Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pszczoły w obiektywie. Pokaż na fotografii ich wpływ na życie i przetrwanie człowieka

"To Bee, or not to Bee", nawiązujący do Szekspirowskiego pytania: "To be, or not to be - that is a question" stało się hasłem przewodnim kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotograficznego - Rydułtowy 2023.

Pszczoły w obiektywie. Pokaż na fotografii ich wpływ na życie i przetrwanie człowieka
Tematem konkursu są pszczoły oraz ich ogromny wpływ na życie i przetrwanie człowieka.

Stowarzyszenie Obywatelska 30 oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach zapraszają do udziału w V Międzynarodowym Festiwalu Fotograficznym - Rydułtowy 2023. Tematem tegorocznego konkursu są pszczoły oraz ich ogromny wpływ na życie i przetrwanie człowieka. Stąd tytuł konkursu "To Bee, or not to Bee", nawiązujący do Szekspirowskiego pytania: "To be, or not to be - that is a question" ("Być albo nie być. Oto jest pytanie). Festiwal jest piątą edycją organizowanego na zasadach konkursu spotkania ludzi fotografii z całego świata. - Jeśli jesteś autorem lub autorką ciekawego zdjęcia i chcesz się podzielić swoim talentem z innymi – ten festiwal jest dla Ciebie - mówi Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl.

Tematem konkursu są pszczoły oraz ich ogromny wpływ na życie i przetrwanie człowieka. - Nie możemy żyć bez natury. To ona nas stworzyła i ukształtowała. To ona pomogła nam rozwijać się i pomnażać owoce swojej pracy. Między innymi dzięki pszczołom. Bez tych pracowitych owadów nie mielibyśmy dostępu do licznych dóbr tworzących fundamenty naszego życia. Szanujmy więc pszczoły i dbajmy o ich przetrwanie, by świat zachować pięknym - przekazuje Wojciech Raczkowski. Dodaje, że celem konkursu jest rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody. Na zdjęciach każdy będzie mógł wyrazić własne odczucia i w kreatywny sposób ukazać temat przewodni, czyli związki między człowiekiem i pszczołami oraz zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozwój cywilizacji dla tych owadów.

Zdjęcia przekazywane na konkurs mogą być poddane obróbce graficznej w dowolnym programie graficznym. Mogą przedstawiać sceny w sposób realistyczny lub mogą być swobodną abstrakcją, grą świateł, operowaniem symbolem. Nie mogą być jednak fotomontażem, kolażem, zlepkiem kilku niezależnych zdjęć (wyjątkiem jest wykorzystanie techniki HDR oraz zdjęć panoramicznych). Każdy z uczestników może nadesłać maksymalnie 5 zdjęć. Ich nadsyłanie kończy się 30 września. Organizatorzy zastrzegają jednak, że w przypadku dużego zainteresowania festiwalem termin ten może zostać wydłużony. Ogłoszenie listy laureatów i uczestników wystawy pokonkursowej nastąpi do 15 października. Konkurs i festiwal odbywają się w ramach projektu, na które organizatorzy pozyskali dofinansowanie m.in. z budżetu Powiatu Wodzisławskiego oraz Miasta Rydułtowy. Wszystkie szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].