Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zjednoczona Prawica na konferencji w Wodzisławiu: Razem idziemy po zwycięstwo

W poniedziałek (26.06) w biurze posłanki Teresy Glenc, która jest pełnomocnikiem okręgu 30 odbyła się konferencja z udziałem parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy.

Zjednoczona Prawica na konferencji w Wodzisławiu: Razem idziemy po zwycięstwo
W konferencji uczestniczyli senator Ewa Gawęda oraz posłowie Teresa Glenc, Adam Gawęda i Michał Woś. Fot. Fryderyk Kamczyk

Okręg wyborczy nr 30 obejmuje obszar miast na prawach powiatu Jastrzębia-Zdroju, Rybnika i Żor oraz powiatów mikołowskiego, raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. Z okręgu wybieranych jest w nim 9 posłów. Pełnomocnikiem z ramienia PiS jest posłanka Teresa Glenc i to właśnie w jej biurze zorganizowana została konferencja prasowa, w której posłowie przedstawili refleksje na temat ostatniej konwencji oraz krytycznie odnieśli się do niektórych pomysłów opozycji. W konferencji uczestniczyli posłowie: Teresa Glenc, Adam Gawęda i Michał Woś oraz senator Ewa Gawęda, radni powiatowi i działacze.

Posłanka Glenc: Zjednoczeni idziemy po trzecią kadencję

Pierwsza głos zabrała Teresa Glenc, która zwróciła uwagę na jedność i radość Zjednoczonej Prawicy podczas sobotniej konwencji oraz punktowała zachowania opozycji.

- To była piękna uroczystość, to był poryw patriotyzmu, poryw polskości, poryw tego co mamy w sercu, była to przeciwwaga tego co widzieliśmy 4 czerwca w Warszawie - oceniła konwencję posłanka Glenc, stwierdzając, że na marszu włączano dzieci w hasła pogardy, nienawiści i agresji.

- My szliśmy z przekazem pozytywnym, przekazem jedności, solidarności z Turowem i tym co zwyczajnie się należy tj. ludzkiej solidarności, ludzkiej sympatii do mieszkańców Turowa - dodała Glenc, analizując ideę konwencji.

Posłanka zwróciła uwagę, że w sobotę parlamentarzyści byli zjednoczeni i pokazuje to konferencja w jej biurze, w której uczestniczą parlamentarzyści i działacze ZP

- Idziemy po zwycięstwo, idziemy po trzecią kadencję - mówiła posłanka.

Glenc porównała również wiec z 4 czerwca i konwencję z 24 czerwca. Stwierdziła, że w Zjednoczonej Prawicy wszyscy liderzy zabrali głos, zaś na marszu mówił Donald Tusk.

- Lider totalnej opozycji nawet nie zaprosił swoich koalicjantów do tego żeby z nim przemawiać. U nas było inaczej. Nasz lider - Jarosław Kaczyński, zaprosił wszystkich liderów z każdej partii wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy - mówiła Glenc.

Michał Woś o ataku na polską suwerenność przez erokratów i sędziokrację

Następnie głos zabrał Michał Woś, który na początku podziękował Teresie Glenc za dobrą współpracę. 

- Turów to symbol polskiej suwerenności, to Turów stał się obiektem ataku na polską suwerenność czy to przez eurokratów, którzy próbują budować państwo europejskie czy to przez sędziokrecję, która ponad głowami Polaków, poza patrzeniem na polski interes realizuje tylko to co Bruksela każe - mówił Woś.

- Wygramy po to, żeby ochronić polską suwerenność przed tymi wszystkimi Tuskami, Hołowniami i całym towarzystwem, które polską suwerenność na złotej tacy do Brukseli oddała - mówił Michał Woś, stwierdzając, że ZP zablokuje złe pomysły i ochroni polską suwerenność.

Senator Ewa Gawęda: Idziemy zjednoczeni mimo pojawiających sie czasem różnic, bo działamy z miłości do Polski

- W sobotę daliśmy temu wyraz jako cały obóz Zjednoczonej Prawicy pod przywództwem p. Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Spotkaliśmy się pod kopalnią Turów, bo to miejsce, które ogniskuje wyzwania i problemy przed jakimi stoi Polska: obrona suwerenności, bezpieczeństwa energetycznego i niezależności.  Lider naszego obozu Prezes J. Kaczyński powiedział w sobotę, że praca jest święta. I my jednoczymy się w takich sprawach jak obrona 60 tys. miejsc pracy na Dolnym Śląsku. Mimo kryzysów i pandemii doprowadziliśmy kraj do rekordowo niskiego bezrobocia i nie pozwolimy im tego zniszczyć, nie chcemy by wróciło bezrobocie z czasów koalicji PO-PSL. Ale sprawa Turowa to nie tylko kwestia bezrobocia, ale też suwerenności energetycznej. Nikt nie ma prawa zamykać w Polsce kopalni i zmuszać nas do kupowania prądu z elektrowni czeskich i niemieckich, które Turów otaczają. Politycy opozycji wielokrotnie wprost mówili, że elektrownia i kopalnia w Turowie powinny zostać zamknięte, nie zważając na negatywne skutki i społeczne koszty tych decyzji. Z miłości do Polski będziemy bronić niezależności energetycznej naszego kraju - powiedziała Nowinom senator Ewa Gawęda.

Senator Gawęda przypomniała, że dwa tygodnie temu odbyła się wizyta w kopalni Turów senatorów Zjednoczonej Prawicy.

- Teraz w sobotę senatorowie (ja również) z mieszkańcami swoich okręgów pojechaliśmy do Bogatyni, aby pokazać jedność i solidarność ze Zjednoczoną Prawicą i pokazać że prawica nadal jest przygotowana na odpowiedzialne rządzenie w naszym kraju - stwierdziła senator Ewa Gawęda.

Poseł Adam Gawęda: O naszych polskich sprawach to my będziemy decydować.

W podobnym duchu wypowiedział się poseł Adam Gawęda, który zwrócił uwagę, że polskie interesy są ważne dla Zjednoczonej Prawicy. 

- Tak jak w traktacie akcesyjnym Polski do Unii Europejskiej wskazaliśmy obszary, w których Polska, Polacy, polski Parlament decydują o najważniejszym sprawach, tak i teraz odwołujemy się do tych zapisów, które zostały przyjęte w kontrakcie, w umowie pomiędzy Polską a Unią Europejską. W związku z tym dzisiaj ta sytuacja w Bogatyni związana z funkcjonowaniem Turowa, związana z funkcjonowaniem prawie 60 tysięcy miejsc pracy wskazuje, że o naszych polskich sprawach to my będziemy decydować. Nie tak jak powiedział Hołownia, że trzeba uszanować wyroki sądów i zamknąć kopalnię. Czy tak jak powiedzieli inni liderzy Platformy Obywatelskiej, że należy się dostosować do bardzo niesprawiedliwych wyroków sądów, które nas dyskryminują - mówił Gawęda.

Poseł Gawęda przypomniał również, że jako wiceminister odpowiedzialny za górnictwo i energetykę przygotowano wszystkie niezbędne formalności żeby obronić tę kopalnię.

- Przypomnę, że po niemieckiej stronie funkcjonują cztery kopalnie bezpośrednio sąsiadujące z Polską, po czeskiej stronie jest pięć kopalń. Razem jest to dziewięć kopalń i tylko jedna z nich jest nieco mniejsza od Turowa - zwrócił uwagę Gawęda.

- Tak samo jak dbamy o sprawy ważne dla Polski, tak samo jesteśmy gwarantem kolejnych bardzo znaczących środków finansowych na rozwój infrastruktury drogowej, kanalizacyjnej i obiektów użyteczności publicznej. Rekordowe dofinansowanie polskiego rządu płynie do samorządów naszego regionu. Przykładem są drogi powiatowe pomiędzy Pszowem i Syrynią, ul. Raciborska w Rogowie, w Mszanie czy ul. Rybnicka w Raciborzu. Wierzę, że liczne przykłady naszych konkretnych działań przekonają ludzi by po raz trzeci nam zaufali - przekazał Nowinom Adam Gawęda.

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

Ewa Gawęda

Była senator.

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Teresa Glenc

Była posłanka na Sejm RP.

63 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
6quarg 13.10.2023 21:23
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wygrają te wybory 27 do 1.

zxc 13.10.2023 15:11
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Woś? Co on tutaj robi? Niech siedzi w Raciborzu bo dla Wodzisławia nie wiem czy cokolwiek zrobił. Zresztą inni na zdjęciu też niewiele zrobili.

Inter 13.10.2023 12:00
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

A co ta grupka na zdjeciu zrobiła, żeby w Wodzisławiu Śląskim był rozwój? Mogli w państwową kolej inwestować, stację wyremontować, mijankę Czyżowice, mogli w strefę na KWK 1 Maja, mogli wreszcie wiele innych rzeczy. Dlaczego nie ma nowego sądu w Wodzisławiu? Dlaczego nie wybudowano go a jest potrzebny! Ale Wodzisław to nie Racibórz więc teraz niech pisowcy szukają głosów w Raciborzu. Wodzisław był traktowany niesprawiedliwie.

aus 13.10.2023 11:47
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

0 inwestycji państwowych w Wodzisławiu. Zobaczcie jakie inwestycje i pieniądze dostał Racibórz a ile Wodzisław? Żurby, nowy dworzec kolejowy, obwodnica a Wodzisław co? Nawet na stacji kolejowej kilku nieczynnych torów nie potrafią wyremontować. Mijanka w Czyżowicach tak samo nieodbudowana. Nic się tutaj nie dzieje. Mnie nie nabiorą na te ich hasła o sprawiedliwości.

zxc 13.10.2023 10:41
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

hehehe, niech to już jest wasz polityczny koniec. PO nie lubię ale swój czas mieliście i w Wodzisławiu Śląskim niewiele się zmieniło. A najlepszym przykładem jest stacja kolejowa zarastająca drzewami, czy brak obwodnicy DGP. Wstyd mi że na was głosowałem 4 lata temu.

~Koniecwreszciekoniecpisu (91.193. * .182) 12.10.2023 22:34
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

chyba głupot

~PeOwiec (155.133. * .231) 12.10.2023 20:41
oceniono 8 razy
-8
Zgłoś

zrobiła więcej od gabrieli L

~PorazkaTenPis (91.193. * .182) 12.10.2023 19:08
oceniono 8 razy
8
Zgłoś

a co ona zrobiła dobrego dla naszych kobiet trollu???
chyba tyle co ten slynny minister zero

~Natalija (89.64. * .235) 12.10.2023 18:39
oceniono 8 razy
-6
Zgłoś

Teresa Glenc to mądra i życiowa kobieta. Takich rządzących nam potrzeba dlatego ma mój głos

~januar (79.187. * .53) 03.07.2023 13:12

a jak to było z obroną kopalni "Krupiński" ?

~Donek (79.187. * .53) 03.07.2023 13:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

marszałek Śmigły -Rydz nie kazał robić nic , za to nasz Hitler złoty nauczył nas roboty !

~zet (78.31. * .98) 02.07.2023 18:01
oceniono 8 razy
4
Zgłoś

Panie i Panowie z Solidarnej Polski. Idziecie do wyborów razem z PiS bo osobno jako S.P. nikt z Was by się nie dostał za to co zrobiliście z Polską. Dobrze o tym wiecie i teraz widać że jesteście bez honoru i kłamcy. To przez Was Polska płaci dziennie miliony złoty kary. Wielki obrońca TVP i Kurskiego T.Cymański już podjął decyzję i pokazał kim jesteście. Taka jest Wasza wiarygodność. Wasze miejsce jest gdzie indziej a nie w parlamencie.

~Koniecpisublisko (185.126. * .211) 28.06.2023 08:15
oceniono 9 razy
5
Zgłoś

Pierwszy raz od 8 lat widać ze Polacy mają dość wszystko niszczącej partii czyli pis
Dobrze ze naród wreszcie się przebudził bo skonczylibysmy jak Białoruś albo jakaś Korea
kaczynski powinien iść do więzienia za te wszystkie afery pisu
Bardzo dobrze ze na jesień się to stanie

~do_nizej (188.137. * .26) 28.06.2023 06:10
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

Nie dziwię się że nie potrafisz wskazać o kogo dbał Donek gdy rządził. On tylko dbał o dobro swoich kolesi - niekoniecznie mówiących po polsku. Dlatego przegrał. Potrafisz ciągle pisać jaki to PiS jest zły a nie potrafisz ani jednego dobrego słowa napisać o rządach platformy. Bo się nie da. Platforma była "obywatelska" tylko z nazwy - dlatego przegrała. Na razie nie słychać też o tym żeby platforma miała pomysł na ewentualne rządzenie. Jeśli się nic nie zmieni to kolejny raz przegra. I bardzo dobrze.

~Cesarok (46.204. * .111) 28.06.2023 05:50
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

SZanowny przedmówco Prze i spie Wodzisław , Jastrzębie , Pawłowice, Żory to w komunie miasta gdzie było najwięcej partyjniasów a dziś PiS -uarów i co lepsze to te same osoby . Ci ludzie nie mają wiedzy co do polityki i dobra naszego państwa - oni chcą tylko dobrze żyć i bębenek mieć pusty - dlatego ,,światły'' PiS - uar wybrał te tereny.

~Przeproście_i_Sp___adajcie (46.134. * .192) 27.06.2023 22:16
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Matusiakowi też platformerska prezydentowa nie przeszkodziła w załatwieniu wykrzywionej linii kolejowej, specjalnie żeby stacja magistralna była w Jastrzębiu, ani Piesze platformerski prezydent w załatwieniu pierdyliardów na dokończenie rybnickiej autobany.

~Przeproście_i_Sp___adajcie (46.134. * .192) 27.06.2023 22:13
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

A wy niżej przestańcie chrzanić że powiat czy prezydent nie współpracuje i przeszkadza. Wosiowi tez nie po drodze z włodarzami racibosrkimi, co nie przeszkadza mu załatwiać setek milionów i strategicznych tematów dla swojej małej ojczyzny, a nie tak jak mumie z SWD.

~Przeproście_i_Sp___adajcie (46.134. * .192) 27.06.2023 22:06
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Dlaczego organizujecie pisiory konferencję akurat w tym mieście, które przez całe dwie kadencje najbardziej mieliście w doopie i załatwiliście dlań tylko jakieś ochłapy, a nie setki milionów jak do Jastrzębia, Raciborza czy Rybnika?

~Cesarok (46.204. * .111) 27.06.2023 18:15
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

No Donaldus to zły je a ci to majom to niech dajom czyba że w swej podłości jeszcze kłamią ale to by tsza ksinca spytać. Ja za pana premiera dobrze miałem bo ciężko pracowałem a nie do Angli keaść jechałem i mam sąsiadkę co do opieki pojechała do tych Nimcuf i domek postawiła i Żabke ma. Takie to une faszysty dla tych co chcą pracować

~do_nizej (188.137. * .125) 27.06.2023 18:04
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

@Cesarok nie pamiętasz o kogo dbał Donek jak rządził? To nie było tak dawno.

~Cesarok (46.204. * .111) 27.06.2023 17:46
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Powiedzcie mi jak to jest decyzja o 800+ teraz a świadczenie od nowego goda a nie od 1 lipca ? Przecież jak jest to dej !

~Do_objektywny (185.126. * .211) 27.06.2023 16:34
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

czekamy ......

~jeden_podpis (5.184. * .217) 27.06.2023 16:20
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Doczekamy się odpowiedzi objektywny ???


Objektywny 27.06.2023 15:18
oceniono 5 razy
-5
Zgłoś

(194.255.*.68 ) Po pierwsze nie jesteśmy w szkole bym musiał odpowiadać na twoje pytania .Po drugie pisz pod jednym podpisem albo się zaloguj , bo by nazywać kogoś trollem potrzeba samemu nim nie być .Po trzecie przeczytaj temat tego artykułu dowiesz się że jest bardzo ciekawy i nie o Objektywnym
Po czwarte płoniesz jak pochodnia w temacie którego nie rozumiesz i nie zrozumiesz bo nie potrafisz , a mnie nie potrzeba wody by cię zgasić ! I nie przesadzaj bo na ogrodnika też się nie nadajesz ......


.

~Mamdoscpisu (194.255. * .68) 27.06.2023 12:52
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Doczekamy się odpowiedzi objektywny ???

~do_nizej (188.137. * .26) 27.06.2023 12:46
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

A platforma rządziła według jakiego algorytmu?

~pis_do_wora (5.184. * .217) 27.06.2023 12:41
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

pis działa podobnie jak Robin Hood – bohater średniowiecznych angielskich legend
On odbierał bogatym dawał biednym
a pis ?
odbiera ciężko pracującym a rozdaje nierobom
za po jak pisze obiektywny ciężko pracowałeś brakło na chleb
teraz ciężko pracujesz znowu zabierają ci chleb
bo trzeba dać nierobom
to te prawo i sprawiedliwość

~do_tak_na_marginesie (188.137. * .26) 27.06.2023 12:36
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

"najbardziej uczciwe-pracowałeś 10 lat masz np 1000 pracowałeś 50 masz 5000zl " to jest ta średnio uczciwe. Najbardziej uczciwe to jest wtedy, gdy emerytura jest proporcjonalna do "nazbieranego kapitału" czyli wniesionych składek.

Objektywny 27.06.2023 12:33
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

PisOwiec ... Widzisz sam przyznałeś że robota była - tylko dla biednych . Coś się jednak zmieniło w biedzie i ubustwie Polaków ,
nieprawdaż ???? .....Pozdrawiam ...

~Tak_na_marginesie (194.255. * .68) 27.06.2023 12:20
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

A co do emerytury to tylko pis robi takie numery na świecie że zamiast realnie je podnosić to daje 13 i 14 a ty myślisz że masz 2 emerytury więcej :))))
Moje zdanie na temat emerytur jest jedno,zrównać wiek kobiet i mężczyzn i wprowadzić emerytury stażowe (najbardziej uczciwe-pracowałeś 10 lat masz np 1000 pracowałeś 50 masz 5000zl ale tego niestety nikt nie zrobi
Emerytom trzeba wciskać głupoty w tvp i dać nawet za pożyczone 13,14,15 emeryturę bo tylko to łykają jak widać na twoim przypadku

~PisOwiec (46.134. * .88) 27.06.2023 12:18
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

obiektywny
teraz jest o wiele lepiej !!!
kiedyś ludzie ciężko pracowali i brakowało na chleb to fakt !
teraz jedni ludzie nie pracują i mają na chleb a nawet alkohol !
to jest jest ta dobra zmiana
NIE ROBISZ A KASA JEST !!!

~Do_objektywny (194.255. * .68) 27.06.2023 12:12
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

objektywny trollu jak możesz komuś zadawać pytania jak sam na ani jedno nie potrafisz odpowiedzieć,zapomniałeś już ?
1.Wskaż twarde dowody co pisowi wyszło
2.Wskaż polityka pisu na którego warto zagłosować

Potem zadawaj głupie pytania

~Ganja (194.255. * .68) 27.06.2023 12:07
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Jeżeli sąsiad weźmie pożyczkę w prowidencie wybuduje domek i kupi nowy samochód tez będzie gadał ze mu się teraz fajnie żyje
To tak dla tych co łykają propagandę z tvp albo przekaz pinokia

Objektywny 27.06.2023 12:04
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

(185.126.*.211) ty nawet fandzolić nie potrafisz ,też jestem ciekaw bo nie pamiętam co zrobił dobrego poprzedni rząd dla ciebie dla mnie ,dla mojej rodziny moich dzieci ,twojej rodziny twoich dzieci bo a co robił dla swoich rodzin swoich dzieci to wiem ? Otwórz oczy szeroko zamknięte może wtedy zobaczysz kto to byli poprzednia władza i dla kogo ona była ? Kto żył ponad stan, a komu po ciężkiej pracy nie starczało nawet na chleb od -do .A tak prawda ,bo pracy wtedy nie było dla wszystkich , potrzeba jej było szukać za granicą to wiele tłumaczy ! Kiedy kogoś krytykujesz musisz mieć twarde argumenty na to że za innych rządów było lepiej . Napisz np. o emerytach ,rencistach o życiu rodzin wielodzietnych ich dzieciach jak im pomagał poprzedni rząd ??? Zacznij od wieku emerytalnego emerytom .....

~PeOwiec (5.173. * .122) 27.06.2023 11:53
oceniono 6 razy
-6
Zgłoś

Domek domek prowadź nas do ubóstwa bo to potrafisz najlepiej hura już w listopadzie pójdziemy pod most i wyjedziemy do bauera do roboty teraz mam zakazano

~do_nizej (188.137. * .26) 27.06.2023 11:20
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Pamiętasz o kogo dbał Donek gdy rządził?

~Cesarok (46.204. * .111) 27.06.2023 11:05
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

drogi Donku - Donualdzie nie wiem jak już prościej pisać ale tak napiszę PiS dba o Polskę , Polaków , polskie koty i pracowników niszcząc polskich pracodawców podatkami na zasadzie jak ma to da a my za głosy kasę naiwnym rozdamy i sobie też. Ciekawe co będzie jak pracodawca padnie ? Jak nie wiesz to szybko kinca zapytaj !

~Donek (79.187. * .53) 27.06.2023 10:33
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

komentarze zwolenników OPOZICION-FIRERA ociekają jadem nienawiści do Polski i Polaków .dojczland dojczland iber ales + drach nach Osten

~Do_nizej (185.126. * .211) 27.06.2023 09:26
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

zaś fandzolisz jak pokopany......

jak by źle nie było ty zawsze obrócisz kota ogonem żeby bronić pisiorów
widzę, że oglądanie tvp ma jednak olbrzymi wpływ na postrzeganie przez ciebie rzeczywistości
fak jest taki,że pisory na których głosowali nic nie zrobili przez 8 lat ale wg ciebie to wina Tuska,ruska,starostwa,um i wszystkich inny tylko nie pisorów
żałosne te Twoje komentarze

Objektywny 27.06.2023 08:11
oceniono 7 razy
-5
Zgłoś

@aus ..... A może tak zapytać jak wygląda współpraca w powiecie Wodzisławskim - starostwo ,urząd miasta .posłowie i senatorowie tego powiatu ??? Czy starości ,prezydent zgodzili by się by im PiS-iory
pomagały i doradzały w ich rządach? Pewnie nie ,ale to pewnie wiesz kiedy gospodarka by się sprawnie rozwijała a może gdyby przez nas wybierani współpracowali z sobą i pracowali dla naszych miast i nas a nie tylko dla p.... ! Pozdrawiam .