Cała łąka krokusów. Nadchodzi wiosna [ZDJĘCIA]

Weekend, 18-19 marca, jest chyba pierwszym tak ciepłym, zwiastującym nadchodzącą wiosnę. Trudno się dziwić, że jastrzębianie, korzystając z pięknej pogody, wyszli z domów. Jednym z celów wędrówek był Park Dąbrówka.

Cała łąka krokusów. Nadchodzi wiosna [ZDJĘCIA]
Krokusy w Parku Dąbrówka zachwycają jastrzębian

Cała łąka krokusów. Nadchodzi wiosna

Park Dąbrówka, znajdujący się pomiędzy ulicami Żeromskiego i 1 Maja, jest szczególnie odwiedzany wczesną wiosną, kiedy kwitną krokusy. Jastrzębianie chętnie robią sobie pamiątkowe zdjęcia, spacerują i podziwiają przyrodę. Tak było podczas ostatniego weekendu, 18-19 marca.  W parku można było zobaczyć rodziny z dziećmi, seniorów. Niektórzy mieszkańcy przyszli z psami, jednak te trzymane były na smyczy.

- Chociaż czas kwitnienia krokusów to tylko 2-3 tygodnie, to warto czekać. W naszym parku tworzą one niezwykle barwny dywan kwiatowy. Ich piękno, kolory, delikatność budzą zachwyt. Spacerując tutaj, odpoczywam. Cieszę się pięknem przyrody - mówiła spotkana w niedzielę w Parku Dąbrówka pani Janina.

Apogeum kwitnienia krokusów należy spodziewać się za ok. 6-7 dni. Każdy, kto chciałby nasycić oczy paletą barw, może jeszcze odwiedzić to najbardziej znane krokusowe miejsce w Jastrzębiu-Zdroju.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].