Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ratownicy górniczy, w drodze do Rydułtów, na A1 najechali na wypadek. Pierwsi reanimowali ciężko rannego

Zawodowi ratownicy górniczy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego pierwsi reanimowali kierowcę poszkodowanego w wypadku na A1. Do zdarzenia doszło w środę (7.06.) około 7:30 na autostradzie w kierunku Ostrawy. Ratownicy zmierzali właśnie do Rydułtów na ćwiczenia.

Ratownicy górniczy, w drodze do Rydułtów, na A1 najechali na wypadek. Pierwsi reanimowali ciężko rannego
Zawodowcy z CSRG od razu przystąpili do reanimacji, którą prowadzili aż do momentu przybycia straży pożarnej i karetki pogotowia. / fot. SCRG Bytom

"Zrobiliśmy wszystko co mogliśmy..." – tak podsumował udział zawodowych ratowników górniczych z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w ratowaniu poszkodowanego w wypadku drogowym kierowcy – Paweł Małek, kierownik grupy wysokościowej CSRG. Kierowca pomimo dalszych czynności resuscytacyjno-oddechowych, prowadzonych przez strażaków i zespół medyczny niestety nie przeżył tego wypadku.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie ten dzień zawodowi ratownicy górniczy CSRG z grupy wysokościowej, którzy rano wybierali się na wspólne ćwiczenia z policjantami, które zaplanowano na dzisiaj w nieczynnym już szybie "Leon III" w Rydułtowach. Na autostradzie A1 na wysokości zjazdu Knurów-Gierałtowice znaleźli się dosłownie chwilę po zdarzeniu drogowym, w którym "na pierwszy rzut oka" uczestniczyły dwa samochody. O zdarzeniu pisaliśmy tutaj: 30-letni kierowca zginął w wypadku na autostradzie A1 [ZDJĘCIA]

Ratownicy górniczy natychmiast przystąpili do działania, sprawdzając stan osób poszkodowanych w jednym z samochodów, jednak okazało się, że nikt nie wymagał natychmiastowej interwencji medycznej. Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała w drugim pojeździe, gdzie za kierownicą znajdowała się osoba nieprzytomna w bardzo złym stanie. Zawodowcy z CSRG od razu przystąpili do reanimacji, którą prowadzili aż do momentu przybycia straży pożarnej i karetki pogotowia. Zespół medyczny kontynuował walkę o życie kierowcy, jednak ostatecznie lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

To nie pierwsza sytuacja, gdzie zawodowi ratownicy górniczy CSRG musieli wykazać się umiejętnościami z kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej nie pod ziemią, a na drodze. Kilka lat temu udało im się uratować życie kierowcy autokaru, który stracił przytomność. Mężczyzna dzięki szybkiej interwencji odzyskał funkcje życiowe, a następnie przekazany został zespołowi medycznemu z karetki pogotowia.

/źr. CSRG Bytom/

fot. CSRG Bytom

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obcokrajowiec (192.42. * .195) 08.06.2023 11:03
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Najechali na wypadek. Jaka to język ?