Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębskie biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2029 czeka na pomysły mieszkańców miasta

Od poniedziałku w Masnówce mieszkańcy miasta mogą podzielić się pomysłami związanymi z Jastrzębiem.

Jastrzębskie biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2029 czeka na pomysły mieszkańców miasta
Masnówka w Parku Zdrojowym / fot. UM Jastrzębie-Zdrój

"Biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2029 czeka na Was w Masnówce! Chętnie poznamy Wasze pomysły na nasze miasto" - zapraszają urzędnicy. "Oddajemy Wam do dyspozycji przestrzeń, w której chcemy poznać Wasze marzenia o Jastrzębiu-Zdroju 2029."

Codziennie, od 8:00 do 19:00 w Masnówce (Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej) można  opowiedzieć o tym, jakie macie pomysły na miasto.

"Przeprowadziliśmy z Wami wiele badań i ankiet, spotykamy się, konsultujemy, ale ciągle jesteśmy głodni tego, co w waszych głowach i ciekawi waszych pomysłów na scenariusz dla Jastrzębia-Zdroju 2029" - dodają urzędnicy, z którymi można skontaktować się również e-mailowo: esk@um.jastrzebie.pl

Biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2029 - Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju, Ul. Witczaka 3a

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~BalangaMusiTrwać (46.204. * .142) 22.05.2023 15:15

Urzędasy WY TAK NA POWAŻNIE?!
PRZECIEZ KOnsULTACJE BYŁY JUŻ SETKI RAZY na setki sposobów nas oszukujecie teraz kolejna świetna zabawa dla was ,na WYDZRZENIE NA KTÓRĄ NIE MAMY SZANS!!

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 22.05.2023 10:15

A tak poważnie to pomysły są, na przykład cotygodniowa organizacja Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego, przemianowanie parkingu, o przepraszam, placu im. WOŚP na rynek, jak również postawienie pomnika dla wybitnego dyrektora Łaźni. Nic to, że bez konkursu i z prokuratorskimi zarzutami, ale taki łysy...

~Dizel (178.26. * .47) 22.05.2023 09:13

Taki pomysł: nastawiać więcej biur

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 22.05.2023 08:04

Pomysł na tą osadę?
Ależ proszę bardzo: zaorać.

~Pył (89.25. * .86) 22.05.2023 07:39

hehehe... Izki brakło to i pomysłów brak, może to i lepiej bo znowu wysypałaby górę śmieci w centrum miasta albo miałaby jakis inny "fajny" pomysł. Ja proponuję wygaszać powoli pomysł ESK i nie ośmieszać się a zająć się bieżącymi problemami miasta...