Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pozew posła Matusiaka przeciw Tuskowi czekał przez brak opłaty. Tusk musi też dać odpowiedź

Z początkiem roku poseł Grzegorz Matusiak zapowiedział złożenie pozwu przeciw Donaldowi Tuskowi. Tak też się stało i z końcem lutego pozew trafił do Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju. Na jakim etapie jest sprawa?

Pozew posła Matusiaka przeciw Tuskowi czekał przez brak opłaty. Tusk musi też dać odpowiedź
Donald Tusk musi odpowiedzieć na informację o złożonym zażaleniu.

Pozew posła Matusiaka przeciw Tuskowi czekał przez brak opłaty. Tusk musi też dać odpowiedź

Po tym, jak poseł Grzegorz Matusiak złożył w Jastrzębiu-Zdroju pozew przeciw Donaldowi Tuskowi, sprawa została zakwalifikowana jako cywilna. 

- W sprawie powód żąda zadośćuczynienia za to, że - jak twierdzi - pozwany publicznie przedstawił nieprawdziwą informację o skutkach interwencji Policji w siedzibie JSW S.A. - wyjaśnia sędzia Aleksandra Janas, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Katowicach. 

Z sądu do sądu

Przypomnijmy, że poszło o słowa wypowiedziane przez Donalda Tuska w Płocku w listopadzie 2022 roku, kiedy tłumaczył, że "PiS kłamie w wielu sprawach" i przytoczył strajku przed JSW w 2015 roku, kiedy padły strzały policjantów. Tusk powiedział "Jakoś ja nie zauważyłem żadnego rannego górnika". Ta wypowiedź stała się powodem akcji posła Grzegorza Matusiaka, w którą włączyli się również górnicy ranieni przed siedzibą JSW w 2015 roku. 

Co dalej ze sprawą? Postanowieniem z dnia 1 marca Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju postanowił przekazać sprawę Sądowi Okręgowemu w Rybniku, jak organowi właściwemu do rozpatrzenia pozwu. 

- Następnie postanowieniem z 31 marca 2023 Sąd Okręgowy w Rybniku stwierdził swoją niewłaściwość miejscową i przekazał sprawę Sądowi Okręgowemu w Gdańsku. Powód zaskarżył postanowienie z 31 marca 2023 roku, wobec czego akta sprawy w dniu 15 maja 2023 roku zostały przekazane do Sądu Apelacyjnego w Katowicach - informuje wiceprezes Sądu Okręgowego w Rybniku, sędzia Ewa Janik. 

Brak opłaty i odpowiedzi pozwanego

Jak dowiedzieliśmy się w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, teraz sprawa jest zawieszona z dwóch powodów. Aktualnie trwają czynności wstępne, bo zażalenie podlega opłacie, która nie została uiszczona wraz z jego wniesieniem. To zrodziło konieczność wezwania pełnomocnika posła Matusiaka do uiszczenia opłaty. Ponadto strona przeciwna (pozwany Donald Tusk) ma prawo ustosunkować się do zażalenia, a to wymaga doręczenia pozwanemu odpisu zażalenia. To jeszcze nie nastąpiło. 

Jeśli zaś idzie o termin rozstrzygnięcia zażalenia - nastąpi to po złożeniu przez pozwanego odpowiedzi na zażalenie lub upływu terminu do dokonania tej czynności - wyjaśnia sędzia Aleksandra Janas, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Katowicach. 

W przedmiotowej sprawie opłata za wniesienie zażalenia może wynosić około 200 zł (przy kwocie 20 tys. zł zadośćuczynienia, jakich domaga się poseł Matusiak). 

AKTUALIZACJA:

Zgodnie z przekazanymi naszej redakcji materiałami, opłata za zażalenie została wniesiona 10 czerwca 2023 roku przez kancelarię adwokacką, reprezentującą posła Grzegorza Matusiaka. Potwierdzenie wpłaty opiewa na kwotę 220 złotych na rachunek Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Jak poinformował nas poseł, na razie czeka na rozstrzygnięcie zażalenia, bo również pozwany Donald Tusk miał tygodniowy termin na ewentualną odpowiedź na zażalenie. 

Zobacz także:

Jak zapowiedział, tak zrobił. Grzegorz Matusiak pozwał Donalda Tuska

Poseł z Jastrzębia zapowiedział pozew przeciw Donaldowi Tuskowi

Ludzie

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

85 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~hehehehe (188.147. * .163) 25.07.2023 20:45

do PeOwca , możesz sobie mieć ustalony jaki tylko chcesz ale to Oni waloryzuja emerytury ,slowa Jarosław"Tym samym osoby zarabiające pomiędzy 5-10 tys. zł brutto mogły odczuć pogorszenie się standardu życia. Sobolewski tłumaczył, że w efekcie w wypowiedzi Adama Glapińskiego - o tym, iż siła nabywcza płac nie spadła - było "ziarno prawdy", ale dotyczące głównie osób zarabiających mniej niż 5 tys. zł brutto.

~doPeOwca (188.147. * .163) 25.07.2023 19:14

newsa..Rząd zdecydował się upolitycznić waloryzację, tak by służyła za narzędzie do zdobywania głosów. Tymczasem sensem waloryzacji świadczeń jest utrzymywanie realnej wartości świadczeń, a także zapewnienie przewidywalności dochodów gospodarstw domowych. Obecnie jednak jedyne co mogą przewidywać świadczeniobiorcy to termin wyborów, przed którymi niektórzy mają szansę otrzymywać dodatkowe środki – powiedział „Faktowi” dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego. newsa..Rząd zdecydował się upolitycznić waloryzację, tak by służyła za narzędzie do zdobywania głosów. Tymczasem sensem waloryzacji świadczeń jest utrzymywanie realnej wartości świadczeń, a także zapewnienie przewidywalności dochodów gospodarstw domowych. Obecnie jednak jedyne co mogą przewidywać świadczeniobiorcy to termin wyborów, przed którymi niektórzy mają szansę otrzymywać dodatkowe środki – powiedział „Faktowi” dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego.

~pis_do_wora_a_wór_do (46.134. * .156) 25.07.2023 16:42

ciężka i uczciwa praca bez zwolnień i chorobowych
przeważnie odzwierciedla się w zdrowiu fizycznym
a ciebie zrujnowała ta ciężka praca zdrowie psychiczne
tak że nie pajacuj

~PeOwiec (155.133. * .231) 25.07.2023 16:35
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do poniżej chłopie chyba tyjestes nierobem ja już swoje przepracowałem bez jakiś zwolnień i chorobowych i bumelow więc mów o sobie nierob

~Do_trolla_psiora_peoweic (46.22. * .178) 25.07.2023 15:58

peowiec to ty biedaku najwiecej piszesz głupich komentarzy więc jak już to ciebie to BOLI a nie nas


my pis pogonimy na jesień a ty biedaku będziesz musiał iść do roboty bo kolejnych plusów dla nierobów nie będzie

~do_peowiec_pisowiec (46.134. * .156) 25.07.2023 15:48
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~PeOwiec (155.133. * .231)
patrząc rano w lustro
przy rannej toalecie
BOLI CO ?

~RomanT (87.101. * .55) 25.07.2023 15:26
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

pośle Matusiak ani kroku w tył, brawo!

~PeOwiec (155.133. * .231) 25.07.2023 14:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Widać że lewaki mają już wodę między uszami zrobiona przez tvn mój kapitał jest wyliczony na 01.01 1999 i już nic go nie zmieni zrozumcie lewaki a obecny system emerytalny też stworzyli lewaki z Buzkiem na czele więc do niego miejcie pretensje o wasze emerytury

~heheheiplakacsiechce (188.147. * .163) 25.07.2023 09:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

dorabnoczmians dobrze PeOwcowi powiedziales ,przeczytaj newsa "Rząd zdecydował się upolitycznić waloryzację, tak by służyła za narzędzie do zdobywania głosów. Tymczasem sensem waloryzacji świadczeń jest utrzymywanie realnej wartości świadczeń, a także zapewnienie przewidywalności dochodów gospodarstw domowych. Obecnie jednak jedyne co mogą przewidywać świadczeniobiorcy to termin wyborów, przed którymi niektórzy mają szansę otrzymywać dodatkowe środki – powiedział „Faktowi” dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego.

~dorabnoczmians (188.147. * .163) 25.07.2023 03:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie wiem czy wiesz ze Rolnik z 40 l stazem ma 1370zl emerytury a wiec o 115zl wiecej niz ten z 25 l stazem.Wiec juz dzis Ci mowie wsadz sobie swoj kapital początkowy w ZUSue bo dla PISu on nie ma znaczenia.Ty bedziesz mial wysoka emeryture ,Ci z najbizsza placa prawie tak samo jak Ty zarobek lecz ceny beda tez w milionach. I wiesz co ,tez bedziesz glupkiem ktory cale zycie robil na rozdawnictwo PISu. .

~heheheje (46.204. * .32) 24.07.2023 22:12

ja tez mialem wysoki i dwa lata rzadow PISu i wiesz niedlugobede mial tyle co PISowska najnizsza i wpadne pod 14stke,wiec sie nie ciesz bo o takich glupich iak Ty Im wlasnie chodzi.

~Gerwazy (178.218. * .117) 24.07.2023 22:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

peowiec to co ty biedaku masz miedzy uszami to już się nie raz przekonaliśmy tutaj

PUSTO NIESTETY

myślisz, że czyta ktoś jeszcze te twoje głupoty??
odpuść bo dość mamy opowieści rodem z tvp i obrażanie jak wczoraj kaczora

~PeOwiec (155.133. * .231) 24.07.2023 22:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do hejhe na razie mam wysoki kapitał początkowy i emerytura wirtualna według ZUS prawie 8000 zł pod warunkiem pracy do 65

~normalny1 (91.204. * .132) 24.07.2023 21:23

do peowca jakoś coraz bliżej a ciebie rozpoznam ,bo coś mi tak się wydaje że razem pracowaliśmy,bo i tak pseudo podobne..ale...tak masz rację daje zarobić swoim,całe rodziny pisiorków są zabezpieczone,

~hejehehe (46.204. * .32) 24.07.2023 21:07

nikt tu PO nie chwali ale Ci obecni tez okazali sie szumowinami. Jeszcze raz powtarzam latwo jest rzadzic wywolujac inflacje z oszczednisci innych .Czynilo tak wiekszosc rzadow komuny i liberalow. Niestetyll i Ci okazali sie dupe warci.Masz 45lat pracy wiec takich jak Ty powinni promowac!- ale niedlugo Twoja emerytura będzie w podobnej wysokosci do tego co bierze 14stke lecz On ma zaledwie 25lat pracy i to mi sie nie podoba.Wspierajmy ludzi ktorzy maja staz pracy a nie osoby ukrywajace dochody lub obijajace sie cale zycie.Niestety to Ich PIS promuje.

~PeOwiec (155.133. * .231) 24.07.2023 18:41

Do poniżej niestety nie jestem emerytem mimo 45 lat pracy a oszczędności trochę mam i nie korzystam z żadnego socjalu PiS ale ten rząd przynajmniej daje zarobić w przeciwieństwie do ryzego i jego zlodziei

~hehehe (77.111. * .4) 24.07.2023 18:27

hehehe: kolega PeOwiec mial 30zl oszczednosci ,wczoraj jemu PIS dolozyl 1200 cztyernastki no i ma 1202zl i z oszczednosci a wiec mu przybylo gdyz 28 na butelczyne poszlo ,ale w sumie oszczednosci wzrosly ,prawda.Jak latwo sie zyje gdy PIS rozdaje inflacja oszczednosci innych.Robili to komunisci ,robil to Balcerowicz a yetaz On ten patent uzytkuja

~aKudoscc (46.204. * .32) 24.07.2023 18:03

juz Cos napisalem kupiles wode jak ZwZawodowy Nauczycieli i dlatego masz taki rozum z tymi oszczednosciami.

~PeOwiec (155.133. * .231) 24.07.2023 15:35

Do tego co zmienia Nicki moja wartość oszczędnością jest teraz wyższa niż przed pandemia i wojna no cóż między uszami trza miec rozum a nie wodę zrobiona z tvn

~Kudosc (46.204. * .32) 24.07.2023 13:05

Kuźwa -okradali mnie komuniści, przed wojskiem mialem odłożone na 7lodowek po.. musiałem dołożyć do 1... Później jak Pan Posel za książeczkę mieszkaniowa po juz3latach z pelnym wkładam mogłem kupic sobie papierosy. Nastepnie Balcerowicz ,dupą utarl sobie umowy kredytowe na mieszkanie i zrobil 1150%od kredytu w roku 1991, myslalem ze sie pochlajastam jak rolnicy ktorzy wowczas sie wieszali. Pozniej bylo biednie ale idac do sklepu mozna bylo cos kupic.Teraz nastaly kolejne PseudoSprawiedliwekur, a to syn Tuska dostaje 40000zl Covidowego choc jak twierdza wtajemniczeni ...,a to Kasia od PiS 18000zl ,a to ziec Donalda 150000zl covidowego i wszyscy Oni biora na dzieci.My; ch musimy utrzymywac . Ja musialem zapierdzielac od 14r zycia ,ojciec byl zolnierzem wykletym , było nas 4 i nikt nas nie wspomogl.Jak poszlem -bo mi kazanio do pracy w soboty i niedziele to mi zasilek na syna odebrano poniewaz próg przekroczylem ,a teraz znów pseudo rozdawnictwo i każą chować za 800+dziadki bardzo bogatych kradnac znow mi inflacja real oszczednosci emerytalne jak Wam w PPE a tak duzo mowili oszczędzaj na emer. Czy to sie kur... nigdy w tym kraju nie skończy., Co partia to oszustwo.Pieniadz dla nich to malowany papierek bo uczciwej pracy nie poznali.

~do_nizej (188.137. * .26) 24.07.2023 13:03

Nie zrozumiałeś. To było do przewidzenia.

~Zartujesz (46.204. * .32) 24.07.2023 13:00

"stan podlega poprawie" tylko reana wartosc oszczednosci i realna wartosc emerytur tych srednich juz dawni spadla, na czyisc koszt rzad musi zyc.Teraz za 10000zl oszczednosci kupisz znacznie mniej niz w 2017r i tak sie rzadzi za oszczednosci innych ,.Mowisz mi tak nie przejmuj sie ,co prawda mozesz kupic za te oszczednosci i emeryture mniej ale przeciez pociagi potanialy i dlatego sytuacja gospodarcza Polski jest lepsza.

~do_nizej (188.137. * .26) 24.07.2023 12:45

"Przeciez te przeprosiny to byl sarkazm!" Naprawdę?????. Powtarzam jeszcze raz. Średnio w okresie 2007-2015 inflacja r/r była podobna jak w okresie 2015-2019 (bo te okresy co do ekonomicznych czynników zewnętrznych można ze sobą porównać). Tyle że w tym pierwszym okresie wzrost gospodarczy był znacznie niższy niż w tym drugim, a z kolei z bezrobociem było na odwrót. Wniosek jest prosty. Sytuacja ekonomiczno - gospodarcza była wtedy znacznie gorsza niz po roku 2015. Inaczej tego wyjaśnić ci nie potrafię. Jeśli cię to nie przekonuje przeczytaj opinie ekspertów z KE i firm ratingowych z okresu 2015-2019. n.p. taką z 2019 r: "Wiceszef KE Valdis Dombrovskis stwierdził, że dzięki wysokiemu wzrostowi gospodarczemu w 2018 roku, który wyniósł 5,1 proc. oraz dobrym prognozom na 2019 rok (3,5 proc. wzrostu PKB), stan finansów publicznych cały czas ulega poprawie. Zdaniem KE deficyt finansów publicznych ma wynieść w Polsce 0,9 proc. PKB. Dombrovskis zaznaczył również, że Komisja dostrzega poprawę w ściągalności podatków."

~Kuballlla (46.204. * .32) 24.07.2023 12:04

Przeciez te przeprosiny to byl sarkazm! Jaką inflację spowodowało 500+ ? Otóż inflacja, która od października 2015 r. wynosi w sumie ponad 47 proc. To skumulowany wskaźnik za ostatnie ponad 90 miesięcy, ..
Ludzie mieli oszczędności o realu wartosci a rzadzacy z cala premedytacja je sprowadzili do parteru.Co Ty myslisz ze na 500+ lub 800+, to Kaczynski zapracuje,trzeba bylo Kogos ostrzyc z zasobow.Nie Ich a brali."To dobrze ze ceny rosna bo wowczas wiecej z VATu do budzetu"-kto to wielokrotnie powtarzal ,czyz nie ten co zajumal 20h pod Wroclawiem?!-bedz ecie cale zycie robic za muske ryzu.To Ich produkcja pieniedzy.Z czego mieli dla Michala Tuska -zarobili czy ,zaiwanili zoszczednisci innych produkujac kolorowe papierki zwane za komuny biletami NBP

~do_aAndrz (188.137. * .26) 24.07.2023 10:52

W d... mam przeprosiny. Od roku 2015 do początku okresu covid-wojna inflacja oscylowała koło 2,5 procent czyli wzorcowa a wzrost mieliśmy na poziome 5% za co chwaliła nas Komisja Europejska. Przedtem, czyli w okresie 2007 - 2015 była średnio na podobnym poziomie (przy braku transferów socjalnych), z tym że wzrost gospodarczy wynosił około1,5%. Dobrze że nie notujemy deflacji bo - jak każdy kto ciut się zna na ekonomii wie - jest to oznaka regresu. gospodarka się kurczy. Taka sytuacja była w latach 2013-2015.

~hmm (46.204. * .32) 24.07.2023 10:45

Pyrasz...:Jaką inflację spowodowało 500+ ? Otóż inflacja, która od października 2015 r. wynosi w sumie ponad 47 proc. To skumulowany wskaźnik za ostatnie ponad 90 miesięcy,

~aAndrz (77.111. * .58) 24.07.2023 10:29

~do_nizej (188.137. *..Tak On-- ten na zej--powinien Ciebie przeprosic ,to byla deflacja ,nie inflacja .Zaczelo sieod podatku cukrowego a pozniej juz tylko ceny schodzily na dol

~Andrrzej (77.111. * .58) 24.07.2023 10:20

W trakcie służby wojskowej jeden z żołnierzy nie byl pewien czy to On jest ojcem .Pojechaliśmy Go wojskowym przysłowiem "nie przejmuj sie wszystkie dzieci nasze są.Przez mysl mi nue przyszlo ze po latach bede musial podatkami i inflacja utrzymywać dzieki PISowi nawet dzieci dzieci Tuska.Czy take Sprawiedliwość walczyłem?!..

~do_nizej (188.137. * .26) 24.07.2023 10:11

"drugi raz kwotą 800zl co naraża nas na kolejną inflacje" Jaką inflację spowodowało 500+ ? Przypominam że było wprowadzone w 2016 roku.

~hmm (46.204. * .32) 24.07.2023 10:07

Nawet Ci co od nich dostają darmoche biorąc ją sie Im w twarz radośnie śmieją (syn Tuska 40000zl,Kasia 18000zl ,ziec 150000zl i wszyscy oni na dzieci 500+oraz inne) i resztę wznioslych hasel gdzies mają. Wlasnie dlatego PIS musial Ich kupować drugi raz kwotą 800zl co naraża nas na kolejną inflacje.
Ku chwale Ojczyzny ,Panie Kaczynski -zrobiłeś z Nas pracujacych i spracowanych znowu frajerów.

~Otakesprawied (46.204. * .32) 24.07.2023 09:54

Rządy PIS nauczyły jakąś tam część Polaków nieróbstwa, niektórym praca po prostu się nie opłaca. Takie rozdawnictwo pieniędzy szczególnie 500+ a za chwilę 800+ stwarza świetną atmosferę, albo jak kto woli fundament do tworzenia się tak zwanej patologii dziedzicznej. Jeśli dzisiejsze dzieci zobaczą na przykładzie własnych rodziców, bo innych nie będą miały że można sobie dobrze żyć bez pracy to powielą ten sposób życia. Rzadko bo rzadko ale zdarzają się w tym środowisku ludzie z większymi ambicjami niż ich rodzice!.

~Ald (77.111. * .232) 24.07.2023 08:33

Panie Posle ile kadencji potrzebujecie jeszcze aby wprowadzic sprawiedliwe1500+ zrównując równocześnie emerytury Tych z nas co przepracowali 50lat inflacja z najniższą placa i zerujac calkowicie nasze oszczednosci?!Wowczas bedzie szczescie i dobrobyt jak u Jehowych ,jedni beda pracowac a inni swietowac

~PioirP (77.111. * .232) 24.07.2023 08:22

Czytamy w dzisiejszych NEWSach _"Policja Ostrzega: "przestępcy czyszczą konta"-czy to chodzi o PPE czy o nasze oszczednosci czyszczone inflacją ,wiadomo o jedno i drugie."to dobrze ze ceny rosna"-sami je podatkiem cukrowym -bo wowczas wiecej z VATu do budzetu,"bedziemy mogli rozdawać i kupować glosy "a Wy na to wszystko zapierdzielać.

~Pył (89.25. * .86) 24.07.2023 07:46

czyli kompromitacja Matusiaka... no kto by się spodziewał...

~madrypolaposzkodzie (178.218. * .117) 24.07.2023 07:46

czemu ludzie psioczycie przecież sami sobie go wybraliście .......... ja w tym palców nie maczałem
Mam czyste sumienie bo NIGDY nie głosowałem i nie zagłosuję na pis to to największe szkodniki polski!

~TOTOMI (81.200. * .161) 24.07.2023 07:29

Panie Matusiak, pierdołami się chłopie zajmujesz, a co z rzeczywistymi aferami na dziesiątki i setki mln zł?? z 80 mln sprzeniewierzonymi na wybory kopertowe które nie miały prawa się odbyć, co z przekrętem z respiratorami od kolesia za podwójną cenę które nigdy nie dojechały, co z 250 mln sprzeniewierzonymi z funduszu który miał wspierać ofiary przestępstw, co z 200 mln dla kolesi z NCBiR, co z milionami sprzeniewierzonymi na wille+, co z rozliczeniem winnych za miliardy które utraciliśmy po wyrokach TSUE za demontaż sądownictwa itd itd. Racja, nie po to była ta reforma sądownictwa, aby teraz swoich wsadzać do więzienia.

~Olekkkkk (77.111. * .62) 23.07.2023 18:08

Komunisci mówili "kazdy ma jednakowy żołądek, niestety nie kazdy na to jedzenie chcial pracowac ale kazdy chce brac i najgorsze iz sa tacy co tak chetnie majac prace tak wielu za nic ,ze tak chetnie nie swoje chca rozdawac w imie wyzszych celow. Rabin kiedys mowil do rolnika "pomyslow na potrzeby to ja bede mial zawsze ale czy Ty bedziesz mial na nie jeszcze jakies pieniadze.?!"

~takiPIS (77.111. * .62) 23.07.2023 17:59

d0_nizej (185.78. * .182)
2 godziny temu
0
Zgłoś
"pisowskie dodatki na dzieci" ? Wasze to beda jak sobie zapracujesz na nie. Niech kazdy daje podarek za swoje a nie wyciaga lape do innych czesto samemu ukrywajac dochody
-teoretycznie wszystko jest nasze lecz tylko nie wielka grupa chciala to wytwarzac własną pracą ale lapy po nie swoją pracę pchają wszyscy.Najgorsze to wowczas jak sie kazdego uczy ze samemu nie chcac pracowac mozna wykorzystywac nnych

~d0_nizej (185.78. * .182) 23.07.2023 15:25

"pisowskie dodatki na dzieci" ?
to są nasze pieniądze nie pis-u tłuku

~MalowanyPapierek (46.204. * .32) 23.07.2023 14:45

Czy to zerowanie inflacja sie kur....nigdy w tym kraju nie skonczy?!