Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

#RowerON2023: Znamy nagrodzonych w Challenge "40 km"!

Zobaczcie wyniki drugiego tegorocznego Challenge dla uczestników RowerON 2023. Tym razem pogoda nie była zbyt łaskawa dla uczestników, ale znaleźli się śmiałkowie, którzy zmierzyli się z wymaganym dystansem 40 km pomimo złych warunków atmosferycznych. Gratulujemy wszystkim udziału. Przypomnijmy, że uczestnicy musieli przejechać od 5-6 sierpnia minimum 40 km na rowerze oraz zamieścić opis do swojej trasy na Facebooku.

#RowerON2023: Znamy nagrodzonych w Challenge "40 km"!
Zwycięzcy nagród w Challenge "40 km" w ramach RowerON 2023. Od lewej: Dorota Ligocka, Bartosz Orzechowski, Hubert Śmigiel, Małgorzata Procek

Ekipa RowerON wybrała najlepsze opisy tras spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń.

W kategorii kobiet nagrody otrzymują:

  • Małgorzata Procek - Butelka na wodę Contigo Ashland 720 ml
  • Dorota Ligocka - Licznik rowerowy Sigma 500

W kategorii mężczyzn nagrody otrzymują:

  • Hubert Śmigiel - Butelka na wodę Contigo Ashland 720 ml
  • Bartosz Orzechowski - Licznik rowerowy Sigma 500

Sponsorami nagród są firma CAMPBOX i portal Nowiny.pl.

Oto zwycięskie opisy:

KOBIETY

Małgorzata Procek

Warto wierzyć, marzyć, trenować! Rok temu nie wyobrażałam sobie, że zrobię kiedykolwiek więcej niż 50 km. Dziś przejechałam 101. Łącznie w 3 dni nad morzem zrobiłam 240 km. Dobrze mieć obok osobę, która wierzy w Ciebie, daje kopa, motywuje, podpuszcza! Ania Wnuk. Dzięki Tobie zrobiłam to i chcę jechać po więcej! 40 km z wyzwania rowerON zaliczone! Czekam na więcej.

Dorota Ligocka

O szyby deszcz dzwoni ,deszcz dzwoni, deszcz dzwoni... Na Weather Channel prognoza pogody na weekend była bardzo pesymistyczna: deszcz, deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz. I już myślałam, że trzeba będzie zasiąść w fotelu pod kocykiem i sączyć .... no wiecie - ciepłą herbatkę. Ale kto nie ryzykuje - ten nie zyskuje! Więc uzbrojeni w sprzęt przeciwdeszczowy zaryzykowaliśmy. Bo przecież ktoś kiedyś rzucił hasło: wsiadaj na koło, będzie wesoło. I udało się! Piękna wycieczka i challenge 40 km zaliczony. A przy okazji - znów zebrałam do kolekcji kilka "pieczątek" ze szlaku wież i platform widokowych "Silesianka". Ps. Serdecznie pozdrawiam "roweronowców" spotkanych pod pałacem w Tworkowie.

 MĘŻCZYŹNI

Bartosz Orzechowski

Nie straszna mi wichura ni ulewa. Ani piorun, który trafił obok drzewa. Słucham wiatru, który wciąż inaczej śpiewa. A ja jadę i jadę przed siebie, ciągle kręcę i niczego innego mi nie trzeba! 

Hubert Śmigiel

Nasz  "Challenge 40 KM" rozpoczęliśmy z żoną w sobotę po południu, mieliśmy w planach zrobić min. 40 km, ale dopadł nas deszcz po przejechaniu 20 km więc zawróciliśmy do domu i stwierdziliśmy, że brakujące 12 km dojedziemy w niedzielę. Niedziela, cały dzień śledzenia pogody na internecie i za oknem i dalej leje, żona odpuściła rowerowe rajzy, gdyż chciała odpocząć przed pracą i zostałem sam na placu boju, ale stwierdziłem że nie zatrzyma mnie deszcz i dojadę ten brakujący dystans. W garażu szybka modyfikacja roweru w akcesoria przeciwdeszczowe, których mój rower mtb nie posiada, czyli błotniki zamocowane na trytytki i w drogę... Wskoczyłem w okienko pogodowe, gdzie czasem lekko kropiło i udało mi się przejechać brakujące 12 km, a że pogoda się zlitowała stwierdziłem, że pyknę te 40 km i przejadę trasę w całości. Moja trasa (43 km) wiodła szlakiem 7 kopalń znajdujących się w mojej okolicy tych czynnych i zlikwidowanych: KwK Ignacy (Hoym), KwK Rydułtowy, KwK Anna Pszów, KwK Marcel, Kwk Jankowice, KwK Chwałowice, KwK Rymer. Na ostatnich kilometrach dopadł mnie deszcz, ale udało mi się skończyć zaplanowaną trasę. Do domu wróciłem mokry, ale zadowolony.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy podjęli się wyzwania. Już dziś zapraszamy do udziału w trzecim tegorocznym Challenge 60 km w dniach 9-10 września. Szczegóły wkrótce. Kolejne nagrody czekają!

Trzymamy tez kciuki za realizację podstawowego wyzwania RowerON jakim jest przejechanie do 21 października min. 5 tras w celu zdobycia medalu lub wszystkich 16 tras by zostać Mistrzem RowerON-u 2023.

Powodzenia. Wsiadajcie na koło, będzie wesoło!

W trakcie trwania RowerON-u odbędą się 3 wyzwania z super nagrodami:

Dołącz też do grupy @RowerON na Facebooku i bądź na bieżąco.

Powodzenia. Wsiadajcie na koło, będzie wesoło!

Zobaczcie CLIP z otwarcia RowerON 2023!


RAMOWY HARMONOGRAM RowerON2023:

17 – 30 kwietnia – rejestracja uczestników – ZAKOŃCZONA!

22 maja – 9 czerwca – odbiór bezpłatnych i płatnych pakietów startowych przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru – ZAKOŃCZONE!

10 – 30 maja – prezentacja 16 tras RowerON 2023 (www.roweron.pl i FB RowerON) – ZAKOŃCZONA!

3 czerwca  – oficjalny start RowerON 2023 – event - Racibórz, Park Roth, godz.11.00-13.30 – ZAKOŃCZONA

3 czerwca – 21 października – realizacja wyzwania przez uczestników – przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez Organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, "konkurs koszulkowy"oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów) - W TRAKCIE!

22 – 25 października – wysyłanie do Organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras) przez uczestników celem przyznania unikatowych medali, oraz zgłoszeń w „konkursie koszulkowym”

3 listopada  – relacja LIVE z zakończenia RowerON 2023 i wytypowanie zwycięzców nagród w „konkursie koszulkowym” i wśród Mistrzów RowerON-u

29 listopada - 31 grudnia – odbiór medali w punktach odbioru

Szczegółowy regulamin akcji publikujemy na stronie www.roweron.pl. Możesz go również zobaczyć poniżej.

Regulamin projektu_RowerON_2023.pdf

Bądź na bieżąco!

Koniecznie dołącz do grupy @RowerON na Facebooku, gdzie znajdziesz bieżące informacje o przebiegu wyzwania, dużo inspiracji i całe mnóstwo pozytywnej energii.

Zobacz również poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2023. Lista wspierających nas firm i instytucji ciągle rośnie i jest aktualizowana. A jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie napisz do nas na roweron@nowiny.pl. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2022 tutaj


Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021 i 2022, dostał nominację w prestiżowym konkursie SGL LOCAL PRESS  do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

Organizatorem III edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie, regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), portal JastrzebieOnline.pl, Agronowiny.pl, serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TakaPropozycja (23.129. * .142) 16.08.2023 21:31

Lepiej podarować im kodeks drogowy.