Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Jastrzębiu-Zdroju powstaje nowe centrum handlowe. To będzie największy tego typu obiekt w regionie

Budowa rozpoczęła się w sierpniu, a jej zakończenie planowane jest na przyszły rok. W nowej galerii będzie działać 15 sklepów popularnych marek.

W Jastrzębiu-Zdroju powstaje nowe centrum handlowe. To będzie największy tego typu obiekt w regionieKaruzela
Karuzela będzie mieć powierzchnię 12 000 metrów kwadratowych

Karuzela w miejsce dawnego placu manewrowego szkół jazdy

Zgodnie z harmonogramem zakładanym przez inwestorów 2 sierpnia rozpoczęły się prace budowlane związane z realizacją nowego centrum handlowego Karuzela Jastrzębie-Zdrój przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Broniewskiego, na terenie dawnego placu manewrowego szkół jazdy. Generalnym wykonawcą została spółka CFE Polska.

W kompleksie znajdzie się łącznie 15 sklepów. Wśród najemców będą sklepy, m.in.: Carrefour, Jula – szwedzki sklep dla majsterkowiczów, profesjonalistów i wszystkich osób aktywnych, Rossmann, Pepco, Sinsay, RTV Euro AGD, Martes Sport, Kakadu Zoo czy Dealz. Zewnętrzny parking zapewni klientom 350 miejsc postojowych.

Otwarcie Karuzeli Jastrzębie-Zdrój planowane jest w II kwartale 2024 roku.

To będzie największy tego typu obiekt w regionie

– Przy wyłonieniu generalnego wykonawcy dla tego projektu kierowaliśmy się wyborem firmy, która posiada duże doświadczenie przy realizacji obiektów handlowych oraz cechuje się wysokimi standardami i terminowością swoich usług. Zgodnie z realizacją długofalowej strategii, naszym priorytetem jest wprowadzanie na rynek wyłącznie wysokiej jakości, nowoczesnych kompleksów handlowych odpowiadających na oczekiwania najemców oraz klientów – mówi Magdalena Dobrowolska, Project Manager w Karuzeli Jastrzębie-Zdrój.

Karuzela w Jastrzębiu-Zdroju jest budowana w formie tzw. „parku handlowego”, tj. jako parterowy obiekt z wejściami do sklepów bezpośrednio z jednopoziomowego, naziemnego parkingu i będzie największym tego typu obiektem w regionie. Projekt cechuje dogodna lokalizacja w zdrojowej części miasta z komfortowym dojazdem poprzez rondo na przedłużeniu ulicy Broniewskiego, które jest również realizowane w ramach inwestycji.

Karuzela - co to za biznes?

Spółka Karuzela Zdrój, która jest inwestorem w centrum handlowym w Jastrzębiu-Zdroju, jest wspólnym przedsięwzięciem Karuzela Holding i Mitiska REIM. Obiekty realizowane przez to joint-venture są tworzone w miastach o wielkości 20 tys. - 90 tys. mieszkańców. Obecnie pod nazwą Karuzela działa 8 obiektów o łącznej powierzchni ponad 90 tys. mkw., w ośmiu miastach w Polsce. W chwili obecnej trwają również budowy w Białej Podlaskiej i Świebodzinie, co da łącznie powierzchnię ponad 130.000 mkw. w 2024 roku.

81 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TrybunLudu (185.135. * .242) 18.08.2023 13:06

Czyli na konkretne zakupy nadal będziemy jeździć do Katowic, Bielska, Rybnika, czy nawet do Żor... Obrażają nas tymi badziewiatymi sklepami, w każdym centrum handlowym takimi samymi. Czy Jastrzębianie nie zasługują na coś lepszego, na wyższym poziomie? Kto o tym decyduje? Nie mówcie, że znów mieszkańcy zadecydowali, jak o siłowniach i parkach kieszonkowych...