Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jaka pogoda w Święta Wielkanocne? Śnieg, deszcz i wiatr [PROGNOZA POGODY]

Jakiej pogody możemy się spodziewać w ciągu najbliższych dni, podczas których przypadają Święta Wielkiej Nocy? Mamy prognozy synoptyków na Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny.

Jaka pogoda w Święta Wielkanocne? Śnieg, deszcz i wiatr [PROGNOZA POGODY]
W świąteczną niedzielę, ale najprawdopodobniej także w lany poniedziałek zrobi się trochę cieplej, ale nadal będzie przeważać duże zachmurzenie i okresami wystąpią opady deszczu. (fot. Justyna Koniszewska)

W pierwszej połowie tygodnia nadeszło ochłodzenie spowodowane napływem mas powietrza pochodzenia arktycznego: miejscami wystąpiły opady śniegu, a nocami spadek temperatury poniżej 0°C. W kolejnych dniach zacznie napływać jednak nieco cieplejsze, ale też wilgotniejsze powietrze ze wschodu. Opady śniegu przejdą w opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Noce już bez przymrozków, a dni z temperaturą maksymalną około 10°C lub wyższą.

Dziś (6.04) na ogół pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem na północy kraju oraz opadami śniegu i śniegu z deszczem na południu, gdzie opady chwilami będą o umiarkowanym natężeniu. Temperatura minimalna od -3°C na południowym zachodzie do 2°C na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 1°C, 3°C na południu kraju do 5°C, 7°C na przeważającym obszarze i do 10°C na północnym wschodzie i północnym zachodzie; na Podhalu jeszcze lekki mróz, około -1°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W Wielki Piątek nadal pochmurno z opadami deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach śniegu; na południu kraju opady mogą mieć okresami umiarkowane natężenie. Temperatura minimalna od około 0°C na południu do 5°C na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna zróżnicowana: od 1°C do 6°C na południu kraju i od 7°C do 12°C na pozostałym obszarze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, północno-wschodni i północny, na południu przeważnie słaby, zmienny.

W Wielką Sobotę zachmurzenie duże okresami wystąpią opady deszczu lub mżawki, w górach śniegu. Temperatura minimalna od 2°C do 6°C, w rejonach podgórskich Karpat około 0°C. Temperatura maksymalna od 7°C do 12°C; na Podhalu około 2°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W świąteczną niedzielę, ale najprawdopodobniej także w lany poniedziałek zrobi się trochę cieplej, ale nadal będzie przeważać duże zachmurzenie i okresami wystąpią opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura minimalna od 2°C do 6°C, w rejonach podgórskich Karpat około -1°C, a temperatura maksymalna od 8°C do 13°C; na Podhalu około 4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].