Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Konkurs na pisankę dla uczniów szkół z Jastrzębia

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza uczniów do udziału w wielkanocnym konkursie plastycznym. Wystarczy uruchomić kreatywność i przygotować pisankę.

Konkurs na pisankę dla uczniów szkół z Jastrzębia
MOK w Jastrzębiu zachęca do udziału uczniów szkół podstawowych z całego miasta / fot. ilustracyjne freepik

Podtrzymanie świątecznej tradycji oraz rozbudzenie wyobraźni plastycznej wśród uczniów szkół podstawowych, to najważniejsze cele konkursu.

Prace mogą być wykonane z wydmuszek, jaj kurzych oraz ze styropianu itp.

UWAGA! Prace nie mogą przekroczyć wysokości 12 cm.

Pisanki powinny być zapakowane w woreczek foliowy i podpisane na odrębnej karteczce w następujący sposób: imię i nazwisko, numer szkoły, klasa, telefon. Karteczkę należy włożyć do środka woreczka z pisanką. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ze szkół w Jastrzębiu-Zdroju.

Prace należy dostarczyć w terminie do dnia 24 marca 2023 roku na adres:

  • Klub "KAKTUS"
    ul. Katowicka 24
    44-335 Jastrzębie Zdrój
    tel. 32 4712 353

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 1 kwietnia 2023 roku o godzinie 16:30 podczas Jarmarku Wielkanocnego, na Parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~OwocMorski (188.214. * .48) 21.03.2023 19:23

"Podtrzymanie świątecznej tradycji"

Tradycja pochodzi z Mezopotamii i nie ma nic wspolnego z chrzescijanskimi swietami.
Wlasnie dzis Iranczycy swietuja Nowruz, perski nowy rok.
Jednym z symboli sa pisanki. Te dzis sa na stole w kazdym perskim domu, na wystawach sklepow i ulicach.