Niedziela Palmowa będzie chłodna i z opadami. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa [PROGNOZA POGODY]

Miniony poniedziałek przyniósł zdecydowaną zmianę pogody. Na kilka dni jesteśmy zmuszeni pożegnać wiosnę i pogodzić się z powrotem zimy.

Niedziela Palmowa będzie chłodna i z opadami. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa [PROGNOZA POGODY]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków 2 kwietnia, czyli w Niedzielę Palmową pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Ma być chłodno, wystąpić też mogą opady deszczu i deszczu ze śniegiem. (fot. Justyna Koniszewska)

Jak przewidują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w pierwszej połowie tygodnia ochłodzenie i powrót zimy, opady deszczu ustąpią miejsca opadom śniegu. Nocami może wystąpić lekki mróz. W drugiej połowie tygodnia od zachodu krótkotrwałe ocieplenie i bardziej wiosenna aura. Temperatura maksymalna przekraczać będzie 10°C.

Dziś (28.03) pochmurno, ale gdzieniegdzie od czasu do czasu się przejaśni. W cały kraju przelotne opady śniegu i chłodno, w nocy przeważnie od –5°C do –2°C, na Podhalu około –8°C, a w dzień maksymalnie od 0°C do 3°C, najcieplej na północnym zachodzie kraju, około 4°C. Uczucie chłodu potęgować będzie dość silny, północno-zachodni wiatr, który w porywach osiągać będzie 65 km/h, nad morzem 85 km/h, a wysoko w górach 100 km/h.

Środa na ogół pogodna, niewielkie opady śniegu mogą wystąpić jedynie na północnym wschodzie kraju. W nocy nadal mroźno. Temperatura spadnie miejscami do około –3°C, a na Podhalu do około –7°C. W dzień od zachodu rozpocznie się adwekcja cieplejszego powietrza, co sprawi, że termometry w najcieplejszym momencie wskażą tam około 10°C. Na północnym wschodzie chłodniej, zaledwie 3-4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

Czwartek pochmurny z postępującymi od zachodu opadami deszczu, jednak wyraźnie cieplejszy. Temperatura ujemna w nocy wystąpi jedynie na wschodzie. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, około –5°C. W centrum i na zachodzie bez mrozu. W dzień najcieplej na Dolnym Śląsku, około 13°C, najchłodniej na Suwalszczyźnie i Podhalu, około 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, przeważnie południowy i południowo-zachodni.

W piątek ciepło, ale nadal pochmurno i deszczowo, jednak bez mrozu w ciągu całej doby. W nocy najchłodniej na Suwalszczyźnie i Podhalu, około 1°C. W dzień niemal w całym kraju temperatura powietrza przekroczy 10°C, do 13°C na południu. Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Weekend przyniesie kolejną zmianę pogody i lekkie ochłodzenie. W sobotę w całym kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu, a na północy również deszczu ze śniegiem. Na północy kraju zrobi się chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie tam zaledwie od 4°C do 6°C, a odczucie chłodu potęgować będzie umiarkowany i dość silny wiatr. Na pozostałym obszarze kraju nadal ciepło do 11-12°C na południu. W niedzielę zrobi się chłodniej już w całym kraju. W nocy w północnej i centralnej Polsce możliwy niewielki mróz do –2°C, a w dzień wszędzie dość chłodno, maksymalnie do 5-6°C. Na południu, zachodzie i gdzieniegdzie w centrum będzie pochmurno i tam należy spodziewać się opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze bez opadów i więcej przejaśnień, możliwe rozpogodzenia. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~amant (46.204. * .20) 28.03.2023 16:48
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

Don_C 28.03.2023 13:31
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~amant (46.204. * .20) 28.03.2023 09:29
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu