Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ruszyło głosowanie na projekty w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego

Ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Mieszkańcy mogą teraz zdecydować, na co wydane mają zostać 3 mln zł.

Ruszyło głosowanie na projekty w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego
Głosy na wybrane przez siebie projekty można oddać do 19 czerwca. Każdy mieszkaniec (niezależnie od wieku) może oddać dwa głosy. (fot. UM w Jastrzębiu-Zdroju)

Głosy na wybrane przez siebie projekty można oddać do 19 czerwca. Każdy mieszkaniec (niezależnie od wieku) może oddać dwa głosy:

  • jeden na projekt ogólnomiejski – bez względu na miejsce zamieszkania
  • jeden na zadanie dotyczące osiedla/sołectwa, w którym mieszka (jeśli takie głosowanie jest przeprowadzone).

W tym roku do głosowań „lokalnych” przystąpić będą mogli mieszkańcy sześciu osiedli: Barbary, Chrobrego, Jastrzębie Górne i Dolne, Gwarków, Przyjaźni, Tuwima oraz czterech sołectw: Bzia, Borynii, Moszczenicy i Ruptawy-Cisówki.

Jak?

Możesz wybrać, w jaki sposób zagłosujesz na projekty. Możesz wybrać jedną z dwóch możliwości: internetowo lub papierowo. Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju poleca głosowanie przez internet, ponieważ jest znacznie wygodniejsze i w łatwy sposób można przy okazji dbając o ekologię, zapoznać się ze wszystkimi propozycjami poddanymi pod głosowanie.

Gdzie i kiedy?

Internetowo - za pomocą platformy konsultacyjnej TUTAJ do 19 czerwca do 24.00. W przypadku głosowania internetowego konieczny będzie adres e-mail, na który przesłany zostanie link aktywacyjny. Co ważne, z jednego adresu mailowego może paść tylko jeden głos. Jeśli więc w gospodarstwie domowym jest kilka osób, to każda powinna mieć swój adres e-mailowy.

Tradycyjnie – za pomocą papierowej karty do głosowania, którą po wypełnieniu należy wrzucić do specjalnie oznaczonej urny wystawionej do 19 czerwca w jastrzębskim magistracie, w godzinach jego pracy.

Mobilnym punkcie konsultacyjnym – będzie można w wybranych lokalizacjach zagłosować internetowo lub pobrać kartę i wrzucić ją do urny. Pracownicy Wydziału Dialogu Społecznego odwiedzą następujące miejsca:

  • Park Zdrojowy – 10 czerwca od 10.00 do 18.00
  • Ośrodek Wypoczynku Niedziennego – 15 czerwca od 16.00 do 17.00
  • Teren przy Szkole Podstawowej nr 23 – 17 czerwca od 16.00 do 18.00
  • Jar Południowy – 18 czerwca od 16.00 do 19.00

Na co?

W tym roku pod głosowanie zostanie poddanych 6 pomysłów jastrzębian zgłoszonych na zadanie ogólnomiejskie oraz 47 zadań w 10 osiedlach i sołectwach. Lista zadań ogólnomiejskich oraz lista zadań osiedlowych/sołeckich znajdują się TUTAJ.

W 11 jednostkach pomocniczych miasta głosowanie nie zostanie przeprowadzone, bowiem w 10 z nich łączna wartość szacunkowa wszystkich zweryfikowanych pozytywnie projektów zadań z danej jednostki nie przekracza kwoty dostępnej dla danego osiedla czy też sołectwa. W jednym z Osiedli (Pionierów) wszystkie zgłoszone zadania odpadły na etapie oceny wniosków.

Karty do głosowania

Karty do głosowania zarówno na projekty ogólnomiejskie jak i dedykowane konkretnym jednostkom pomocniczym będą dostępne w urzędzie miasta w pokoju 210A, na stronie internetowej miasta oraz w konkretnych terminach i miejscach w mobilnych punktach konsultacyjnych.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Biurwa (51.15. * .22) 12.06.2023 10:36

Przecież już dawno ustaklone na co wydadzą pieniądze. Te głosowanie to czysta kpina z mieszkańców.

~Phi (89.64. * .151) 11.06.2023 08:53

Obrzydliwe skrzyżowanie zepsutych nożyczek z rozdeptanym motylem.
Mamy piękny herb nie potrzebujemy tego lewackiego przydalstwa.

~@GPS (188.137. * .213) 09.06.2023 20:32

I znowu faworyzowanie centrum miasta. Mobilna urna na karty do głosowania tylko w centrum. Nie ważne są głosy mieszkańców obrzeży miasta.Mobilny punkt do głosowania powinien zawitać do każdej jednostki miasta albo do żadnej. Wszyscy powinni mieć równe szanse. Nie fajne i nie mądre jest faworyzowanie grupy mieszkańców.