Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: 18-latek z 3 promilami i bez prawa jazdy sprawcą groźnego zdarzenia [ZDJĘCIA]

Mężczyzna zatrzymany, kiedy wypłacał z bankomatu pieniądze pochodzące z oszustwa metodą "na blika". W kolejnym śląskim patrolu piszemy także o niebezpiecznych zdarzeniach, do których doprowadzili pijani kierowcy. Sprawdź więcej.

Śląski patrol: 18-latek z 3 promilami i bez prawa jazdy sprawcą groźnego zdarzenia [ZDJĘCIA]
Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. / fot. policja

Mikołów - Nietrzeźwy uderzył w barierki energochłonne

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali kierującego skodą, który w poniedziałek (10.07.) na krajowej "wiślance" uderzył w barierki energochłonne. Kierujący skodą 39-letni obywatel Ukrainy podróżował z żoną, nie odnieśli obrażeń. Okazało się jednak, że mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,14 mg/l w wydychanym powietrzu, czyli 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Orzesza stracił prawo jazdy i trafił do izby wytrzeźwień. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu surowa kara.

Katowice - Zatrzymany, kiedy wypłacał pieniądze pochodzące z oszustwa

Policjanci z NGW OPP w Katowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą na BLIK. 23-letni mieszkaniec Szczecina został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy wypłacał pieniądze z bankomatu w centrum Katowic. Gdy zorientował się, że na miejscu pojawili się nieumundurowani policjanci, podjął nieudaną próbę ucieczki. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli przy nim ponad 15 tys. zł w gotówce. Mężczyzna nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć, skąd ma pieniądze. Podejrzanemu przedstawiono zarzut oszustwa. Na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Jaworzno - 18-latek z 3 promilami i bez prawa jazdy

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę (09.07.) w nocy. Jak ustalili jaworzniccy policjanci, kierujący BMW 18-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego kierujący wjechał w ogrodzenie dwóch posesji, a następnie doszło do dachowania pojazdu. W wyniku zdarzenia do szpitala został przewieziony pasażer, natomiast kierującemu pojazdem nic się nie stało.

Jak wykazało badanie alkomatem, 18-letni mieszkaniec Jaworzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Na podstawie zachowania 18-latka, który był pobudzony, policjanci mają również podejrzenie, iż znajdował się pod wpływem środków odurzających. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty określonej przez sąd kwoty. 18-latek odpowie także przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].