Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tworzą przestrzeń do nauki i zabawy

Przedszkole i Żłobek Montessori w Kornicach to 5 budynków połączonych jednym korytarzem, a otoczenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić dzieciom indywidualną i samodzielną pracę. Poznaj z nami to wyjątkowe miejsce!

Tworzą przestrzeń do nauki i zabawy
Dzieci mają czas na pracę własną, lekcje ciszy, doświadczenia, kontakt z naturą, sensorykę, rozwijają się muzycznie i sportowo

Placówka powstała w 2022 roku. Mieszczą się tam sale dla grup przedszkolnych, żłobek, sala gimnastyczna, atrium, kapliczka i pomieszczenia dla pedagogów. Do dyspozycji jest także wspaniały plac zabaw, a niedaleko przedszkola jest las, do którego organizowane są wycieczki i wyjścia na spacer.

– Pomysł na placówkę zrodził się z potrzeby miejsca, które na wysokim poziomie, w sposób niekonwencjonalny pozwoli dawać dzieciom wolną przestrzeń, bez kar i nagród, gdzie będą mogły rozwijać swoją wewnętrzną motywację. Rozpoczęliśmy nowy rozdział w historii Eko-Okien, jakim jest zaangażowanie się nie tylko w rozwój pracownika, ale także jego rodziny, która jak wiemy, jest fundamentem najcenniejszych wartości – mówi Natalia Majewska, właścicielka Przedszkola Montessori.

Kontakt z naturą

Podstawową i najważniejszą formą pracy w naszej placówce jest uczenie poprzez doświadczenie. Kontakt z naturą rozwija dziecko emocjonalnie, intelektualnie, a także pobudza jego zmysły. – Dlatego zadbaliśmy o to, aby otoczenie przedszkola i żłobka było różnorodne, mamy plac zabaw, ale też miejsce, gdzie wspólnie z dziećmi sadzimy rośliny i dbamy o nie. Regularnie też wychodzimy na spacery do pobliskiego lasu – tłumaczy Natalia.

Porozmawiajmy w obcym języku

W każdej z grup wraz z dziećmi jest anglojęzyczny native-speaker, który realizuje program edukacyjny na zasadach pedagogiki Marii Montessori. – Nasi nauczyciele pochodzą z różnych części globu, co daje dzieciom znacznie szerszy pogląd na świat, przedstawiając im kulturę, a także tradycje innych nacji – mówi Natalia.

Lekcje ciszy

Stawia się tam na często niedocenianą formę zajęć, która zwiększa efektywność pracy własnej, ale i pozwala dziecku na dostrzeżenie i interpretację własnych odczuć i myśli. Lekcja ciszy to nauka skupienia i okazja do rozwoju osobowości dziecka.

Coś zdrowego

Kuchnia na terenie placówki przygotowuje 5 zdrowych i zbilansowanych posiłków dziennie. To śniadania, drugie śniadania, zupy, drugie dania oraz podwieczorki. – Bazujemy na produktach nieprzetworzonych, tak by w efekcie danie miało jak najwięcej witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka – dodaje Natalia Majewska.

Na miejscu… pielęgniarka

Nad realizacją opieki zdrowotnej w żłobku i przedszkolu czuwa pielęgniarka. Prowadzi stałą obserwację dzieci, poprzez codzienną obecność wśród nich oraz analizę postępu rozwoju psychofizycznego. Przeprowadza badania przesiewowe, nadzoruje stan higieniczny dzieci kształtując prawidłowe nawyki higieniczne oraz dba o pielęgnację ich skóry. Dąży do stworzenia rodzinnej, życzliwej i przyjaznej atmosfery.

Stymulują wszystkie zmysły

Mało która placówka przedszkolna ma do dyspozycji tak pokaźnych rozmiarów pomieszczenie. – W naszym przedszkolu sala gimnastyczna to ponad 143 m2 powierzchni przystosowanej do potrzeb dzieci, gdzie możemy się dobrze bawić, uczyć a zarazem stymulować zmysły. Sala wyposażona jest w kabinę do integracji sensorycznej, basen z piłkami, ściankę wspinaczkową, a także różne przyrządy do ćwiczeń i zabaw – tłumaczy Natalia Majewska.

Agata Paszek


Zapisy do Przedszkola i Żłobka Montessori w Kornicach

Aby zapisać dziecko do żłobka lub przedszkola, należy umówić się na rodzinne spotkanie, które trwa godzinę i podczas którego poznaje się założenia pedagogiki Marii Montessori oraz ustala szczegóły zapisania dziecka do placówki. Zapisów na konsultacje można dokonywać na stronie akademia.ekookna.pl

Materiał informacyjny partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].