Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy domagają się autobusu

Mieszkańcy osiedla Staszica domagają się autobusu miejskiego, który przejeżdżałby przez ich osiedle. Z tą sprawą przyszli na dyżur przewodniczącej zarządu osiedla Moniki Brachaczek i przedstawili jej swoje postulaty.

Mieszkańcy domagają się autobusu
Mieszkańcy przedstawili swoje oczekiwania przewodniczącej zarządu osiedla. Fot. nph

Mieszkańcy domagają się autobusu

Autobus komunikacji miejskiej, kursował kiedyś na osiedle Staszica. Jego trasa przebiegała tak, aby skomunikować siedzibę Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ulicy Opolskiej, z centrum miasta. Wówczas  mogli z niego korzystać zarówno klienci OPS, jak i pozostali mieszkańcy.

Potrzebę przywrócenia linii autobusowej mają głownie osoby starsze. Fot. nph

- Autobus został zlikwidowany, co jest dużym utrudnieniem dla nas, mieszkańców z ulicy Opolskiej, ale też Poznańskiej. Często są to ludzie, którzy mają już swoje lata, a przy tym leczą się na różne choroby. Do najbliższego przystanku na al. Piłsudskiego czy ul. Warszawskiej, jednak jest spory kawałek. Dla młodszych i osób poruszających się samochodem nie jest to problem, ale seniorzy i ci, którzy nie posiadają swoich aut, muszą jakoś wydostać się z osiedla - uzasadniała jedna z mieszkanek podczas wizyty w siedzibie zarządu osiedla.

Przewodnicząca Monika Brachaczek zna sprawę, gdyż mieszkańcy już wcześniej sygnalizowali problem.

- Mieszkańcy poinformowali mnie o tym, że chcą, aby przywrócić kursowanie autobusu komunikacji miejskiej przez nasze osiedle. Mają ku temu poważne argumenty. Oczywiście rozeznam temat we właściwych instytucjach i sprawdzę, jakie są możliwości przywrócenia komunikacji na naszym osiedlu -  mówiła Monika Brachaczek.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (31.0. * .15) 31.08.2023 19:32

No dobrze byłoby obciąć koszty i stanowiska w PKM i MZK (za biurkami). Wprowadzić tanie bilety (np. dorośli 2zł, ulgowy 1zł). I puścić małe busy, które zajeżdżały by do odciętych komunikacyjnie osiedli...
Takie marzenie mam :)

~mmm11 (188.137. * .64) 31.08.2023 17:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wszyscy wiedzą, że Jastrzębie to największe miasto Europy odcięte od kolei ale dlaczego w takim razie samo odcina swoich mieszkańców od komunikacji? Rozkłady MZK to absolutna porażka. W zasadzie co roku ubywa kursów prawie na każdej linii.

~Rumcajs788 (89.72. * .223) 31.08.2023 16:41

A ja się domagam niedomagania

~Piotrsz (83.14. * .74) 31.08.2023 09:54

Niestety wiele jeszcze jest miejsc w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie nie dociera komunikacja miejska. Urząd miasta zasłania się wysokimi kosztami dodatkowych odcinków i przystanków. Z drugiej strony pani prezydent chce rozszerzać komunikację bezpłatną. A moim zdaniem powinna być komunikacja tania, ogólnie dostępna (docierać do jak największej ilości miejsc), ekologiczna i nowoczesna. Nie pobieranie opłata z komunikację miejską doprowadzi do bidy i bylejakości.