Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Matematyczne zmagania maturalne

W poniedziałek w całym kraju abiturienci zdają egzamin z trzeciego przedmiotu obowiązkowego - matematyki. Powszechni uważany jest on za najbardziej stresujący i trudny do pokonania.

Matematyczne zmagania maturalne
Maturzyści z „Korfantego” przystąpili do egzaminu z dobrym nastawieniem. Fot. nph

Trzeci dzień matur. Dzisiaj matematyka

Absolwenci Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju przystąpili dzisiaj do kolejnego przedmiotu egzaminacyjnego. Matematyka często określana królową nauk, spędza sen z powiek wielu młodym ludziom, którzy najbardziej obawiają się właśnie tego przedmiotu.

Jednak absolwenci popularnego „Korfantego” przyszli na egzamin z dobrym nastawieniem i w dobrych humorach.

- Nauczyciele solidnie przygotowali nas do egzaminu. Na lekcjach rozwiązywaliśmy wiele zadań, których można spodziewać się na maturze. Jak będzie - zobaczymy. Jesteśmy z koleżankami dobrej myśli - mówiła tuż przed wejściem na salę egzaminacyjną absolwentka „Korfantego”.

Przed godziną 9:00 przewodniczący komisji nadzorujących udali się do dyrektora szkoły po odbiór arkuszy egzaminacyjnych. Dyrektor Ewa Mentel życzyła wszystkim powodzenia.

Jutro kolejny dzień zmagań maturalnych. Większość abiturientów wybrała język angielski na poziomie rozszerzonym.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (37.248. * .10) 08.05.2023 12:30

W wolnej Polsce nie powinno być obowiązkowej matury z języka obcego. Ale tacy jesteśmy wolni...
Poziom nauczania i wymagania pikują z każdym rokiem coraz bliżej dna...
Wszystkie rządy "amerykanizują" nam młode pokolenie. I póki co niewiele można z tym zrobić...