Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

III Festiwal Górnej Odry przechodzi do historii z rekordowym wynikiem 145 000 odwiedzin

To było naprawdę huczne rozpoczęcie wakacji w regionie! Festiwal Górnej Odry 23-25 czerwca po raz trzeci porwał tłumy i zainspirował do odkrywania walorów Krainy Górnej Odry. Zobacz co działo się w  regionie.

III Festiwal Górnej Odry przechodzi do historii z rekordowym wynikiem 145 000 odwiedzin
III edycja Festiwalu to też kolejny pobity rekord odwiedzin! Fot. Kraina Górnej Odry

Kto z Was przeżył przygodę rodem z powieści o Sherlocku Holmesie, brał udział w  aktywnościach, czy też w zabawie w rytmie najgorętszych hitów polskiej sceny muzycznej? To wydarzenie znowu zaskoczyło mieszkańców naszego regionu!

Festiwal Górnej Odry na stałe wpisał się w kalendarz największych i najważniejszych imprez województwa śląskiego, gromadząc średnio rokrocznie około 100 tys. osób. Wśród setek wydarzeń i  atrakcji znalazły się m.in. darmowe zwiedzania atrakcji turystycznych w niecodziennej odsłonie, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, jak i również kultowe XXIV Pływadła, Spektakl na Wodzie, Żorskie Wianki oraz 3 finałowe sceny będące zwieńczeniem trzech dni wypełnionych atrakcjami po brzegi!

Na finałowych scenach festiwalu pojawiły się takie gwiazdy jak Jamal, O.S.T.R., DJ Wika, B.R.O., TRIBBS, SIMON BIZON i Vito Bambino!

III edycja Festiwalu to też kolejny pobity rekord odwiedzin! Według raportu opracowanego przez firmę Selectivv wydarzenie zgromadziło łącznie 100 781 uczestników, którzy wygenerowali 144 915 odwiedzin, a to oznacza, że mieszkańcy i turyści podróżowali po Krainie odwiedzając więcej niż jedną lokalizację, a to ogromny sukces marki Kraina Górnej Odry!

- Pragnę podziękować całej tak bardzo licznej załodze, czyli uczestnikom festiwalu za dobre przyjęcie i  fantastyczną zabawę, której nie zepsuła nawet ulewa! Cieszy mnie fakt, że z roku na rok jest nas coraz więcej, bo to oznacza, że mieszkańcy subregionu zachodniego utożsamiają się z marką Kraina Górnej Odry, a taki jest cel organizatorów tego wydarzenia czyli Województwa Śląskiego, Związku Subregionu Zachodniego z siedzibą oraz dziewięciu samorządów zaangażowanych w organizację i  promocję święta, czyli Miasta Żory, Miasta Rybnika, Miasta Racibórz, Miasta Jastrzębie-Zdrój, Miasta Rydułtowy, Gminy Krzyżanowice, Gminy Kuźnia Raciborska, Gminy Rudnik oraz Gminy Godów, którym bardzo dziękuję za wkład pracy i  ogromne zaangażowanie. Kolejna, IV edycja naszego święta odbędzie się 21-23 czerwca 2024 roku, a już teraz mogę śmiało powiedzieć, że będzie ona bardzo wyjątkowa, chociażby ze względu na fantastyczny jubileusz 25-lecia Pływadeł. Do zobaczenia za rok! – mówi Adam Wawoczny, Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Tekst: Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku

Fot. Kraina Górnej Odry

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].