić, że jastrzębianie, korzystając z pięknej pogody, wyszli z domów. Jednym z celów wędrówek był Park Dąbrówka.

Cała łąka krokusów. Nadchodzi wiosna [ZDJĘCIA]
Krokusy w Parku Dąbrówka zachwycają jastrzębian

Cała łąka krokusów. Nadchodzi wiosna

Park Dąbrówka, znajdujący się pomiędzy ulicami Żeromskiego i 1 Maja, jest szczególnie odwiedzany wczesną wiosną, kiedy kwitną krokusy. Jastrzębianie chętnie robią sobie pamiątkowe zdjęcia, spacerują i podziwiają przyrodę. Tak było podczas ostatniego weekendu, 18-19 marca.  W parku można było zobaczyć rodziny z dziećmi, seniorów. Niektórzy mieszkańcy przyszli z psami, jednak te trzymane były na smyczy.

- Chociaż czas kwitnienia krokusów to tylko 2-3 tygodnie, to warto czekać. W naszym parku tworzą one niezwykle barwny dywan kwiatowy. Ich piękno, kolory, delikatność budzą zachwyt. Spacerując tutaj, odpoczywam. Cieszę się pięknem przyrody - mówiła spotkana w niedzielę w Parku Dąbrówka pani Janina.

Apogeum kwitnienia krokusów należy spodziewać się za ok. 6-7 dni. Każdy, kto chciałby nasycić oczy paletą barw, może jeszcze odwiedzić to najbardziej znane krokusowe miejsce w Jastrzębiu-Zdroju.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].