Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Burzowy start tygodnia, ale czekają nas piękne dni. Sprawdź, jaka będzie pogoda

W najbliższym tygodniu czeka nas dość zmienna pogoda. - Będą okresy ciepłe, a miejscami nawet gorące, ale będzie też czas, by odpocząć od upałów - prognozują meteorolodzy. Okresami, jak zapowiadają, pojawiać się będą przelotne opady deszczu, miejscami także burze, które lokalnie mogą mieć dość gwałtowny przebieg.

Burzowy start tygodnia, ale czekają nas piękne dni. Sprawdź, jaka będzie pogoda
Czeka nas zmienna pogoda: ciepło, burze i ochłodzenie (zdjęcie poglądowe, fot. Mateusz Zamajtys)

W poniedziałek Polska będzie znajdować się w ciepłym wycinku niżu, przez co w wielu miejscach kraju będzie bardzo ciepło, a lokalnie nawet upalnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 22°C, 24°C na krańcach północnych Polski do nawet 32°C na południowym zachodzie. W drugiej połowie dnia miejscami na zachodzie i południu pojawią się burze z ulewnym deszczem, lokalnie gradem i porywami wiatru do około 80 km/h. Strefa burz w nocy z poniedziałku na wtorek będzie stopniowo przemieszczać się z zachodu na wschód Polski. W tym miejscu należy jednak wspomnieć o meteorologicznym ostrzeżeniu w sprawie burz z gradem, które obowiązuje przez dwa dni, więcej TUTAJ.

Wtorek będzie zdecydowanie spokojniejszy na przeważającym obszarze kraju, choć na południu pogoda wciąż będzie obfitować w niebezpieczne zjawiska: w ciągu dnia występować tam będą intensywne opady deszczu oraz burze. Miejscami suma opadów może wynieść około 30 mm. Burze możliwe będą przed południem również na krańcach wschodnich Polski, ale ich przebieg będzie zdecydowanie mniej gwałtowny. Po upalnym poniedziałku, we wtorek ochłodzi się. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazywać będą od 18°C, 20°C nad morzem i w obszarach podgórskich Karpat do 27°C miejscami na wschodzie.

W środę czeka nas przeplatanie się chmur, ze słońcem. Miejscami występować będą przelotne opady deszczu. Wciąż będzie dość chłodno, od 18°C do 23°C, na Podhalu jedynie około 13°C.

Zdecydowanie ładniejsza pogoda prognozowana jest na czwartek. Czeka nas wtedy sporo pogodnego nieba, a opady deszczu występować będą jedynie miejscami na północnym zachodzie i południowym wschodzie kraju. Zrobi się nieco cieplej. Temperatura maksymalna wyniesie od 20°C, 23°C na północy do 27°C na południowym zachodzie.

W piątek miejscami na zachodzie powrócą upały. Zachmurzenie będzie przeważnie duże, ale z pojawiającymi się okresami większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotnie padać będzie deszcz. Temperatura maksymalna prognozowana jest w przedziale od 20°C, 24°C na północy, do nawet 30°C na południowym zachodzie.

W sobotę nad Polskę dotrze strefa frontu atmosferycznego, przez co w zachodniej połowie kraju pojawią się burze, a przelotny deszcz spodziewany jest niemal w całym kraju. Wciąż będzie gorąco, od 23°C, 27°C na północy do 32°C w centrum.

W niedzielę strefa burz przemieści się nad wschodnią Polskę, a przelotny deszcz możliwy jest lokalnie w całym kraju. Zrobi się nieco chłodniej. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 22°C nad morzem do 28°C, w centrum i na południu.

źródło: IMGW

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].