Festiwal Śląskie Smaki po raz pierwszy w Jastrzębiu-Zdroju. Powalczą o rekordowy szałot [zapowiedź]

Konkursy kulinarne, bicie Rekordu Polski w sałatce jarzynowej, popisy najlepszych kucharzy, a na scenie Zespół "Śląsk", Bartnicky oraz Roszak Show. XVII edycja Festiwalu Śląskie Smaki już 4 czerwca w Parku Zdrojowym.

Festiwal Śląskie Smaki po raz pierwszy w Jastrzębiu-Zdroju. Powalczą o rekordowy szałot [zapowiedź]
Jedną z ciekawszych atrakcji festiwalu będzie próba pobicia Rekordu Polski na największą porcję szałotu, czyli sałatki jarzynowej. / fot. slaskiesmaki.pl

Zabrze, Wisła, Katowice, Racibórz, a teraz Jastrzębie-Zdrój, które dołącza do miast organizujących jeden z największych festiwali kulinarnych w Polsce.

Śląskie Smaki to przede wszystkim konkursy kulinarne – dla profesjonalnych kucharzy, szkół gastronomicznych i amatorów gotowania. Uczestnicy powalczą o Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch, a o wyborze najlepszych zdecydują profesjonalni jurorzy.

Nie zabraknie także pokazów kulinarnych. Zaprezentują się: znany w regionie Remigiusz Rączka, Adam Borowicz, autor "żelaznej klapsznity" oraz Kinga Paruzel, która udowodni, że kuchnia śląska w wersji wege jest jak najbardziej możliwa.

Jedną z ciekawszych atrakcji festiwalu będzie próba pobicia Rekordu Polski na największą porcję szałotu, czyli sałatki jarzynowej. Obecny rekord (123,75 kg) należy do Drawna w województwie pomorskim. - Trzymamy kciuki za panie z jastrzębskich kół gospodyń wiejskich. One podejmą to wyzwanie i jestem pewien, że świetnie sobie z nim poradzą. Już teraz serdecznie im za to dziękuję - mówi Rafał Jabłoński, dyrektor Instytutu Dziedzictwa i Dialogu - Łaźnia Moszczenica.

Imprezie będzie towarzyszyła strefa grilla, gdzie odbędą się pokazy i warsztaty w wykonaniu mistrzów tego fachu. Na scenie wystąpią zespoły: Roszak Show, Bartnicky, a gwiazdą wieczoru będzie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Tego dnia restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki” oraz Food Truck „Śląskie Smaki" będą serwować dania regionalne.

XVII edycję festiwalu Śląskie Smaki organizuje Miasto Jastrzębie-Zdrój, IDID Łaźnia Moszczenica i Śląska Organizacja Turystyczna. Impreza odbędzie się 4 czerwca w Parku Zdrojowym.

/źr. UM Jastrzębie-Zdrój/

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 25.05.2023 09:38

Kolejny gniot, który nie ma nic wspólnego z kulturą, ani z rozrywką.
Górnikom po szychcie jest potrzebny tylko Zenek, lub Sławomir oraz piwo w jednorazowych kubkach i tyle.

~Dizel (192.142. * .140) 24.05.2023 20:50
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu