Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Uratowali mojemu tacie życie". Mężczyzna podziękował policjantom z Jastrzębia

Kiedy policjanci z jastrzębskiej komendy zauważyli zadymienie na ulicy oraz ogień na terenie ogródków działkowych natychmiast podążyli na miejsce. Wyprowadzili próbującego ugasić płonącą altanę mężczyznę, wystraszonego pieska oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

"Uratowali mojemu tacie życie". Mężczyzna podziękował policjantom z Jastrzębia
Pod koniec tygodnia na skrzynkę e-mailową Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju wpłynęły podziękowania dla policjantów, którzy brali udział w akcji przy Granicznej. / fot. PSP Jastrzębie-Zdrój

Duże zadymienie na ulicy oraz wyczuli charakterystyczny zapach spalenizny zwróciły uwagę jastrzębskich wywiadowców, którzy w miniony poniedziałek około 22:00 patrolowali rejon przy ulicy Granicznej. Na terenie pobliskich ogródków działkowych zauważyli wysokie płomienie i gęsty dym na jednej z działek, usłyszeli także męski krzyk.

- Policjanci powiadomili dyżurnego jastrzębskiej komendy i pobiegli w miejsce pożaru. Okazało się, że płonie altana ogrodowa, a wewnątrz mężczyzna próbuje ugasić ogień. Stróże prawa pomogli 47-latkowi, który powiedział, że wewnątrz znajduje się jeszcze jego pies. Wywiadowcy, nie bacząc na płomienie i kłęby dymu, ponownie wbiegli do środka, skąd zabrali wystraszonego zwierzaka - relacjonuje rzecznik miejscowej komendy, st. asp. Halina Semik.

Pożar szybko ogarnął całą altanę, dlatego policjanci wyprowadzili mężczyznę i jego psa z zagrożonego terenu, udzielili też właścicielowi pomocy przedmedycznej. Przybyli na miejsce strażacy ugasili płonący budynek i zabezpieczyli pogorzelisko. Pogotowie ratunkowe zabrało mężczyznę do szpitala, gdzie po przebadaniu pozostał na obserwacji. O zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Pod koniec tygodnia na skrzynkę e-mailową Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju wpłynęły podziękowania dla policjantów, którzy brali udział w akcji przy Granicznej. Wdzięczny syn w ten sposób chciał podziękować za zaangażowanie mundurowych i uratowanie życia ojca.

Podziękowania, które wpłynęły do komendanta jastrzębskiej policji.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (37.248. * .8) 29.05.2023 21:28

Dobrze, że pomagają. Od tego są.
Ale te pozytywne newsy nie przykryją smrodu po wysługiwaniu się władzy (polowaniu i karaniu) za brak szkodliwej szmaty na twarzy...
Za mało jest pośród nich ludzi, za dużo ormo-wców...