Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jedni dbają o przestrzeń, drudzy ją niszczą. Dewastacje nie tylko na Jarze Południowym, ale i na Żelaznym Szlaku Rowerowym

- Zbyt wiele wysiłku urząd miasta oraz jednostki miejskie wkładają w budowanie przyjaznych przestrzeni w Jastrzębiu-Zdroju, by stały się one folwarkiem dla osób, które z premedytacją dokonują zniszczeń - mówią w jastrzębskim magistracie.

Jedni dbają o przestrzeń, drudzy ją niszczą. Dewastacje nie tylko na Jarze Południowym, ale i na Żelaznym Szlaku RowerowymUM Jastrzębie-Zdrój
Wandale znów dali o sobie znać

W wakacje na szlaku zniszczony został stolik znajdujący się przy punkcie odpoczynkowym. Zdewastowaną część, jak podkreślają urzędnicy, da się naprawić, ale ten czas oraz środki finansowe można było wykorzystać na inny cel. To zdarzenie, jak relacjonują w urzędzie, było udziałem całej grupy młodych ludzi, co dodatkowo pokazuje poziom zdemoralizowania.

Kolejnym przykładem niedopuszczalnych działań jest nagminne działanie grafficiarza, który zostawia swój „podpis” na bardzo wielu elementach szlaku. Jedna z fotopułapek zamontowanych na Żelaznym Szlaku Rowerowym uwieczniła ten czyn. Osoba „smarująca” po szlaku zdewastowała wiele elementów m.in. mapę, stolik, kosz na śmieci czy rower miejski.

- W przypadku obu zajść została poinformowana policja. Toczą się czynności w zakresie tych zdarzeń - wyjaśniają urzędnicy.

Jednocześnie jastrzębski magistrat wystosował apel: Mieszkańcy, bądźmy czujni i nieobojętni na takie zachowania, jeśli jesteśmy jego świadkami. Żaden sprawca wandalizmu nie powinien liczyć na brak konsekwencji, który dałby przyzwolenie na kolejne próby niechlubnego działania.

źródło: UM Jastrzębie-Zdrój, oprac. (d)

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rzygacsiechce (217.115. * .198) 01.09.2023 20:35

Dwóch wandali i wielkie halo....
a jak pis niszczy wszystko w naszym kraju to cisza ,jeszcze na nich głosują bo "dajo"
Ten kraj już nigdy nie będzie normalny..........

~Kordian (46.134. * .106) 01.09.2023 20:26

Karać, Karać i jeszcze raz Karać. Wysokie mandaty mogą być jak lodowaty prysznic dla wandali i ich rodzin

~Durkkia (51.158. * .49) 01.09.2023 20:15

Może zapytajcie policji, co robią oprócz patrzenia w smartfony? Na drogach dzicz, wszystko wróciło do normy, na osiedlach, pijaństwo, wandale. A policja za co bierze pieniądze?.

~Kulturalny_Tubylec (45.151. * .11) 30.08.2023 10:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jacy mieszkańcy Jastrzębia taka ich kultura i zachowanie!