Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

19-letnia Weronika potrzebuje pomocy

Weronika jest mieszkanką naszego regionu. Od lat leczy się psychiatrycznie. Niestety, w ośrodkach tych panują - jej zdaniem - przerażające i nieludzkie warunki. Dziewczyna zbiera na leczenie poza NFZ. Można ją wesprzeć na portalu zrzutka.pl

19-letnia Weronika potrzebuje pomocy
Weronika nie widzi już nadziei w publicznych szpitalach psychiatrycznych. Fot. zrzutka.pl

Warunki w szpitalach psychiatrycznych są przerażające

19-letnia Weronika od siedmiu lat leczy się psychiatrycznie. Lekarze uznali, że jest chora na depresję, jednak podjęte terapie okazały się być nieskuteczne. Dziewczyna  ma za sobą pobyt w Szpitalu Psychiatrycznym w Lublińcu oraz Ośrodku Terapii Nerwic w Orzeszu.

Po wielu intensywnych rozmowach z psychiatrą została postawiona diagnoza: Choroba Afektywna Dwubiegunowa (ChAD) oraz nie do końca potwierdzone Borderline (BPD).

- Mój stan zdrowia wymaga specjalistycznej opieki i pobytu w szpitalu. Niestety, państwowe szpitale psychiatryczne charakteryzują się niesympatycznym i nieprofesjonalnym podejściem personelu do pacjenta oraz przerażającymi i nieludzkimi warunkami do życia. W związku z tym zdecydowałam się na podjęcie działań, by móc odbyć pobyt w prywatnym szpitalu. Koszty lezenia są niemałe i nie jestem w stanie sama uzbierać takiej kwoty, dlatego proszę was o pomoc. Liczy się każda złotówka - pisze Weronika.

Na portalu zrzutka.pl można wesprzeć Weronikę oraz zapoznać się ze specjalistycznym centrum terapii, gdzie zamierza się leczyć.

 

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rympałek (188.137. * .94) 26.08.2023 18:05

Trzeba podać jej wysokie dawki niacyny w gramach , witaminy b3 (pp)

~EKG@miasta1 (85.202. * .250) 26.08.2023 15:48

Skoro leczą ja 7 lat na depresję i nie działa to albo lekarze do doopy albo diagnoza.

To jest jej mózg! Nie bawcie się w bogów szarlatani wróżący z kart bo tak naprawdę niewiele wiecie o jej psychice a leczyć należy tak by nie szkodzić .

Mi jakiś czas temu 3 tygodnie leczono skręconą nogę tabletkami od bólu po 3 tygodniach i braku rezultatu lekarz zabronił mi do niego wracać z tą doregliwoscią dopiero po 3 tygodniach wizyta że skierowania do specjalisty i RTG pokazało w czym problem. Bez komentarza lekarzu pierwszego kontaktu .

~Psychiatra (46.134. * .131) 15.07.2023 17:06
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~pacjentkakardio (46.204. * .198) 14.07.2023 19:31
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu