Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poseł Matusiak zapowiedział pozew przeciw Donaldowi Tuskowi. Poszło o strzały przed JSW

W lutym minie 8 lat od wydarzeń przed budynkiem Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., podczas których w wyniku szturmu na budynek spółki padły strzały z broni gładkolufowej. Teraz oficjalny pozew przeciw Donaldowi Tuskowi zapowiedział poseł Grzegorz Matusiak.

Poseł Matusiak zapowiedział pozew przeciw Donaldowi Tuskowi. Poszło o strzały przed JSW
Poseł Grzegorz Matusiak zapowiedział pozew przeciwko Donaldowi Tuskowi. fot. FB Grzegorz Matusiak

Poseł Matusiak zapowiedział pozew przeciw Donaldowi Tuskowi. Poszło o strzały przed JSW

Podczas konferencji prasowej przed siedzibą zarządu JSW w Jastrzębiu-Zdroju poseł Matusiak przypomniał wydarzenia z lutego 2015 roku. W ostatnich tygodniach poseł przywoływał słowa Donalda Tuska strzałach przed JSW. Tak było m.in. przed RAFAKO, gdzie wizytował Donald Tusk, a poseł Matusiak pojawił się z transparentem. 

- Pan przewodniczący Donald Tusk w obrzydliwy sposób kłamał mówiąc, że w 2015 roku nie było rannych górników. Ja sam opiekowałem się rannymi górnikami, były obdukcje, górnicy byli w szpitalu. Dzisiaj chcemy żądać od pana Donalda Tuska, żeby przeprosił tych rannych górników. To nie byli chuligani. Oni przyszli w obronie miejsc pracy. W 2015 roku Jastrzębska Spółka Węglowa była w stanie upadku - mówił nam przed RAFAKO Grzegorz Matusiak. 

W piątek 3 lutego zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową przed JSW. Podkreślał, że w 2015 roku miała miejsce pokojowa manifestacja. Podczas wydarzeń sprzed 8 lat, kiedy policja interweniowała w obronie mienia spółki oraz życia i zdrowia osób pracujących w siedzibie JSW. Wtedy, jak podkreśla poseł, rannych zostało wiele osób, ale tylko 8 wystąpiło publicznie. Najciężej ranny miał obrażenia głowy, gdzie trafiła go kula oraz złamanie nogi. Grzegorz Matusiak zapewnia także, że część z poszkodowanych w 2015 roku nie wróciła do pełnej sprawności, co przełożyło się na podjęcie stanowisk o niższym wynagrodzeniu. 

Poseł zarzuca Donaldowi Tuskowi, że ten stwierdził, że w 2015 roku po starciach nie było rannych górników. 

W konferencji udział wzięli także pracownicy JSW, poszkodowani w wydarzeniach z 2015 roku. 

Przypominamy relację wideo z wydarzeń przed JSW w 2015 roku:

Ludzie

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

79 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~St9wazamienionanagrosze (85.202. * .83) 23.02.2023 18:32

dodam ze ten przekret z PPK i zamiennie PPE mogl wymyslec tylko bankster ktory lyknal 17h od parafi Wroclaw i sprawa czy parafia przywlaszczyla oszustwem czy nie ta dzialke jest nie wyjasniona co dalejoze skutkowac paserstwem

~StówaWarynski (85.202. * .83) 23.02.2023 18:25

do zatroskanego,:a co kupisz sobie za to na dzien koniec-za jakies 15,20,35lat jak ci to wsxystko zje inflacja? ja poszedlem na emeryture i wybralem jako jeden z pierwszych -,dostalem mniej niz wplacilem ale koledzy krolika vzyli tluste koty gaze wzieli.Owszem moglem sie też nezapisywac ale wowczas przelewow bym nie mial od pracodawcy na konto ale zamiennie do wyplaty tez by mi panstwowy nie doplacil czyli taki szantaz ekonomiczny.Cwane co.

~Kubammm (46.204. * .163) 23.02.2023 18:17

Poseł PiS Grzegorz Matusiak poinformował w piątek, że złożył tego dnia pozew przeciw -gazeta prawa.Czekamy na publikacje juz opłaconego pozwu i podstawy prawnej.No moze uda sie na tej podstawie zaskarzyc tez PIS o nieprawosc w postepowaniu.

~mieszkajactu (89.64. * .39) 18.02.2023 12:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pośle Matusiak! Zrezygnuj z bycia posłem, bo od pierwszego dnia nim nie jesteś. Służba dla PiS jest odwrotnością bycia posłem. Szkodzisz nam każdym swoim uczynkiem. Nie chcemy cię tutaj.

~bbbb (89.72. * .41) 17.02.2023 08:39

Panie G.Matusiak, od zapowiedzi tego pozwu(przynajmniej na JastrzębiueOnline) mijają 2 tygodnie. Czekamy na ten pozew.

~zatroskany (199.247. * .239) 14.02.2023 08:28

Oczywiście podatek Belki trzeba zapłacić i po 60roku życia jest to jedyna danina. Można nawet tego uniknąć wypłacając pieniądze w ratach jako dodatek do emerytury

~zatroskany (199.247. * .239) 14.02.2023 08:22

Po prostu złożyć wniosek i są wybrane i tyle...oglądaj dale to co oglądasz a na pewno dobrze na tym wyjdziesz. Jak na OFE mniej więcej bo to ta sama klika.

~Daryk (85.202. * .230) 13.02.2023 22:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No to w końcu Jastrzębie i solidarność i górnicy są za PO i Donaldem Tuskiem czy NIE.
Mydlą oczy tym PO byle wycyckać od PIS jak najwięcej.

~Miczurin (84.252. * .131) 13.02.2023 21:27

No i jest ten pozew?

~Do_zatroskany (94.254. * .54) 13.02.2023 16:10
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Doczytaj jak wybrać te „twoje” pieniądze z PPK bo widzę że zaś ci pis po raz kolejny zrobił wodę z mózgu

~emerytgórniczy (89.64. * .39) 13.02.2023 14:47
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Panie Matusiak, proszę zdjąć mundur górniczny, bo nijak niema pan do niego prawa.
Gdzie pan był podczas ostatniego, pamiętnego strajku, który niemal nas zniszczył. Jak się pan czuje jako pilnować interesów Kaczyńskiego a nie naszych. Pan nas obraża.

~zatroskany (199.247. * .238) 13.02.2023 13:17
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Hejt i fejk zarazem! Na temat PPK oczywiście. Jesteś pracownikiem to wpłacasz do PPK 1,5% (aż!) Twojego wynagrodzenia. Do tego pracodawca jest zobowiązany dołożyć 1%. Czyli na dzień dobry masz 40% zysku na swoim koncie. Do tego na początek państwo daje Ci 250 PLN a potem co roku 200 PLN - to dodatkowy zysk. Wszystko jest dziedziczne. Co tu się nie opłaca? Gdzie tu jakieś okradanie...

~Turek (46.204. * .207) 13.02.2023 07:48
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ten Pan, to kwintesencja Pisu. Słoma w butach i sieczka w głowie.

~hmm (85.202. * .83) 09.02.2023 09:14

Co sie tyczy PPK lub PPE dlaczgo nie poszliscie na calego?,przelewac cale pobory.Albo sie zapisujesz albo zadnej wyplaty nie zobaczysz robolu,bo nie chcesz wg naszych reguł.

~Makkkkk (85.202. * .83) 07.02.2023 03:42
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ocen to sam - wystarczy ze zachod pomachal Wam forsą a Wy juz rozdawaliscie i zamykaliscie kopalnie no i przez to inflacja ,czy to ta za komuny, czy ta za Balcerowicza, czy ta obecna za PIS to zwykłe podłe złodziejstwo oszczednosci. Tak powinno brzmieć wspólczesne motto rządowe. Łatwo się Rządzi z oszczednosci innych.. „Możesz zasuwac w pracy z sobotami i swietami na wszystkich zmianach, niebezpieznie ale inflacją Ciebie znow okradną ,Mozesz oszczedzac ale Oni Ciebie złupią.Mogli przecież podnieść podatki od majątków np. Morawieckiego ale postanowili łupać szarych . NBP: Depozyty gospodarstw domowych jjeśli wziąć pod uwagę inflację, okaże się, że nasze oszczędności w bankach realnie topniały w dwucyfrowym tempie. NBP publikuje takie dane od 1996 r.Zmniejszyła się również realna wartość oszczędności w gotówce.Jezeli jest tak dobrze to dlaczego wszyscy z którymi rozmawiam ,twierdza ze trzymają już odszczednosci o ile je mają w walutach obcych lub innej podobnej formie.... PiS ta mafie Vatowska do oskubania to z nas zrobil. Znalazła sie jednak sumka na Wasze gaże .(17 wrz 2021 · Ustawa z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych …Jestescie bezskrupulow..Wy dla siebie umieliście sie ustawić w trakcie iinflacji…… A o obludzie swiadczy ze w miejsce OFE ustawiliscie swoich w PPK i zamiennie PPE ,choc wiedzieliscie co z tam wplacanymi srodkami zrobi uplyw inflacyjny czasu oraz ze mlodzi beda mogli sobie za to kupic jak my przedplaty na malucha.Niema juz na Kogo glosowac.Wszyscy to jednakowe c..le. ..

~TowarzyszSekretarz (191.101. * .23) 05.02.2023 21:02
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

"Grzegorz Matusiak doskonale wie jak było naprawdę. To również on zorganizował bandytów, którzy atakowali budynek JSW. "

Wie, ale nie rozumie, bo to cyblal i polglowek jest.
Wydaje mu sie, ze, jako posel, stal sie automatycznie madrzejszy.

Nie stal sie. Jest takim samym cepem jak byl. Jest tak samo leniwy jak byl.
Po osmiu latach przypomina mi sie jakas akcja.

Tego szkodliwego prymitywnego durnia nalezy wydalic poza Polske.

~Pamiętamy (89.64. * .39) 05.02.2023 13:19
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Grzegorz Matusiak doskonale wie jak było naprawdę. To również on zorganizował bandytów, którzy atakowali budynek JSW. Policjanci go bronili. Bandyci rzucali butelki z benzyną w policjantów i budynek z świadomym zamiarem zabójstwa policjantów i zniszczenia budynku a przede wszystkim całej dokumentacji JSW. Bandyci mieli pozwolenie na ukradzenie z budynku wszystko co im wpadnie do rąk oraz zapewnienie, że nikt ich nie będzie ścigał. I tak było. Sprawę szybko umorzono z powodu nie wykrycia sprawców, a związkowcy z "Solidarności" szybko zmienili pracę. Przeszli do działania w PiS.
Wielu górników, którzy zostali zapędzenie pod budynek JSW robiło zdjęcia i nagrywali filmy na swych kamerach. Dowodów jest bardzo dużo przeciw organizatorom. Są też zeznania, które czekają na ujawnienie w właściwym czasie. Zamiarem Jarosława Kaczyńskiego, któremu służył również Grzegorz Matusiak, było zniszczenie JSW i w ten sposób rozwiązania problemu kosztownych dopłat do górnictwa, które w tym czasie nie dawało sobie rady samodzielnie, nie zarabiając na siebie.

~Takijesttenswiat (46.204. * .98) 05.02.2023 11:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Po 60 latach zycia i 45 pracy …Ja juz wiem z czego bierze sie bieda społeczna– zrozumialem…Nie ma na nic i zapewniam ,nie będzie… Znowu kolejni tym razem Sprawiedliwi czynią inflacje. Łatwo się Rządzi z oszczednosci innych.. „Możesz zasuwac w pracy z sobotami i swietami na wszystkich zmianach, niebezpieznie ale inflacją Ciebie znow okradną ,Mozesz oszczedzac ale Oni Ciebie złupią ,..

~Januszekkkk (85.202. * .83) 05.02.2023 09:45
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pan nie rozumie podstawowej rzeczy. Jeżeli Tusk okradl ludzi nie baczac na staż pracy z wieku emerytalnego ,to PIS odwrotnie opierdzielilo rozdawnictwem Ich z realu oszczędności i płac i to nie ma nic wspólnego z inflacja Putina.Nie kupujemy tego tlumaczenia. Jeżeli Oni wymyslili OFE prz z ktore nasadzali swoich i żerowali na pracujących to Wy PPK i zamiennie PPE czyniac przy inflacji dokladnie to damo. Tak wiec wybór miedzy Wami to wybór cholery lub dzumy.Obie partie zdepracowaly prace i sens oszczędzania .Dlatego tak wielu moich przyjaciół robotników deklaruje ze juz i Was mają dosc. Przekaz to Pan Jarosławowi Kaczyńskiemu...

~do_Miejscesiedzenia (146.70. * .2) 05.02.2023 08:05
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Facet nie pisz "w tvp" bo się tylko ośmieszasz cytując to szambo
kurski za zniszczenie telewizji publicznej dostawał 100 000 zł miesięcznie
za takie coś to powinien siedzieć!

~Gór_nick (89.64. * .161) 05.02.2023 05:29
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Matusiak, teraz się dopiero obudziłeś? Jak przychodzi czas wyborów? Czemu Tuska nie oskarżano zaraz jak zaczął rządzić PIS?Ściągnij mundur górniczy i wstydu oszczędź. Jesteś taki sam jak twój prezesik. Robisz wszystko pod jego dyktando. Za nie długo zamknięcie tą swoją dziuplę na łowickiej po przegranych wyborach.

~Miejscesiedzenia (46.204. * .98) 05.02.2023 01:20
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Panie Posle ,jak Pan sądzi,czy dzieci Donalda Tuska pòjdą zagłosować na PIS,czy raczej bedą smiali sie w rozpuk.Dlaczego pytam:TVP: "wielu Polakow pozytywnie ocenia 'tarcze'PIS."tak ,tak.przypomnijmy: córka Tuska dostala 18000zl w ramach tarczy, zięć 150000zl, ktory potem ze skory kupil krodyla dajmi luby czyli Kasi torebke za 30000zl,syn Tuska dostal 40000zl poniewaz lubił autobusy i nastepnie zatrudnil sie w UM Gdansk ,nie utrzymał swojej działalności.- mają za co dziękować, prawda, ale czy my mamy za co?_nie doczekaliśmy sie emerytur stazowych a inflacją rozdawnictwa kradniecie nam nasze oszczednosci.Ciekawy bedzie wynik wyborów-prawda?..

~1962 (91.224. * .170) 05.02.2023 00:22
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jakie społeczeństwo taki poseł !

~Lastek (89.64. * .186) 04.02.2023 23:30
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wstydu se oszczędź Zofiówka KWK i osiedle się wstydzi za ciebie

~Skarbnik (178.43. * .106) 04.02.2023 19:25

Wydatkowy raj premiera". Rozdysponował poza budżetem 161 mld zł.Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 będzie miał za miesiąc już trzy lata.Jego dysponentem jest premier Mateusz Morawiecki, co wynika wprost z ustawy. . Do tej pory wydano z niego 161 mld zł, a do roku 2026 będzie to 250 mld zł. W ubiegłym roku koszty obsługi wygenerowanego w nim zadłużenia sięgnęły 6 mld zł. Ministrowie rządu lub osoby przez nich upoważnione mogą dwa razy w miesiącu występować mailowo do premiera z wnioskiem o przyznanie im potrzebnych środków. Zadłużenie funduszy wydatkujących poza kontrolą parlamentu do końca roku wyniesie 422 mld zł. Kwota ta odpowiada 13 proc. polskiego PKB. W praktyce oznacza to, że już co czwarta złotówka długu jest poza kontrolą parlamentu i społeczeństwa.....

~Ewaaasssssa (85.202. * .83) 04.02.2023 19:22
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

di Katastrof,jaki dlug? teraz c to odsetki od porzyczek Tuska

~Katastrofa (46.22. * .178) 04.02.2023 18:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Dług Polski wzrośnie na koniec roku o blisko 850 mld zł. To ponad dwa razy więcej niż za czasów PO. Co godzinę zadłużamy się o 12 mln zł. I tak 24 godziny na dobę – mówi Sławomir Dudek, były dyrektor Departamentu Polityki Makroekonomicznej w Ministerstwie Finansów.

specjalnie robią wszystko aby ludzie o tym nie wiedzieli i zajmowali się pierdołami jak w tym przypadku

~Ewakkk (85.202. * .83) 04.02.2023 18:47
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

dla Agniesi,jaki ruch ?czekamy na skuteczna realizacje ,to ja tez zaskarze Tuska a nawet PIS ,mam za co!

~Mistrz (89.64. * .179) 04.02.2023 18:46
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Pozew do sądu powinni otrzymać bandyci atakujący JSW i policjantów. I Matusiak.

~zenadatenpis (146.70. * .226) 04.02.2023 18:28
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

a co z orbanem najlepszym przyjacielem waszego prezesa???
atakują Tuska a sami robili dużo gorsze rzeczy
pis to jedna wielka hipokryzja na dodatek jeszcze się w kościele pokazują

~Skarbnik (178.43. * .106) 04.02.2023 18:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Z sejmowego życia posłów PiS ....
Poseł PiS Leszek Dobrzyński jest on przewodniczącym sejmowej podkomisji do spraw osób niepełnosprawnych. W ciągu ostatnich trzech lat członkowie gremium zebrali się zaledwie trzy razy. Mimo to Dobrzyński zarobił za pełnienie tej funkcji już prawie 43 tys. zł brutto. Każdy przewodniczący sejmowej podkomisji inkasuje bowiem co miesiąc 10 proc. dodatku funkcyjnego, czyli 1200 zł brutto, niezależnie od ilości posiedzeń.

Okazuje się, że Leszka Dobrzyńskiego przebił jego partyjny kolega Wojciech Zubowski. Kieruje on podkomisją stałą do spraw ropy naftowej i gazu. Podkomisja powstała w maju 2021 roku. W ciągu 1,5 roku odbyło się… tylko jedno posiedzenie. Posłowie przeprowadzili na nim wybór członków prezydium podkomisji i po kilku minutach zakończyli zebranie. W ten sposób poseł PiS zarobił już 25 tys. 492 zł brutto za kilka minut pracy.

~Skarbnik (178.43. * .106) 04.02.2023 18:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Może poseł to skomentuje ....
minister Czarnek rozdaje miliony .....

Polska Wielki Projekt – willa w Warszawie. Dotacja: 5 mln zł;
Wolność i Demokracja – willa w Warszawie. Dotacja: 4,5 mln zł;
Megafon – dom 540 m2 w Warszawie. Dotacja: 4,5 mln zł;
Dumni z Elbląga – posiadłość z lasem i stawami koło Elbląga. Dotacja: 2,2 mln zł;
Edukacji i Mediów – lokal w Warszawie. Dotacja: 1,5 mln zł;
Fundacja pod Damaszkiem – lokal w Lublinie. Dotacja: 1 mln zł;
Ostre Łąki – dom z działką w Beskidzie Niskim. Dotacja: 1,3 mln zł;
DABAR Dialog Kultur i Religii Pogranicza Polski – Ukrainy i Słowacji – obiekt szkoleniowo-konferencyjny w Wetlinie. Dotacja: 2 mln zł;
oraz:

Stowarzyszenie Otoczenia Przedsiębiorców ProBiznes – budynek mieszkalny we Włocławku. Dotacja: 735 tys. zł;
Lokalna Organizacja Turystyczna Inte-Gra – dom w Jadwisinie. Dotacja: 1 mln zł;
New Europe Foundation – biuro w Katowicach. Dotacja: 599 tys. zł;
Polski Instytut Rozwoju Społecznego i Gospodarczego – lokal w Toruniu. Dotacja: 1,45 mln zł.

~Agniesia (188.137. * .142) 04.02.2023 18:15
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Oleander (89.163. * .230) 04.02.2023 16:17
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

To, że pis nie będzie rządził to pewne ale kto za nich to wszystko ponaprawia, przecież to jest roboty na kilkanaście lat!!!!

~Ewabbbbb (85.202. * .83) 04.02.2023 15:19

oraz realnej wartosci dochodow z pracy.-na taka partie nigdy nie zaglosuje.

~Ewabbbb (85.202. * .83) 04.02.2023 15:16

Rosną ceny bo wojna -OK, ale wówczas nie wyrownujemy plac , przecież rosną bo wojna, inaczej inflacja gotowa. Jezeli jednak rzad rozdaje szczegolnie kupując głównie glosy i to ludziom ktorzy nigdy nie pracowali lub prawie nie pracowali a Oni sie nie musza prosic, gdyz Im sie przeciez nalezy to juz nie jest nawet inflacja, to zwykle złodziejstwo i okradanie wlasnego pracującego narodu z oszczednosci oraz realnej wartosci dochodow z pracy.

~Walenty (193.108. * .147) 04.02.2023 13:43
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Ja go nie wybrałem i przestrzegałem przed pis-em ale mało kto mnie wtedy słuchał no to teraz macie co chcieliście

~RannyFred (46.134. * .98) 04.02.2023 13:42

Hahaah handlarz tabaki

~obmar (46.204. * .217) 04.02.2023 13:02
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Bierny mierny ale wierny.... zachęcam zajrzeć na stronę sejmu w celu weryfikacji aktywności pana posła....co wybory to ta sama taktyka całą kadencję na boczku rok wyborczy to się ujawnia, tak było zawsze od pozycji radnego marne festyny, zawody etc.

~Czywiecie (85.202. * .83) 04.02.2023 12:34
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

a czy Tusk bedzie mogl zaskarzyc Posla Matusiaka jezeli ten nie dotrzyma słowa i Tuska nie zaskarży co przyzekl publicznie takze w TV na caly kraj za to ze cos ma do Tuska .