Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

174 mandaty w ciągu tygodnia. Policja z Jastrzębia podsumowała działania

W dniach 15-21 maja jastrzębscy policjanci brali udział w 7. Światowym Tygodniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Zdrowia. Działania koncentrowały się w szczególności na promocji poruszanie się pieszo, na rowerze oraz korzystanie z transportu publicznego.

174 mandaty w ciągu tygodnia. Policja z Jastrzębia podsumowała działania
Zatrzymano trzy prawa jazdy oraz 14 dowodów rejestracyjnych / fot. policja

W ciągu ubiegłego tygodnia policjanci z jastrzębskiej jednostki czynnie uczestniczyli w 7. Światowym Tygodniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wykorzystywali radiowozy oznakowane i nieoznakowany wyposażony w wideo rejestrator, jak również ręczne mierniki prędkości. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolowali czy kierujący są trzeźwi, sprawdzali wyposażenia samochodów, a także ich stan techniczny. Ponadto policjanci obsługiwali zdarzenia drogowe na terenie naszego miasta.

- Stróże prawa w trakcie tego tygodnia ujawnili ogółem 201 wykroczeń w ruchu drogowym. Mundurowi łącznie nałożyli 174 mandaty, zastosowali 13 pouczeń i skierowali 14 spraw do dalszego postępowania. Ponadto udaremniono dalszą jazdę czterem kierującym po spożyciu alkoholu, czterem kierującym bez uprawnień, zatrzymano trzy prawa jazdy oraz 14 dowodów rejestracyjnych - podsumowuje działania oficer prasowa jastrzębskiej policji, st. asp. Halina Semik.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek.

- Prawidłowa reakcja na widok rażącego łamania przepisów, doskonale wpisuje się we wciąż aktualną kampanię policyjną: "Nie reagujesz - akceptujesz". Osobny apel kierujemy też do świadków nieodpowiedzialnego zachowania, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nietrzeźwych kierujących - dodaje rzecznik.

Widzisz pijanego kierowcę? Natychmiast reaguj, Twoje działanie może uratować ludzkie życie.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 23.05.2023 21:23

jak chcą sprawdzać stan techniczny pojazdów niech zaczną od siebie

~Msidjdj (87.239. * .85) 23.05.2023 17:25

Takie coś powinno być dziennie robione ! Mam tylko nadzieję że kasa z mandatów nie pójdzie na 800+ a na poprawę sytuacji ma drogach !

~radarowiec (89.64. * .203) 23.05.2023 12:37
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .86) 23.05.2023 09:51

Ciekawy sposób na "promocję poruszania się pieszo, na rowerze oraz korzystania z transportu publicznego". Może policja powinna zacząć od siebie?

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 23.05.2023 08:22

Polaka katolika należy TYLKO karać, karać i jeszcze raz karać dotkliwie i nieuchronnie. Alleluja i do przodu!