Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Hołownia w Rybniku obiecywał zielony Śląsk i bezpieczną Polskę. Kosiniak-Kamysz pomstował na CPK

- Śląsk potrzebuje sprawiedliwej transformacji, gdzie dziecko górnika będzie tak samo ważne, jak każde inne dziecko. Śląsk jest potężnym zagłębiem myśli technicznej, uczelni technicznych, ludzi ze zmysłem technicznym, ludzi przedsiębiorczych. Śląsk ma perspektywę na to, żeby stać się głównym hubem zielonej energii w perspektywie 10 lat - powiedział Szymon Hołownia w Rybniku 1 lipca.

Hołownia w Rybniku obiecywał zielony Śląsk i bezpieczną Polskę. Kosiniak-Kamysz pomstował na CPK
Szymon Hołownia stwierdził, że w "Rybniku jest coś magnetycznego", co sprawia, że często odwiedza to miasto, tym czymś są ludzie. Dla Władysław Kosiniaka-Kamysza Śląsk to miejsce, w którym nikogo nie trzeba uczyć szacunku dla ludzi pracy. Fot. Katarzyna Gudzik

Ankieta

Na które ugrupowanie zamierzasz zagłosować w jesiennych wyborach do Sejmu RP?
Zobacz więcej

"Z nami wszystko przyspieszy"

Lider Polski 2050 stwierdził w Rybniku, że Polska jest zapóźniona w kwestii transformacji energetycznej. - Wiele lat zostało przespanych. Wiele lat zostało zmarnowanych, a my jeszcze nie wystartowaliśmy. Jesteśmy potwornie spóźnieni - powiedział Szymon Hołownia i zapewnił, że po dojściu do władzy "Trzeciej Drogi", czyli sojuszu Polski 2050 oraz PSL, wszystko przyspieszy "piętnastokrotnie".

Obniżka podatków, ale "bez bicia dzieci" i "rozwodów udzielanych przez biskupów"

Szymon Hołownia zauważył, że dziś większość polityków mówi jak rozrzucać pieniądze z helikoptera, a nikt nie odpowiada na pytanie, skąd te pieniądze się biorą, tj z podatków. Zdaniem Hołowni, obecną władzę cechuje pogarda dla pracy. - Ktoś musi powiedzieć dość - podkreślił.

Jednocześnie zaatakował Konfederację (choć nie wypowiedział nazwy tego ugrupowania wprost), która co prawda jest za obniżką podatków, ale zdaniem Hołowni idzie to w pakiecie "z biciem dzieci" oraz "udzielaniem rozwodów przez biskupów".

Co mają Hołownia i Kosiniak-Kamysz, czego nie mają Kaczyński i Tusk?

O sojuszu PSL z Polską 2050 Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że to "nowa jakość na polskiej scenie politycznej", gdyż "nikt nikomu nie zabiera własnej tożsamości tylko dodaje coś od siebie".

Lider ludowców powiedział, że razem z Szymonem Hołownią mają coś, czego nie mają inni liderzy - perspektywę 40-latków, którzy mają małe dzieci i wiele przed sobą, chcą sprawić, by ich dzieci żyły w najszczęśliwszym kraju. 

"Zatrzymamy CPK"

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił m.in. o CPK oraz inwestycjach towarzyszących. Stwierdził, że Polska potrzebuje remontów połączeń regionalnych, a nie przeskalowanych i megalomańskich inwestycji, "przecinania domów na pół."

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego wspomniał również o niewykorzystanym potencjale biogazowni, które mogą stać się stabilizatorem polskiej energetyki.

* * *

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy oraz członkowie Polski 2050 z naszego regionu, m.in. poseł Michał Gramatyka (były radny wojewódzki i był wicemarszałek województwa śląskiego, od 2019 roku poseł - do Sejmu dostał się z list KO, w lipcu 2021 roku przeszedł do Polski 2050), wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski, radny powiatu mikołowskiego Łukasz Osmalak, Iwona Kalita z Jastrzębia-Zdroju.

Spotkanie było relacjonowane na żywo. Zainteresowanych całością odsyłamy na Facebooka:

Ludzie

Łukasz Osmalak

Poseł na Sejm RP

16 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Enryk (87.207. * .180) 03.07.2023 10:56

Byłem na miejscu holownia jak mu zadałem pytanie jakoś dziwnie wykrzywiała usta myślałem ze ma udar .

~perfektmen (89.72. * .171) 03.07.2023 10:54
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jeżeli klientów MOPS-ów stać na chlanie i jaranie to oczywistym jest że stać ich również na opłacenie chociażby czynszu, ludzi szanujmy się i swoje zarobione pieniądze oddawane w podatkach.

~StefanKudzia (83.26. * .3) 03.07.2023 08:01

Ej ty Buc! Taki potomek szmalcowników jak ty, ludzi którzy kwiatami witali armię czerwoną i byli pachołkami u sowietów, nie ma prawa obrażać Ślązaków!

~Skarbnik (79.184. * .70) 03.07.2023 07:33

PSL oraz Polska 2050 rozważają , jako jedną z opcji, wspólny start z Lewicą. Powinniśmy połączyć siły z Lewicą. Wtedy moglibyśmy sięgnąć nawet po 30 proc. głosów. Jak oni to policzyli skoro razem z Lewicą mają 16% .Plankton polityczny zawsze ma duże aspiracje .

~Jastrzomb (91.204. * .132) 03.07.2023 00:09
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Do buca i pozamykać..a w Jastrzębiu są po komusze emigranty pisowe ...ale co się dziwić boroki z nędzy do zachodu przyjechali...i swoją polską nędzę tu promują niejaki Jarek ogłupil 500+,13,14a głupi emigranty z zadupia to kupują

~Mirek5055 (89.64. * .220) 02.07.2023 18:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Prawdziwa "trzecia droga" to Polska bez Tuskowcow , Czarnków,Ziobrow.Teraz Tusk już pokazał, że "Hołownia,PSL +Lewica = P0myje

~Buc (188.146. * .96) 02.07.2023 18:28
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Pozamykać (46.204. * .7) 02.07.2023 16:11

Najbardziej obciachowe leszcze w Polsce,albo nie na równi z rudym niemcem.

~perfektmen (89.72. * .171) 02.07.2023 13:36

Pajac z telewizora uronił chociaż jedną łezkę?

~Jastrzomb (5.173. * .104) 02.07.2023 12:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dlaczego tniecie wypowiedzi

~Jastrzomb (91.204. * .132) 02.07.2023 12:30

Dwa cymbały...

Objektywny 02.07.2023 10:14

O dawna jest kl..... ! tylko teraz z tej godki wychodzi co godoł że chce być wjykszym ,godo coś o czym ślązoki sami wiedzą bez jego p.......... k..ka za pomocą m...ka bo on na pewno nie wjy co godo .Niech powjy co prawdziwie zrobjył by do Śląska i Ślązaków , bo na razie godo wszystko ale yno co robi do siebie by onymu było dali dobrze , dali dostatnio i bogato a pieniądze mu same do kapsy leciały ze Śląska tyż ! Tyn drugi tygrysek nima lepszy ,żałosne chopy i tela ,a to co godają i obiecują jest durch żałosne ,człowieka aż pieron biere z tych obiecanek jak tego słocho abo przeczyto .Wejście ich- Do Roboty -na dół na jedna szychta może być i na 800 , ciekawe co potem bydą obiecywać Ślazokom ich rodziną i ich dziecią , jak bydą jeszcze umieć godać po wyjechaniu , ale mogą też to napisać ????????????? Poznać Śląsk i chcieć coś dla Śląska i Ślązaków zrobić to potrzeba poznać wszystko- gruby też a nie tylko rynki i mównice ?...

~op (91.192. * .86) 02.07.2023 08:24
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ja nie wiedziałem że dzieci górników są mniej ważne a Konfederacja je bije On kandyduje do sejmu czy chce być klaunem w cyrku?

~Gerda (185.207. * .96) 02.07.2023 08:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wciskać Kit, to bardzo dobrze potrafi

~Jurasss (87.101. * .22) 02.07.2023 04:55

Wypad z tymi zielonymi pomysłami!bo to tylko okazja by ciągnąć kasę

~perfektmen (89.72. * .171) 01.07.2023 23:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dwa cymbały