Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Oszustwo "na Netflixa". Mieszkaniec Jastrzębia stracił 2000 złotych. Jak do tego doszło?

Cyberprzestępcy posługują się różnymi metodami oszust, aby uzyskać dane do konta lub karty bankowej. Przekonał się o tym mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który otrzymał fałszywą wiadomość sms z informacją o odrzuceniu ostatniej transakcji. Szczegóły sprawy przekazała jastrzębska policja.

Oszustwo "na Netflixa". Mieszkaniec Jastrzębia stracił 2000 złotych. Jak do tego doszło?
W przypadku otrzymania wiadomości o zaleganiu z płatnościami najbezpieczniej skontaktować się z instytucją, od której pochodzi wiadomość i zweryfikowanie prawdziwości otrzymanej informacji. / fot. Policja

W poniedziałek (8.05.) do jastrzębskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta, który oświadczył, iż padł ofiarą oszustwa, w wyniku którego stracił z konta 2000 złotych.

 - Wszystko zaczęło się od wiadomości sms, z której treści wynikało, że ostatnia transakcja została odrzucona. W wiadomości podany był link. Jastrzębianin wszedł na fałszywą stronę, poprzez zawarty link z wiadomości mailowej, strona łudząco podobna była do platformy Netflix. Następnie poszkodowany poproszony został o skonfigurowanie konta oraz podanie danych do płatności - przedstawia zdarzenie oficer prasowa komendy, st. asp. Halina Semik.

Cyberprzestępcy, wykorzystując pozyskane dane wpisane przez mężczyznę, dokonali kilku płatności na łączną kwotę 2000 złotych.

- Apelujemy o zachowanie ostrożności! Oszuści próbują różnych sposobów na wyłudzenie danych - dodaje rzecznik prasowa.

W przypadku otrzymania wiadomości o zaleganiu z płatnościami najbezpieczniej skontaktować się z instytucją, od której pochodzi wiadomość i zweryfikowanie prawdziwości otrzymanej informacji. To pozwoli uchronić nasze oszczędności przed oszustami.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 11.05.2023 06:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Niech zgadnę... górnik?

~Pył (89.25. * .86) 10.05.2023 08:11

Gratulujemy bystrości umysłu poszkodowanemu

~Skarbnik (79.184. * .70) 10.05.2023 06:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W wiadomości podany był link.... ten pan to pierwszy raz dostał sms-a z banku ? , wszystkim wiadomo że bank nie wysyła sms-ów z linkami .