Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podwiózł znajomych, a ci pobili go i ukradli mu auto. Sprawcy rozboju z Pawłowic zatrzymani

Sprawcy rozboju z Pawłowic zostali zatrzymani w województwie mazowieckim po tym, jak skradli paliwo na jednej ze stacji. Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą 12 lat więzienia.

Podwiózł znajomych, a ci pobili go i ukradli mu auto. Sprawcy rozboju z Pawłowic zatrzymani
Policjanci ustalili, że kobiety na zmianę prowadziły samochód, chociaż jedna z nich nie posiada uprawnień do kierowania. Druga z nich miała przy sobie narkotyki i była pod ich wpływem. / fot. KPP Pszczyna

Policjanci zostali powiadomieni o rozboju na młodym mężczyźnie w miniony weekend. Do zdarzenia doszło w Pawłowicach. Pokrzywdzony relacjonował, że został poproszony przez znajomego o pomoc w odwiezieniu kolegów do domu.

- 19-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego zgodził się i pojechał w umówione miejsce, gdzie mężczyźni już na niego czekali. Po chwili wspólnej podróży wydarzyło się coś, czego mężczyzna zupełnie się nie spodziewał. Pasażerowie zaatakowali go, po czym skradli mu samochód, telefon komórkowy oraz portfel z gotówką i dokumentami - opisuje sierż. szt. Jadwiga Śmietana.

Mężczyźni skradzionym pojazdem ruszyli w trasę, zatrzymali się na jednej ze stacji paliw w województwie mazowieckim. Zatankowali i pojechali bez płacenia, o czym poinformowana została policja z Wyszkowa.

- Skierowane na miejsce patrole szybko znalazły poszukiwany pojazd. Jak się okazało, osobowym seatem podróżowały cztery osoby. Wśród nich sprawcy rozboju i dwie młode kobiety w wieku 20 i 24 lat - dodaje oficer prasowa.

Policjanci ustalili, że kobiety na zmianę prowadziły samochód, chociaż jedna z nich nie posiada uprawnień do kierowania. Druga z nich miała przy sobie narkotyki i była pod ich wpływem. Wstępna analiza wykazała, że to środki psychotropowe. W związku z podejrzeniem, że kobiety kierowały pod ich wpływem, została od nich pobrana krew do szczegółowej analizy.

Kolejne sprawdzenia w policyjnych systemach pokazały, że sprawcy rozboju mieli już konflikt z prawem i figurują jako osoby poszukiwane do odbycia kary więzienia. Mężczyźni usłyszeli zarzuty za rozbój, za co można trafić do więzienia nawet na 12 lat. Jako recydywistom, grozi im jednak zwiększenie kary nawet o połowę.

Sąd w Jastrzębiu-Zdroju zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

źr. KPP Pszczyna, oprac. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Perfektmen (46.134. * .242) 26.07.2023 21:36

I kto ich teraz będzie utrzymywał i karmił? Ty i ja. Jak nam się za to odwdzięczą po wyjściu na wolność? Dadzą w łeb i okradną.