Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Najpierw jeden, chwilę później kolejny. W drodze na pierwszą komunię... stracili prawo jazdy

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pomimo wielu apeli ze strony policjantów o stosowanie się do obowiązujących przepisów drogowych oraz zachowanie rozsądku za kierownicą, wciąż na drogach widzimy kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo swoje i innych. Przykładem jest dwóch kierowców, którzy w niedzielny poranek rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

Najpierw jeden, chwilę później kolejny. W drodze na pierwszą komunię... stracili prawo jazdy
Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy i jak ważne są okoliczności naszego pośpiechu, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu. / fot. Policja

Pierwszego kierowcę policjanci drogówki "wyhamowali" tuż przed 8.00 w Kobielicach. 47-latek, który wiózł całą rodzinę osobowym citroenem, pędził 105 km/h na obowiązującej w tym miejscu "pięćdziesiątce". Podczas policyjnej kontroli mężczyzna tłumaczył, że jechał tak szybko, gdyż spieszył się... do kościoła na pierwszą komunię.

- Kwadrans później stróże prawa zwrócili uwagę na kolejnego kierowcę, który także obowiązujące przepisy miał za nic. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że 44-letni mieszkaniec Krakowa gnał z prędkością 109 km/h. Jak się okazało, był to kolejny spóźniony uczestnik uroczystości katolickiej - przekazuje oficer prasowa pszczyńskiej komendy, sierż. szt. Jadwiga Śmietana.

Na obu mężczyzn policjanci nałożyli mandaty karne w wysokości po 1500 złotych. Oprócz tego za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy i jak ważne są okoliczności naszego pośpiechu, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rty (46.134. * .79) 27.05.2023 10:54
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Karać, jeb@ć, nie wyróżniać

~ale_jaja (46.134. * .201) 25.05.2023 12:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Komenda Głowna Policji, która odniosła się do orzeczenia TK wskazała, że rozstrzygnięcie to dotyczy kwestii proceduralnych związanych z prowadzonym przez starostę postępowaniem administracyjnym. „Podstawą do zatrzymania krajowego prawa jazdy jest art. 135 ustawy Prawo o ruchu drogowym, który nie był przedmiotem rozważań Trybunału w kontekście zgodności z Konstytucją RP” -- zaznaczyła Policja.

~nie_wal_gupa (46.134. * .201) 25.05.2023 12:37
oceniono 1 raz
1
ZgłośPrawa jazdy będą nadal zatrzymywane przez Policję w przypadku przypadku przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym lub przewożenia niedozwolonej liczby osób, chociaż Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy w tym zakresie za niekonstytucyjne. Policja nadal jest zobligowana do zatrzymania prawa jazdy i poinformowania o tym starosty – poinformowała Komenda Główna Policji odnosząc się do wyroku TK w tej sprawie.

~bbbb (89.72. * .41) 25.05.2023 12:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@Boryniok, gdy Tobie będą zatrzymywali prawo jazdy(oby nie) to powołaj się na ten wyrok. Zobaczysz czy to zadziała.

~Nie_kompromituj_się (85.202. * .231) 25.05.2023 11:49
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Do Boryniok , fizycznie prawa jazdy nie musisz w ogóle dziś oddawać, policja zabiera je elektronicznie i jesteś w toopie a dokument masz dalej w kieszeni.

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 25.05.2023 09:41
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Boryniok (5.184. * .177) 25.05.2023 09:10
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

To dali się zrobić jak małe dzieci. Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego Policja nie ma prawa zatrzymać Prawa Jazdy. Chyba ze sami je dobrowolnie oddali.